Gdzie zrobić depilację?

Gorące lato, plaża i bikini oznaczają jedno: konieczność wykonania depilacji. Sprawnie przeprowadzony zabieg wcale nie jest taki straszny, a efekty utrzymują się nawet miesiąc.
/ 22.06.2007 12:51
Gorące lato, plaża i bikini oznaczają jedno: konieczność wykonania depilacji. Sprawnie przeprowadzony zabieg wcale nie jest taki straszny, a efekty utrzymują się nawet miesiąc.


Przed depilacją
- Najlepiej, by włoski miały długość 8 mm–1 cm. Takie łatwiej usuwa się za pomocą wosku. Minimalna długość to 5 mm, ale wtedy nie licz na efekt idealny.
- Nie smaruj się samoopalaczem, bo kolor może zostać "zerwany" razem z plastrem.
- Nie używaj balsamu, gdyż skóra musi być idealnie odtłuszczona.
- Przygotuj się psychicznie. To nie jest zabieg bezbolesny. Ale większość kobiet daje sobie z tym radę.
- Wybieraj miejsca wyróżnione dyplomem.

Po depilacji
- Nie biegnij do solarium albo na plażę. Opalanie zabronione przez min. 2 dni.
- Nie zakładaj rajstop z domieszką tworzywa sztucznego.
- Jeśli pojawią się krostki, wyleczysz je maścią z antybiotykiem, np. Trobiotic.
- Zastosuj kosmetyk łagodzący (zasypka albo D-Panthenol) lub balsam opóźniający odrost włosków.


Gliwice
Instytut Komfortu Fizycznego i Urody Day SPA BABOR
ul. Tulipanów 57
tel. 032 300 65 39, 500 01 36 65
www.ikf.gliwice.pl
Cena: łydki 50–60 zł, uda 55–65 zł, całe nogi z elementami bikini 100–130 zł, bikini 40 zł, pachy 35 zł, przedramiona 45 zł, całość 200 zł, wąsik 15 zł, broda 20 zł, wąsik + broda + baczki 25 zł
Salon jest prawdziwą oazą relaksu. Uzyskałam sporo cennych rad, np. w jaki sposób poradzić sobie z wrastającymi włoskami (częste peelingi okolic pach i bikini oraz masaż łydek gąbką ścierającą). Przed depilacją skóra została dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana, a do zabiegu użyto fizelinowych taśm i ciepłego wosku z naturalnych żywic. Po depilacji kosmetyczka wmasowała w depilowane partie łagodną emulsję, by wygładzić skórę i zamknąć pory.

Testowała Magda Wąsik

Kraków
DIBI CENTER AMARIS – studio urody
ul. Floriańska 36
tel. 012 431 16 81, 500 125 023
www.amaris.pl
Cena: łydki 45 zł, uda 50 zł (łydki + uda 90 zł), bikini 40 zł (łydki + uda + bikini 120 zł), pachy 30 zł, wąsiki 15 zł
Zdecydowałam się na full service, czyli depilację łydek, bikini i pach. Na te partie kosmetyczka nałożyła najpierw ciepły wosk, a następnie paski materiału. Potem odklejała je mocnym, zdecydowanym ruchem. Nie ukrywam, że zabieg nie jest zupełnie bezbolesny. Jeżeli włoski są grube, twarde i dość mocne (jak w moim przypadku), to trochę boli, szczególnie okolice bikini i pachy. Ważne jest wtedy, aby skóra była dobrze napięta podczas odrywania wosku. Efekt utrzymuje się do ok. 20 dni, a odrastające włoski są już zdecydowanie słabsze. Zabieg warto powtarzać raz na trzy tygodnie.

Testowała Magdalena Olesińska

Konin
Instytut Kosmetologii Image
Al. 1 Maja 3/9 (II piętro)
tel. 063 242 50 70
www.image.konin.pl
Cena: całe nogi 70 zł, nogi + bikini 85 zł, bikini 35 zł
Cieszę się, że trafiłam do tego Instytutu, bo poza tym, że pozbyłam się problemu, to dowiedziałam się, że na miejscu mogę poddać się wielu innym zabiegom (mezoterapia, laserowe usuwanie tatuaży, mikrodermabrazja), na które miałam ochotę, a wciąż nie mogłam się zdecydować. Jednym słowem – wrócę tu z pewnością, tym bardziej że Instytut jest świetnie zlokalizowany, bo tuż przy głównej ulicy Konina, a przyjemna atmosfera panująca wewnątrz sprawia, że łatwo się w nim zasiedzieć. Gabinety są estetyczne, pięknie oświetlone oraz bogato wyposażone w przeróżne specjalistyczne urządzenia. W moim przypadku użyto wosku kremowego, czyli tego o miękkiej konsystencji. Temperatura jego topnienia to ok. 37–38 st.C, więc nie ma mowy o oparzeniach. Taki wosk można stosować do skóry skłonnej do rozszerzania się naczynek i nawet tej z delikatnie rozszerzającymi się naczynkami, czyli takiej jak moja. Woski Rica mają prześliczne zapachy (truskawkowy, bananowy, kokosowy, pomarańczowy), co dodatkowo umila depilację, która sama w sobie nie należy do zabiegów najprzyjemniejszych, szczególnie w okolicach pach i bikini. Już po pierwszym seansie (najlepiej kilkakrotnie je powtarzać) włoski rzeczywiście odrastają wolniej i rzadziej. Polecam!

Testowała Anna Nowicka

Warszawa
Studio Clarins
ul. Drawska 16/2
tel. 022 886 71 74
www.clarins-studio.pl
Cena: całe nogi 90 zł, łydki 65 zł, bikini 40 zł, pachy 35 zł, przedramiona 45 zł, wąsiki 20 zł
Testowałam zabieg depilacji w wielu miejscach, ale dopiero tu całkowicie pozbyłam się strachu przed bólem. Umiejętności personelu przerosły moje oczekiwania – sprawnie, szybko, niemal bezboleśnie. Kosmetyczka najpierw obsypała wybrane przeze mnie partie talkiem, a potem po kolei nakładała wosk, który twardniał, tworząc rodzaj plastrów. Plastry te były przez nią sprawnie odrywane, a pojedyncze włoski, które jeszcze pozostały, były wyrywane pęsetą.

Testowała Hania Michalczuk

Radom
Centrum Zdrowia i Urody Nefretete SPA

ul. Główna 12
tel. 048 331 57 11
www.nefretete.net
Cena: całe nogi 100 zł, łydki lub uda 50 zł, bikini 40 zł, pachy 30, wąsiki lub broda 20 zł, pakiet wakacyjny 100 zł (całe nogi + bikini)
Moja skóra została najpierw bardzo dokładnie zdezynfekowana lotionem w spreju, potem zaś posypana talkiem. Kremowy, ciepły wosk kosmetyczka naniosła aplikatorem i muszę przyznać, że było to przemiłe uczucie. Potem przyklejała fizelinowe paski i odrywała je szybkimi ruchami pod włos. Włoski, które nie wyszły, usunęła pęsetką, wosk zmyła olejkiem, a na koniec nałożyła na wszystkie partie kosmetyk kojący (koncentrat Thalgo Biodépyl, który opóźnia również wzrost włosów). Po depilacji na skórze pojawiły się czerwone kropeczki, dostałam więc od kosmetyczki z salonu Nefretete bardzo skuteczny przepis: 1/4 przegotowanej ciepłej wody, 1 tabletka aspiryny, 2,5 łyżeczki gliceryny. Można stosować tę miksturę do 3–4 dni po depilacji. Skutkuje.

Testowała Anna Matuszewicz

Warszawa
Instytut Thalgo
ul. Wilcza 5
tel. 022 622 07 21
www.thalgo.com.pl
Cena: całe nogi 140 zł, łydki lub uda 70 zł, pachy 40 zł, bikini lub ręce 60 zł, wąsik lub broda 20 zł
Zabieg depilacji woskiem w naprawdę mistrzowskim wykonaniu. Szybko, sprawnie, prawie bezboleśnie (szczególnie polecam panią Danusię). W zależności od partii ciała Instytut oferuje dwa rodzaje wosku o różnej przyczepności (gęsty i bardziej przylegający proponowany jest do wąsików, pach i bikini, a rzadszy – do partii mniej wrażliwych). Obydwa są świetne, bo nie ciągną skóry. Kierując się upodobaniami klientki, skórę po zabiegu smaruje się tu łagodzącą podrażnienia pianką, nieco bardziej tłustą i odżywczą oliwką albo specjalnym preparatem, który opóźnia odrastanie włosów. Można go kupić na miejscu, w sklepiku i używać od następnego dnia po depilacji do kolejnej.
PS Jeśli trzeba poczekać kilka minut na wizytę, warto skorzystać z fotela masującego i skosztować jednej z herbatek Thalgo. Naprawdę super!Testowała Zuzanna Górska

Warszawa
Studio Urody Katarzyna Rogulska
ul. Warecka 9
tel. 022 826 61 85
Cena: bikini 40–50 zł, uda 40 zł, całe nogi 120 zł, pachy 30 zł
Jestem brunetką i muszę przyznać, że kompleksowa depilacja zwykle trwa u mnie dość długo. Dowiedziałam się, że najlepiej usuwać woskiem włoski długie, ok. 8 mm. Kosmetyczka działa naprawdę ekspresowo, przeprowadziła depilację za pomocą wosku roll-on. Po pół godzinie mogłam już iść do domu. Niestety, kilka dni przed zabiegiem posmarowałam się samoopalaczem i barwnik został usunięty częściowo wraz z woskiem. Jedyny minus: podczas zabiegu musiałam wystąpić w swojej bieliźnie.

Testowała Olga Bołdok

Warszawa
Salon Piękności TAIS
ul. Grzybowska 2 lok. 32
tel. 022 436 06 50
www.salontais.pl
Cena: całe nogi 200 zł, bikini 80–150 zł, pachy 80 zł
Depilacja pastą cukrową Alexandria to prawdziwa rewelacja! Jeśli masz skórę wrażliwą – tak jak ja – to dla ciebie jedyna bezpieczna metoda. Kompletnie nie drażni skóry. Polega na wyrywaniu włosków naturalną mieszanką cukru, cytryny i ziół (w tym antyseptycznej szałwii). Działa podobnie jak wosk, z tym że pasta nie musi być wcześniej podgrzewana, nie przykleja się do skóry, tylko do samych włosków, a kosmetyczka nie nakłada jej na całą powierzchnię skóry, tylko przykłada kawałkami (wygląda to tak, jakby zbierała włoski cukrową kulką). Pasta chwyta nawet bardzo krótkie włoski, które – uwaga – są wyrywane zgodnie z kierunkiem wzrostu (odwrotnie niż przy wosku). Dzięki temu zabieg jest mniej bolesny, nawet depilacja bikini nie była dla mnie problemem. Pasta nie klei się, nie spływa, łatwo zmyć ją ze skóry i ubrania.

Testowała Anna Kondratowicz

Warszawa
Ambasada Urody

ul. Wilcza 9a
tel. 022 621 58 69
www.ambasadaurody.pl
Cena: całe nogi 110 zł, łydki 60 zł, pachy 40 zł, bikini 50 zł (brazylijskie 70 zł), zestawy są tańsze, np. nogi i bikini 150 zł
Na początku wyglądałam jak Śnieżka, kosmetyczka zasypała moją skórę alantanem, aby dobrze widzieć wszystkie nawet najcieńsze blond włoski i odtłuścić skórę. Nie używała całych plastrów, tylko cieniutkich pasków. Odrywała je szybkimi ruchami. Była to najmniej bolesna depilacja w moim życiu. Na koniec: łagodząca oliwka zmieszana z ampułką opóźniającą odrastanie włosów. Najbardziej rozczuliło mnie, że zabiegowi towarzyszyła muzyka barokowa Bacha!Testowała Joanna Winiarska

Warszawa
Instytut Piękna Essenca
ul. Oboźna 9
tel. 022 211 35 00
www.essenca.pl
Cena: bikini 40–70 zł, uda 70 zł, pachy 40 zł, łydki 60 zł, nogi 110 zł
Nowe miejsce w Warszawie specjalizujące się w wyszczuplaniu ciała. Oprócz tego oferuje bogatą gamę zabiegów na twarz i ciało. Depilacja przeprowadzana jest za pomocą wosku, który nakłada się specjalną rolką. Zapewnia ona bardziej równomierne rozsmarowanie wosku niż patyczek, co oznacza mniejszy ból. Było ekspresowo (depilacja pach zajęła sekundę – jedno oderwanie paska i już!), a przy tym naprawdę profesjonalnie. Nie mogłam poddać się depilacji łydek, ponieważ mam tendencję do powstawania siniaków i pajączków. Kosmetyczka natychmiast zwróciła na to uwagę. Brawo za fachowość!

Testowała Iwona Zgliczyńska

Wieliczka
Centrum Urody Danuta Siudak
Rynek Górny 11
tel. 012 288 03 46
Cena: łydki 40 zł, nogi 60 zł, bikini 15 zł, pachy 15 zł
Zabieg w kameralnym gabineciku okazał się (o dziwo!) przyjemnością. Był prawie bezbolesny. Być może dlatego, że mam dość skąpe owłosienie i cienkie włoski. Depilację bikini robiłam pierwszy raz w życiu. I przyznam, że teraz będę ją powtarzać, szczególnie przed wakacjami, bo miałam spokój z goleniem przez cały urlop. Będę wracać do tego miejsca również ze względu na bardzo konkurencyjne ceny. Po powrocie do domu nie miałam żadnych podrażnień, a zakupiony w salonie olejek sprawił, że moja skóra jest miękka i gładka.

Testowała Joanna Rusiecka

Wrocław
Salon La femme
ul. Biskupia 7a
tel. 071 344 50 34
www.la-femme.pl
Cena: nogi 110 zł, nogi + bikini 140 zł, łydki lub uda 70 zł, bikini 50–90 zł, ręce 50 zł, pachy 50 zł
Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na depilowane partie lotionu dezynfekującego, a potem talku, który ma na celu ochronę naskórka podczas wyrywania włosków. Po usunięciu owłosienia zaaplikowano mi oliwkę, a następnie balsam łagodzący. Mimo że depilacja nie należy do najbardziej przyjemnych zabiegów, tym razem prawie nie czułam bólu, bo kosmetyczka zajmowała mnie rozmową i dbała o odpowiednie napięcie skóry podczas wyrywania włosków. Po zabiegu moje nogi były trochę zaczerwienione, ale następnego dnia rano po punkcikach nie został już żaden ślad.

Testowała Gosia Stypa

Hanna Halek, Iwona Zgliczyńska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/09.08.2012 00:02
Ja także z czystym sumieniem salon depilconcept w Warszawie..po prostu rewelacja..kosmetyczki wiedzą co robią a dobry sprzęt im w tym pomaga
/10.07.2012 13:02
Ja również polecam salon depilconcept..Byłam tam parę razy i w zasadzie z każdego zabiegu byłam bardzo zadowolona..najlepiej wykonali depilację laserem i liting
/13.05.2012 21:26
Wszystkim forumowiczom z Warszawy i okolic serdecznie polecam Depilconcept Miałam problem z wrastającymi, mocnymi włoskami. Wystarczyły 3 sesje. Obsługa przemiła, czułam się zrelaksowana. Pozdrawiam