Gdzie uzyskać złocistą opaleniznę?

Jeśli chcesz szybko poprawić wygląd swojej skóry, wybierz się na zabieg opalający.
/ 09.05.2007 12:29
Jeśli chcesz szybko poprawić wygląd swojej skóry, wybierz się na zabieg opalający. Wykonany w salonie daje gwarancję równomiernej opalenizny, a efekt utrzymuje się 1–2 tygodnie.

Częstochowa
Kosmetyczny Instytut dr Irena Eris
ul. Świętej Barbary 8, tel. 034 368 35 16
Zabieg: Smart Tan
Cena: 90 zł/50 min (twarz i ciało)
Za pomocą specjalnego urządzenia kosmetyczka rozpyliła na moim ciele samoopalacz. Następnie mniej więcej przez 20 minut musiałam czekać, aż wyschnę. Po zakończeniu zabiegu opalenizna wydawała mi się niemal niewidoczna, ale po dwóch godzinach skóra przybrała ładny, naturalnie brązowy kolor. Aby efekt był trwalszy, kosmetyczka poleciła mi stosowanie balsamów z dodatkiem samoopalacza. Zaletą opalania tą metodą jest bardzo równomierne rozłożenie barwnika. Kolejny plus: barwnik zmywał się ze skóry równomiernie.
Testowała: Dorota Celt

Gdynia
Ahma – Miejska Farma Piękności
ul. Świętojańska 11, tel. 058 661 18 57,
0 502 501 002, www.ahma.pl
Zabieg: Guinot
Cena: 190 zł/75 min
Zrobiono mi biologiczny, bardzo delikatny peeling twarzy i gruboziarnisty reszty ciała. Po nim nastąpiła aplikacja intensywnie nawilżającego serum na twarz i kremu nawilżającego na ciało. Później kosmetyczka ręcznie nałożyła preparat samoopalający. Wchłonął się natychmiast i szybko wysechł. Efekt opalenizny widoczny był już tuż po zabiegu i utrzymał się osiem dni. Opalenizna była delikatna, skóra wyglądała jak muśnięta słońcem, miała leciutko brzoskwiniowy odcień. Wyglądała bardzo zdrowo i naturalnie.
Testowała: Marlena Praczyk

Warszawa
Celebrity Beauty & Spa
ul. Rondo ONZ 1, tel. o22 335 77 44,
www.celebrity.com.pl
Zabieg: Sun Spa
Cena: 130 zł/60 min (całe ciało + twarz),
80 zł/30 min (twarz, szyja, ramiona)
Zabieg wykonywano za pomocą specjalnego pistoletu. Kosmetyczka ustawiła mnie w kabinie natryskowej. Następnie spryskiwała moje ciało, centymetr po centymetrze, dwukrotnie. Efekt był widoczny od razu, ale barwnik nabierał wyrazistości na skórze jeszcze przez trzy godziny. Po trzech dniach zaczęłam używać balsamu stopniowo brązującego, aby podtrzymać efekt.
Testowała: Iwona Zgliczyńska


Warszawa
Dotyk SPA
ul. Biały Kamień 3, tel. 022 898 72 72,
www.dotykspa.pl
Zabieg opalający
Cena: 180 zł/1,5 godz. (z peelingiem)
Do wyboru są tutaj dwa zabiegi samoopalające: airbrush i klasyczny, wykonywany manualnie. Zdecydowałam się na ten drugi, bo moim zdaniem jest po prostu przyjemniejszy. Zaczął się od superpeelingu. Potem kosmetyczka sięgnęła po balsam samoopalający polskiej marki Ziaja – nie spodziewałam się, że samoopalacz może być taki genialny. Efekt utrzymywał się około tygodnia.
Testowała: Anna Kondratowicz

Warszawa
Salon Zdrowia i Urody Oxyline
ul. Puławska 17, tel. 022 852 80 69,
www.oxyline.pl
Zabieg: AirBrush After Glow
Cena: 180 zł/ok. 30 min (całość)
Zabieg rozpoczyna szybki peeling całego ciała pod prysznicem. Sam zabieg był najbardziej bezproblemowym samoopalaniem, na jakim byłam. Małym rozpylaczem kosmetyczka spryskuje skórę z odległości ok. 20 cm (odczuwasz to jak rozpylanie dezodorantu). W ten sam sposób opala się również twarz. Rozbawiło mnie to, że na koniec zabiegu osusza się ciało suszarką do włosów. Kolor wytrzymuje tydzień, nie zmywa się pod prysznicem i nie zmienia odcienia, tylko delikatnie blednie.
Testowała: Joanna Winiarska


Warszawa
Instytut Lancôme

ul. Oboźna 9, tel. o22 406 67 19 (20)
Zabieg: Flash Bronzer/Lancôme
Cena: 200 zł/60 min (opcja z peelingiem Caress Exfoliation + 150 zł/60 min)
Zabieg poprzedzony jest peelingiem oczyszczającym, który przygotowuje skórę do przyjęcia preparatu opalającego. Po jednej sesji odcień karnacji staje się złocisty. Intensywną opaleniznę uzyskasz po 2–3 zabiegach (najlepiej co 2–3 dni). Aplikacja samoopalacza jest rodzajem przyjemnego masażu. To naj-lepsza opalenizna, jaką uzyskałam w gabinecie kosmetycznym. Naturalna, subtelna i dyskretna. Dodatkowym plusem tego zabiegu jest to, że tuż po aplikacji można się od razu ubrać.
Testowała: Zuza Górska

Warszawa
Instytut Kosmetyki XXI wieku
Dermika Spa & Salon
ul. Zajączka 9A, tel. o22 331 39 05 (06, 16), www.spasalon.com.pl
Zabieg: Spray Bronzing/Dermika
Cena: 170 zł/45–60 min
Za pomocą specjalnego pistoletu kosmetyczka rozpyla preparat nadający skórze złotobrązową opaleniznę. Metoda airbrush pozwala na uniknięcie smug i plam dzięki możliwości sterowania grubością warstwy nakładanego pre-paratu. Specjalnie dodany barwnik brązuje skórę natychmiast, a po upływie 8–12 godzin opalenizna jest widoczna w pełni. Utrzymuje się od 7 do 10 dni.
Testowała: Maja Witkowska


Przed Airbrushem
Dzień wcześniej zrób peeling całego ciała i przeprowadź depilację.
W dniu zabiegu nie używaj dezodorantu.
Zrezygnuj z balsamu i kremu, a także nie rób makijażu.
Paznokcie i spody stóp zabezpiecz wazeliną.

Po Airbrushu
Odczekaj 20 minut w takiej pozycji, by nie utworzyły się zacieki: głowę
trzymaj prosto, nie marszcz szyi, nie dotykaj rękoma boków ciała. Stój nieruchomo.
Załóż najlepiej czarną bieliznę i luźne ubranie.
Nie kąp się przez 6–8 godzin.
Nie idź na basen, do sauny, nie ćwicz.

Hanna Halek, Iwona Zgliczyńska/ Uroda