POLECAMY

Gdy włosów jest za dużo

Zaobserwowałaś u siebie zbyt bujne owłosienie i to nie zawsze tam, gdzie trzeba? Nie załamuj się. Są metody, które ci pomogą.
Gdy włosów jest za dużo fot. FREE
Jeśli włosy rosną w nietypowych dla kobiet miejscach, może to być znak, że masz zespół policystycznych jajników (PCOS), w którym dochodzi do zaburzeń hormonalnych. Jego główne objawy to właśnie owłosienie typu męskiego, skąpe miesiączki lub ich brak, zmiany łojotokowe i trądzik. PCOS może powodować trudności z zajściem w ciążę oraz zwiększa ryzyko wystąpienia raka endometrium i cukrzycy.

Dla urody
Wąsika możesz się pozbyć za pomocą wosku, ale metoda ta często powoduje powstawanie przebarwień, a zabieg trzeba regularnie powtarzać. Woskowanie bikini jest zabiegiem bardzo bolesnym i może wywołać zapalenie mieszków włosowych. Dlatego polecamy profesjonalne zabiegi epilacji laserowej. Zazwyczaj wystarczy 5–6, aby pozbyć się problemu na zawsze (cena 200–500 zł za jeden).

Dla zdrowia
W większości wypadków PCOS może wykryć ginekolog podczas USG narządów rodnych. W razie wątpliwości skieruje cię na analizę poziomu hormonów. Leczenie polega na wyrównaniu ich poziomu, czasami niezbędna jest operacja jajników (można wykonać ją mało inwazyjną metodą laparoskopową).

Jaka metoda depilacji jest najlepsza? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)