POLECAMY

Gdy dekolt traci jędrność

Skóra na szyi i dekolcie jest tak samo cienka i delikatna, jak na twarzy. Łatwo się odwadnia i szybciej starzeje. Odpowiednia pielęgnacja pomoże temu przeciwdziałać.
Gdy dekolt traci jędrność fot. FREE
1. Postaw na złuszczanie

W wygładzeniu dekoltu pomoże ci wykonywany raz w tygodniu peeling drobnoziarnisty. To pobudzi naskórek do odnowy, rozjaśni go, znakomicie go napnie oraz ułatwi wnikanie aktywnych składników zawartych w kremach. Podobnie zadziała zwilżona wodą rękawica frotté lub niezbyt szorstka myjka. Masuj nią skórę okrężnymi ruchami.

2. Nawilżaj i ujędrniaj
Zadbaj o to, by nakładany na dekolt krem był specjalnie do tego przeznaczony. Powinien zatem zawierać antyoksydanty, np. wit. C, E, A, flawonoidy, likopen czy koenzym Q – dzięki tym składnikom skóra starzeje się dużo wolniej. Istotny jest nie tylko wybór kosmetyku, lecz także sposób jego nakładania. Szyję masuj od obojczyków w kierunku podbródka. Na dekolt krem nakładaj również od dołu ku górze lub wykonując okrężne ruchy od mostka w kierunku pach.

3. Wypróbuj domowe sposoby
Elastyczność skóry poprawi masaż kostkami lodu owiniętymi w chusteczkę. Dobrym pomysłem jest też kompres z podgrzanej oliwy. Trzeba w niej zanurzyć gazę, lekko odcisnąć i położyć na szyi i dekolcie. Po 20 minutach zdjąć gazę, a resztki oliwy usunąć wacikami zmoczonymi w toniku.

Warto wiedzieć
Mięśnie dekoltu wzmocnisz ćwiczeniami (np. zataczając głową kręgi). Utrzymuj prawidłową postawę – podczas chodzenia i siedzenia broda powinna być lekko uniesiona. Zamień także poduszkę na specjalny wałek do spania.


Jak dbać o skórę dekoltu? Zapytaj na uroda.pl>>>

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)