POLECAMY

Fotoodmładzanie – światło, które pielęgnuje

Fotoodmładzanie to delikatny zabieg kosmetyczny, który przy użyciu światła emitowanego przez laser widocznie odmładza naszą skórę. Kiedy i gdzie możemy stosować fotoodmładzanie? Jakiego efektu możemy się spodziewać?
Fotoodmładzanie – światło, które pielęgnuje

Nieuchronne starzenie się skóry

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, któremu towarzyszą przemiany biologiczne w komórkach organizmu. Wynikiem tych przemian jest spowolnienie zachodzących procesów związanych z regeneracją, postępującym spowolnieniem zdolności adaptacyjnych do apoptozy włącznie.Starzenie się jest uwarunkowane zarówno czynnikami genetycznymi, które dotyczą zaprogramowanej śmierci komórek uzależnionej z kolei od pierwotnej aktywności określonych genów, oraz od czynników zewnętrznych typu promieniowanie, komputery, nadmiar ozonu. Dużą role odgrywają też w tym procesie czynniki wewnętrzne pod postacią zaburzeń hormonalnych, niedoborów witaminowych.

Objawy starzenia się skóry

Efektem zachodzących procesów są mnie lub bardziej widoczne objawy zewnętrzne, takie  jak suchość skóry, powstanie teleangiektazji, wzrost ilości zaskórników, pogrubienie skóry, oraz utrata elastyczności przejawiająca się powstaniem zmarszczek

Zobacz też: Laser w walce z trądzikiem

Powstało wiele preparatów, które mają zahamować proces starzenia. W ich skład wchodzą przede wszystkim witamina A, antyoksydanty, retinole. Oprócz nich przełomowe stały się nieinwazyjne metody odmładzające. Zaliczmy do nich min peelingi chemiczne, mikrodermabrazje czy mezoterapię, a także leczenie laserowe.

Na czym polega fotoodmładzanie?

Do leczenia promieniowaniem laserowym używane jest intensywne światło IPL. Dobór odpowiedniej długości fali pozwala na przenikanie światła do odpowiedniej warstwy skóry. Tam dochodzi do pobudzania komórek skóry właściwej a następnie do przywrócenia odpowiedniego przebiegu procesu regeneracji i produkcji kolagenu.

Jaki jest efekt zabiegu?

Zabiegi laseroterapii działają na 3 grupy objawów związanych ze starzeniem  się  skóry.  W pierwszej grupie znajdują się zmiany barwnikowe, piegi  które powstały w wyniku uszkodzeń świetlnych oraz zmiany  pochorobowe. W drugiej grupie objawów znaleźć można min. poszerzone pory, zmarszczki, zmiany sprężystości. Zastosowanie lasera powoduję zwiększenie jędrności i elastyczności skóry przez skracanie i przebudowę włókien kolagenowych.

Kiedy możemy sięgnąć po fotoodmładzanie?

Wskazaniem do leczenia laserem są min: rumień, trądzik różowaty, teleangiektazje, piegi, przebarwienia. Do ważnych przeciwskazań należą z kolei: ciąża, obecność opalenizny 2 tyg. przed zabiegiem, leki światło-uczulające, zioła typu dziurawiec, cukrzyca, bielactwo czy obecna opryszczka.

Zobacz też:  Fotodepilacja – czyli laserowe usuwanie owłosienia

Wynikiem fotoodmładzania jest zarówno poprawa wyglądu skóry jak i jej leczenie. Cała terapia składa się z około 5 zabiegów, kontynuowanych co trzy do sześciu tygodni. W celu uzyskanie jednorodnego efektu podczas jednego spotkania skóra naświetlana jest dwukrotnie. Pierwsze zmiany widoczne są już po drugim zabiegu. Dużą zaletą tej formy leczenia zmian związanych ze starzeniem się jest stosunkowo mała inwazyjność. Natomiast ogromnym minusem jest wciąż wysoki koszt wahający się od 150-500 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)