POLECAMY

Fale radiowe na okolice kolan

Jeśli skóra wokół twoich kolan nie jest jędrna, sięgnij po najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej. Zabieg wykonany urządzeniem Thermage pomoże odmłodzić ten trudny obszar.
Fale radiowe na okolice kolan fot. Panthermedia
Thermage to urządzenie przeznaczone do głębokiego nieinwazyjnego napinania i ujędrniania skóry twarzy i ciała, m.in. w obszarze nad kolanami. Fale radiowe przez nie emitowane nagrzewają kolagen w skórze właściwej, bez naruszania naskórka. Wysoka temperatura (około 60° C) ściąga i napina włókna kolagenowe oraz przyspiesza formowanie się nowego kolagenu, bo pobudza fibroblasty do jego produkcji. Energia radiowa emitowana jest w krótkich, szybkich impulsach o zróżnicowanym poziomie. Komfort zabiegu jest większy dzięki jednoczesnemu użyciu głowicy chłodzącej.

Przeciwwskazania
Metalowe i elektroniczne implanty w okolicy wykonywania zabiegu, rozrusznik serca, stany alergiczne i chorobowe skóry oraz rozległe uszkodzenia posłoneczne, poważna utrata elastyczności skóry, słaba reakcja fibroblastów i ograniczona produkcja elastyny w skórze na obszarze wykonywania zabiegu, choroby autoimmunologiczne, słaba kondycja psychiczna, znaczna nadwaga lub skoki wagi.

Zabieg
Na obszarze objętym zabiegiem lekarz rysuje szkic, tzw. siatkę markującą, która wskazuje miejsca, do których ma być przykładana głowicy. Wszystko po to, aby równomiernie rozdzielić impulsy fal radiowych. Siła energii tych fal jest dobierana indywidualnie do potrzeb i wytrzymałości pacjenta. Lekarz porusza głowicą w sposób podobny do stemplowania, w kierunku od dolnych partii kolan ku górze. Następnie wykonuje tzw. wektory liftingujące w kierunku bioder (od góry do dołu). Poziom odczuwalności bólu jest cały czas kontrolowany przez lekarza, co zapewnia możliwie największy komfort zabiegu. Na zakończenie nakłada się żel chłodzący.

Po zabiegu
Widoczny jest lekki obrzęk i zaczerwienienie skóry. Przez dobę od zabiegu pacjentka może odczuwać niewielkie pieczenie.

Efekt
Zabieg przeprowadza się jednorazowo. Pierwsze rezultaty są widoczne zaraz po wykonaniu zabiegu, a wyraźną poprawę stanu skóry zauważysz po upływie miesiąca lub dwóch. Na efekt liftingu będziesz musiała poczekać mniej więcej pół roku.

Czas: 60 minut
Cena: 6300 zł
Gdzie: Skin Clinic Medical Day Spa, Warszawa
ul. Stawki 4b, tel. 22 424 46 46, 635 43 53

Jak zabieg wypadł w naszym teście?
Dr Robert Chmielewski: Skóra testującej zabieg straciła sprężystość, zwiotczenie było widoczne zwłaszcza nad kolanami.
Opinia testującej: Do zalet tego zabiegu zaliczyłabym jego skuteczność i to, że nie zostawia żadnych śladów (nikt na pewno nie zorientuje się, że był on wykonany). Ale coś za coś. Jego wadą jest bolesność. Skóry nie można wcześniej znieczulić, bo dawka energii musi być ustalana na bieżąco z pacjentem. Jednak zabieg nie trwa długo, więc można to wytrzymać. A efekty są naprawdę spektakularne.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Zabieg przy zastosowaniu fal radiowych przynosi wiele korzyści ,ponieważ pobudza proces tworzenia kolagenu dzięki temu nasza skóra odzyskuje blask ,jędrnośc oraz elastycznośc skóry.Fale radiowe przyczyniają się do likwidacji zmarszczek,worków pod oczami .Zabieg można wykonywa na ramionach,brzuchu wewnętrznej i zewn części ud kolan .Zabieg jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny.Wykonany zaledwie w kilku seriach daje wspaniałe rezultaty.Metoda ta jest także stosowana do modelowania sylwetki.Ja jestem już po pierwszym zabiegu i zachęcam także do skorzystania z tej metody.Poleca gabinet Elmed Ul.Haffnera 6 Sopot.Pozdrawiam