POLECAMY

Epilacja – laserowe usuwanie zbędnego owłosienia

Na czym polega zabieg epilacji? Kto może korzystać z zabiegów epilacji? Jak skuteczny jest taki zabieg? O czym należy pamiętać przed zabiegiem? Ilu zabiegów potrzeba, aby trwale pozbyć się owłosienia? Czy zabieg laserowy jest lepszy niż depilacja woskiem, depilatorem czy specjalnymi kremami?
Epilacja – laserowe usuwanie zbędnego owłosienia

Co to jest epilacja?

Epilacja to trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia za pomocą innowacyjnych zabiegów laserowych. Jest skuteczną alternatywą dla tradycyjnych metod depilacji woskiem, depilatorem czy specjalnymi kremami. Niektórzy obawiają się, że epilacji może towarzyszyć  dyskomfort – pieczenie lub zaczerwienienie skóry.

W medycynie estetycznej wciąż pojawiają się nowe technologie laserowe, które pozwalają na jeszcze szybsze i praktycznie bezbolesne działanie. Co ważne, sprawiają, że już po kilku zabiegach uzyskujemy gładkie ciało.

ABC epilacji

Zabieg epilacji wykonuje się w fazie wzrostu włosów, aby usunąć także cebulki. Światło lasera powoduje ich zniszczenie – promień świetlny jest absorbowany przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, następnie wydzielone zostaje ciepło, które powoduje trwałe usunięcie włosa oraz komórek zarodkowych.

Aby zabieg laserowej depilacji był w pełni bezpieczny dla naszej skóry, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • Ciało nie może być świeżo opalone, ponieważ skóra zawiera wtedy więcej melaniny, a to z kolei powoduje jej szybsze nagrzewanie,
  • w trakcie zabiegu wystąpienie nagrzewania jest nieuniknione, ale im wyższa będzie temperatura ciała, tym większy odczujemy ból,
  • epilacja nie jest wskazana dla kobiet w ciąży oraz dla osób cierpiących na choroby skóry!

Zobacz też: Jak usunąć włosy z twarzy?

Skuteczna epilacja

Aby trwale usunąć włosy, należy poddać się serii kilku zabiegów wykonywanych w odstępie 4-8 tygodni. Ich ilość zależy przede wszystkim od indywidualnych cech pacjenta, jak np. fizjologia włosa. Nowoczesne zabiegi pozwalają na skuteczne i prawie bezbolesne działanie laserem na skórę. Komfort uzależniony jest w dużej mierze od czasu trwania zabiegu, im większa szybkość działania, tym krótszy jest zabieg.

„Najnowsze lasery diodowe pozwalają praktycznie całkowicie zredukować ból podczas epilacji. W porównaniu do wcześniejszych technologii charakteryzuje je zwiększona ilość impulsów prądu RF, przy równoczesnej mniejszej dawce energii światła, dzięki czemu skóra chłodzi się szybko i nie odczuwamy dyskomfortu”wyjaśnia konsultant medyczny z firmy SHAR-POL.

Lasery diodowe polecane są do wszystkich typów skóry, można w krótkim czasie wyepilować nimi duże powierzchnie ciała, np. plecy u mężczyzny czy nogi u kobiety. Oprócz wysokiej efektywności i komfortu,  technologię tą cechuje wydajność – idealną gładkość nóg uzyskamy już nawet po 2-3 zabiegach. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy przygotować się odpowiednio do wakacyjnego wyjazdu i zależy nam na czasie.

Źródło: materiały prasowe/JM

Zobacz też: Czym jest laserowe usuwanie zmian?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Jak podliczyłam ile wydałam w ciągu roku na maszynki jednorazowe i pianki do golenia to wyszła niezła sumka.. Zainwestowałam w urządzenie do domowej depilacji Braun Silk Epil IPL i to chyba najlepsze co mogłam zrobić, bo inwestycja się zwróci i to z nawiązką w postaci zaoszczędzonego czasu na prawie codziennej depilacji maszynkami.