POLECAMY

Endermologie LPG i Elektrostymulacja BOOT - zabiegi odchudzające

Na czym polega zabieg Elektrostymulacji BOOT? Jakie efekty daje zabieg ujędrniający Endermologie LPG? Kiedy warto zdecydować się na te zabiegi odchudzające i zwalczające cellulit?

Zabiegi odchudzające i likwidujące cellulit

Fot. Fotolia

Według badań TNS OBOP ponad 60% kobiet, twierdzi, że waży za dużo, a co druga Polka ma za sobą choćby próbę zrzucenia zbędnych kilogramów. Diety najczęściej wprowadzamy w swoje życie przed ważnymi wydarzeniami jak ślub, sylwester lub po prostu przed wyjazdem na wakacje.

Endermologie LPG - mechaniczny zabieg ujędrniający

Domowe masaże, peelingi czy naprzemienne natryski są skuteczne, jednak, gdy ich efekty nie są zadowalające, powinniśmy udać się do salonu kosmetycznego i skorzystać z profesjonalnych metod, odchudzania, które działają na głębsze partie naszej skóry. Najpopularniejszymi zabiegami odchudzającymi i likwidującymi cellulit jest Endermologie LPG i Elektrostymujacja BOOT z terapią cieplną. – "Endermologie LPG to jeden z najskuteczniejszych zabiegów mechanicznych, który doskonale modeluje i ujędrnia ciało" – mówi Monika Walnik, fizjoterapeuta z Kliniki Urody Mona Lisa. Zabieg ten naśladuje ruchy masażysty i wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy zbudowanej z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej.

– "Pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, wówczas jest on rolowany od wewnątrz i na zewnątrz, w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji" – wyjaśnia Monika Walnik.

Endermologie LPG stymuluje produkcje kolagenu i elastyny nawet o 130%, dzięki czemu nasza skóra jest napięta, jędrna i gładsza. Dodatkowo zabieg ten pozytywnie oddziałowej także na nasze krążenie, usprawniając system limfatyczny. Ponadto stymuluje on receptory nerwowe, unaczynienia, eliminuje toksyny i pobudza organizm do efektywniejszej wymiany komórkowej.

Zobacz także: Jak pozbyć się cellulitu? - zabiegi medycyny estetycznej

Elektrostymulacja BOOT - opis zabiegu

Drugą skuteczną metodą jest Elektrostymulacja BOOT. Zbieg ten, dzięki specjalnym elektrodom powodującym kontrolowane skurcze mięśni, pobudza metabolizm pacjentki oraz redukuje cellulit. – "Jest to metoda, podczas której wykorzystujemy terapię cieplną i za pomocą specjalnych pasów podgrzewamy temperaturę skóry pacjentki do 40° C – mówi Monika Walnik, fizjoterapeuta z Kliniki Urody Mona Lisa. – "Dzięki temu przyspieszamy procesy chemiczne w naszych komórkach, powodujemy rozpad tkanki tłuszczowej, przedostanie się jej do układu limfatycznego, a następnie wydalenie wraz z potem przez skórę" – dodaje.

Zabieg powoduje redukcję obwodu bioder, ud i pasa, spadek wagi, wzmacnia mięśnie, stymuluje cyrkulację krwi i wydalanie toksyn, a także likwiduje zwiotczenia. Skuteczność tych metod, a także liczba zabiegów, które należy wykonać, to sprawa bardzo indywidualna, jednak istotny jest fakt, że są to metody seryjne, dlatego zaleca się wykonanie od 10 do 20 zabiegów.

Elektrostymujacji BOOT nie możne poddać się każdy – nie przeprowadza się jej na przykład u osób chorych na padaczkę, kobiet w ciąży czy osób chorych na nowotwory.

Źródło: Materiały prasowe LTM Communications/ bj

Zobacz także: Skuteczne zabiegi odchudzające - przegląd metod

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)