Niedobór snu może obniżać poziom testosteronu w organizmie mężczyzny i prowadzić do wielu zaburzeń./ fot. Fotolia.pl

Endermologia – wyszczuplanie i nie tylko

Chwila niezapomnianego relaksu, efekt odprężający i wyszczuplający – takie doznania zapewni Ci zabieg zwany endermologią. Endermologia wygładza skórę, sprawia, że jest bardziej odżywiona, sprężysta i jędrna. W czym tkwi sekret powodzenia tej metody?
/ 30.06.2011 17:24
Niedobór snu może obniżać poziom testosteronu w organizmie mężczyzny i prowadzić do wielu zaburzeń./ fot. Fotolia.pl

W czym tkwi sekret sukcesu endermologii?

Kluczowym punktem uchwytu działania tego zabiegu są fibroblasty. To mikroskopijnie małe komórki, które znajdują się w skórze. Ich zadanie to produkcja białek, które odpowiadają za zachowanie elastyczności i trwałości skóry. Kształtem przypominają wydłużoną, wieloramienną gwiazdę – w środku znajduje się „centrum dowodzące komórki” (jej jądro, które decyduje o czynności całej komórki) oraz struktury, które „wykonują polecenia” jądra. W trakcie zabiegu, fibroblasty zostają rozciągnięte, a przez to pobudzone do bardziej intensywnej produkcji substancji, mającej korzystny wpływ na wygląd i sprężystość skóry.

Przeczytaj też: Jakie profesjonalne zabiegi oferują salony kosmetyczne?

Na czym polega endermologia?

Aparat do wykonywania zabiegu to specjalna głowica z obracającymi się rolkami, pomiędzy które zostaje wciągnięty fałd skórny. Głowica ta podłączona jest do urządzenia, które wytwarza podciśnienie, wciągając lekko skórę i wzmagając efekt. Całość zabiegu można określić jako masaż, przeprowadzany z różną intensywności w zależności od partii ciała. Jeśli efektem ma być redukcja cellulitu – wtedy osoba, która przeprowadza zabieg skupia się na udach i pośladkach. Jeśli natomiast ma być to zniwelowanie dolegliwości bólowych – okolice kręgosłupa.

Dla zwiększenia komfortu, każdy, który poddaje się zabiegowi, dostaje specjalny ściśle przylegający do ciała dres, dzięki któremu nie ma prawa czuć bólu związanego z naciąganiem tkanek.

Komu polecany jest zabieg?

Najbardziej spektakularne efekty osiąga się przez stosowanie endermologii do likwidacji cellulitu i redukcji masy ciała. Dzięki stymulacji komórek skóry, a także pobudzeniu przemiany materii, organizm ma szansę szybciej eliminować toksyny i tłuszcz, ustępując miejsca dla prawdziwych substancji odżywczych, dostarczających energii i witalności. Poza tym endermologia wykorzystywana jest w leczeniu bólów mięśniowych, będących skutkiem nadmiernych skurczów (praca w tej samej pozycji ciała, choroby kręgosłupa czy bóle reumatyczne).

Warto przeczytać: Jak usunąć cellulit w salonie kosmetycznym?

Podejmując decyzję o endermologii...

Pamiętaj, że jeden zabieg nie da pożądanych efektów. Specjaliści w dziedzinie kosmetologii i pielęgnacji skóry mówią o co najmniej 10 zabiegach (w kilkudniowych odstępach czasu). Jeśli chcesz tylko spróbować, sprawdzić, jak to działa i zafundować sobie jednorazowe masaże, jedynym efektem będzie krótkotrwała pomoc w dolegliwościach bólowych. Nie można też zapomnieć o relaksacji, jaką uzyskujemy dzięki pobudzeniu krążenia krwi oraz stymulacji receptorów w skórze, odpowiedzialnych za odprężenie.