POLECAMY

Elektrostymulacja mięśni - zabieg wyszczuplający

W gabinecie kosmetycznym zabieg elektrostymulacji stosuje się w celu modelowania sylwetki i zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej. Na czym dokładnie polega? Ile zabiegów trzeba wykonać, żeby efekt był widoczny?

Elektrostymulacja to zabieg wykorzystujący prądy o niskiej częstotliwości, wywołujące skurcze mięśni. Efekt ten jest wywołany przez zmiany natężenia prądu, od stałego do zmiennego, rożnej częstotliwości i fali impulsu, z możliwością przerwy, podobnie jak w czasie kilkugodzinnej gimnastyki. W czasie zabiegu zostają pobudzone mięśnie, co prowadzi do zwiększenia masy mięśniowej, zwiększa się siła oraz obwód masy mięśniowej, natomiast zmniejszeniu ulega ilość podskórnej tkanki tłuszczowej otaczającej dany mięsień.

Zobacz także: Przewodnik po zabiegach wyszczuplających

Zalecana ilość zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym w celu redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrnienia i modelingu ciała to ok. 10 zabiegów codziennie lub 3 razy w tygodniu. Doskonale efekty otrzymuje się wykonując elektrostymulacje na biust, co pozwala szybko i bez wysiłku poprawić jędrność i objętość piersi, zwłaszcza u młodych mam lub pań po gwałtownej utracie wagi.

Elektrostymulacja poza działaniem modelującym i wyszczuplającym może być wykorzystywana do poprawy utraconej funkcji mięśniowej np. po wypadkach, urazach, długotrwałych chorobach, znacznie zwiększa silę i wytrzymałość mięśnia, ponadto zwiększa poziom krążenia obwodowego, rozgrzewa i przeciwdziała powstawaniu obrzęków, usprawnia procesy odżywcze i przemiany materii w tkankach, zwiększa metabolizm, wspomaga produkcje kolagenu.

Zobacz także: Preparaty antycellulitowe - działają czy nie?

Poza redukcją tkanki tłuszczowej w obrębię ud, pośladków i brzucha, zabieg elektrostymulacji można stosować w masażu np. karku, barków i całych pleców, co przynosi szybkie i trwale rozluźnienie, uśmierza ból, redukuje uczucie zesztywnienia.

Przeciwwskazaniami do wykonania elektrostymulacji to rozrusznik serca, choroby serca, ciąża, nowotwory, cukrzyca, zapalenie żył.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)