POLECAMY

Dyskretne odmładzanie

To najnowszy trend w nowoczesnej medycynie estetycznej. Teraz dzięki nieinwazyjnym zabiegom odpowiednio dobranym do twoich potrzeb zyskasz piękniejszy i młodszy look, zachowując przy tym naturalny wygląd.
Dyskretne odmładzanie
Polscy dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej potwierdzają, że zabiegi bez widocznych śladów po skalpelu, użytym botoksie czy wypełniaczach to leitmotiv nowoczesnej medycyny estetycznej. Walka o młody wygląd nie polega na tym, by zlikwidować jak najwięcej zmarszczek. Chcąc zatrzymać czas i piękno, należy działać umiejętnie. Wszelkie próby odmłodzenia muszą uwzględniać wiek pacjentki oraz naturalne procesy, jakie zachodzą w skórze. Ważne jest także, aby preparaty i zabiegi stosować z umiarem. Doświadczenie połączone z wyczuciem lekarza to gwarancja, że twarz zyska młodszy wygląd, ale nie stanie się sztuczna jak maska. Zabiegi odmładzające zawsze dobierane są indywidualnie. Zależą m.in. od potrzeb skóry, jej poziomu nawilżenia i napięcia czy ilości przebarwień. Podstawą jest jednak dbanie o skórę w sposób regularny, a nie doraźny, tak by podtrzymać jej prawidłowe funkcjonowanie. Dzięki temu dłużej będzie świeża i pełna blasku. A efekty zabiegów będą długofalowe. Specjalnie dla ciebie sprawdziłyśmy, w jaki sposób polscy lekarze medycyny estetycznej realizują plan dyskretnego odmładzania.

Ulthera

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Ulthera jest rodzajem nieinwazyjnego liftingu twarzy. Zastosowana metoda polega na koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na określonej wcześniej głębokości, czego rezultatem jest wyraźny lifting i ujędrnienie skóry.
Przeciwwskazania
Otwarte rany lub zmiany chorobowe twarzy, aktywne zmiany trądzikowe, stenty metalowe oraz implanty
w obszarze leczenia, bioabsorbowalne implanty mechaniczne, wszczepione urządzenia elektryczne, aktywne systemowo lub lokalnie choroby skóry.
Jak działa Ulthera?
Skoncentrowana energia ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Powoduje to natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek lub powięzi podskórnej. Strumienie te są łagodne dla tkanek, a oddziałują dopiero w punkcie ogniskowej – tam, gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe. Dzięki temu zewnętrzne warstwy skóry pozostają nietknięte, a płaszczyzny położone głębiej poddane są działaniu skoncentrowanej dawki energii. Efektem tego jest produkcja nowego, ulepszonego kolagenu, a to z kolei prowadzi do ujędrnienia i poprawy napięcia skóry.
Przebieg zabiegu
Lekarz rozpoczyna zabieg od diagnostyki polegającej na wizualizacji tkanki podskórnej. Dzięki technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE lekarz może obejrzeć strukturę tkanki skórnej do głębokości 8 mm i precyzyjnie określić właściwą głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg. Następnie przystępuje on do fazy terapeutycznej polegającej na kierowaniu strumienia ultradźwięków na wybrane obszary skóry. Terapia ultradźwiękowa skupia się na klinicznie istotnych głębokościach, koncentrując energię, która dokonuje znaczącego liftingu i napięcia zwiotczałej skóry.
Po zabiegu
Można od razu wrócić do codziennej aktywności. Na skórze może wystąpić łagodny rumień utrzymujący się
do dwóch godzin i obrzęk, który może być widoczny maksymalnie dzień lub dwa. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez kilka dni po zabiegu.
Efekty
Ulthera zmniejsza narastające z wiekiem nawisy skórne i zwiotczenia. Rezultatem zabiegu na twarz jest m.in. wyraźne uniesienie górnych powiek. Dzięki temu spojrzenie staje się bardziej otwarte, a twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyrazu i wyglądu. Efekt liftingu w postaci podniesienia i zwiększenia napięcia skóry można osiągnąć także w innych newralgicznych obszarach, takich jak policzki, linia żuchwy czy podbródek. Modelowanie twarzy jest precyzyjne, a odmładzanie skóry bardzo wyraźnie.
Czas trwania zabiegu zależy od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 20 do 45 minut.


Wypełniacze
Jako wypełniacz najczęściej stosowany jest usieciowiony kwas hialuronowy w postaci żelu. Jest wykorzystywany m.in. do likwidacji bruzd nosowo-wargowych, uwydatnienia kości policzkowych lub przywrócenia im objętości, a także wypełnienia ubytków tkanki miękkiej.
Za jego pomocą można też powiększyć lub skorygować usta lub podnieść ich kąciki. Zabiegi wykonywane są też w okolicach podbródka i żuchwy, a niekiedy na szyi i skroniach. Przywracają one naturalną objętość w tych okolicach, w których najintensywniej następuje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Kwas hialuronowy to substancja, która również naturalnie występuje w skórze, a podana iniekcyjnie sprawi, że skóra będzie lepiej nawilżona i bardziej napięta.
Przeciwwskazania
Stany zapalne skóry, trądzik, aktywna opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża
i okres karmienia piersią. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych,
np. aspiryny, bowiem mogą one zwiększać ryzyko powstawania siniaczków.
Zabieg
Trwa dosłownie kilka minut. Rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego specjalnym kremem, np. Emla. Następnie lekarz przystępuje do iniekcyjnego wprowadzania substancji w postaci żelu we wcześniej określony obszar zabiegowy.
Po zabiegu
Przez dwa tygodnie nie należy przebywać na słońcu, chodzić do sauny czy solarium. W dniu zabiegu warto powstrzymać się od wykonywania ćwiczeń fizycznych. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia oraz lekkie i niewielkie zasinienia, ale znikają one w ciągu trzech dni. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania makijażu i powrotu do normalnej aktywności. Efekty widoczne są tuż po wykonaniu zabiegu. Najczęściej utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. W przypadku ust w zależności od preparatu od 6 do 12 miesięcy, czas 15–30 minut.

Laser frakcyjny
Światło lasera frakcyjnego Palomar z głowicą Lux 1540 wykonuje w skórze setki niewidocznych dla oka dziurek. W miejscu tych mikrouszkodzeń zachodzi proces naprawczy, zwiększa się produkcja kolagenu, co powoduje poprawę gęstości skóry i jej wygładzenie. Zabieg ten dedykowany jest osobom, które zauważają pogorszenie napięcia skóry, chcą zniwelować widoczność zmarszczek, usunąć blizny potrądzikowe, zmniejszyć przebarwienia i odmłodzić skórę.
Przeciwwskazania
Okres ciąży i karmienia, przyjmowanie leków fotouczulających, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, czynne infekcje skóry.
Przed zabiegiem
Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić kremy z kwasami owocowymi i stosowane miejscowo retinoidy.
Zabieg
Zastosowanie znieczulenia nie jest konieczne. Zabieg zaczyna się od oczyszczenia skóry. Podczas jego trwania pacjent musi mieć specjalne okulary ochronne. Jeśli zabieg dotyczy twarzy, lekarz dzieli ją na kilka obszarów: czoło, policzki, brodę, nos. Następnie do każdego z nich punkt po punkcie przykłada głowicę lasera. W trakcie zabiegu wykonywane są poziome, pionowe, a następnie skośne przejścia głowicą. Liczba „przejść” może się wahać od dwóch do sześciu i zależy od reakcji skóry, jej typu i problemu, z jakim mamy do czynienia. W technologii frakcyjnej istotne jest to, że pomimo naświetlania całego obszaru skóry jedynie ok. 25% jest zniszczone podczas jednego zabiegu, co gwarantuje bardzo dobry efekt naprawczy bez ryzyka powikłań.
Po zabiegu
Skóra jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, może też lekko piec. Obrzęk może utrzymywać się ok. dwóch dni, zaczerwienienie kilka dni, uczucie nadwrażliwości skóry do dwóch–trzech tygodni. Skórę należy myć łagodnymi środkami myjącymi, pielęgnować wazeliną bądź kremami przyspieszającymi regenerację, np. Cicaplast, Cicabio, Cicalfate. Obowiązuje także pełna ochrona przeciwsłoneczna, przez miesiąc po zabiegu należy stosować blokery.
Efekt
Jest długotrwały – zabieg trwale likwiduje blizny i trądzik, efekt estetyczny odmłodzenia utrzymuje się do dwóch lat. Najlepiej działa w serii trzech–czterech zabiegów, ale już po jednym jest widoczna różnica.
Czas: 30–45 minut.
Cena: zabieg na twarz 2500 zł.


Botoks
Doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych, działa miejscowo, powodując zahamowanie przekazywania impulsów między układem nerwowym a mięśniami. Dzięki temu mięśnie słabiej się kurczą,
w efekcie skóra staje się rozluźniona, a zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne. Zabieg ostrzykiwania botoksem zalecany jest też prewencyjnie przy dynamicznej mimice twarzy – tylko wtedy można wygładzić skórę i powstrzymać dalsze pogłębianie się zmarszczek.
Przeciwwskazania
Stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, ciąża i karmienie piersią.
Zabieg
Wykonywany jest przez lekarza, który podskórnie, przy pomocy cienkiej igły, ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. W czasie wykonywania zabiegu możesz czuć lekkie ukłucia.
Po zabiegu
Można wrócić do codziennej aktywności. Jednak nie należy się kłaść i schylać przez trzy–cztery godziny. Bezpośrednio po zabiegu powstrzymaj się od picia alkoholu, palenia papierosów, podróżowania samolotem, bowiem może to zmienić dyfuzję botoksu. Z tego samego powodu przez kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów związanych m.in. z masażem.
Efekt
Pierwszy widoczny będzie po ok. trzech dniach, najlepszy po dwóch–trzech tygodniach. Utrzymuje się ok. pół roku. Przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, się wydłuża. Gdy preparat przestaje działać, zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.
Czas: W zależności od wielkości ostrzykiwanego obszaru 10–30 minut.

Mezoterapia koktajlem VitJal
Mezoterapia to jeden z podstawowych zabiegów anti-aging. Aktywne substancje zawarte w koktajlach witaminowych, np. VitJal, metodą mikronakłuć podawane są bezpośrednio do naskórka, wspomagając jego funkcjonowanie, nawilżanie i regenerację. Także same iniekcje stymulują fibroblasty do przyspieszonej produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się m.in. bardziej jędrna i elastyczna. Mezoterapia koktajlami witaminowymi jest idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy ci na poprawie napięcia i jędrności skóry, wygładzeniu drobnych zmarszczek bądź gdy twoja skóra jest bardzo cienka i sucha.
Przeciwwskazania
Ciąża i okres karmienia, czynne infekcje, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe w trakcie leczenia.
Zabieg
Jego pierwszy etap to oczyszczenie skóry, a następnie miejscowe znieczulenie obszaru poddawanego zabiegowi (np. kremem Emla). Po upływie około 40 minut lekarz przystępuje do podania preparatu.
W tym celu wykonuje serię nakłuć śródskórnych punkt po punkcie na skórze twarzy, czasem również szyi
i dekoltu. Po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona, pokryta czerwonymi kropkami, które wchłaniają się następnego dnia.
Efekt
Zauważysz go po upływie tygodnia. Najskuteczniejszy jest w serii trzech–czterech zabiegów (w dwutygodniowych odstępach). Serię warto powtarzać co 6 miesięcy.
Czas: 15–20 minut.
Cena: 550 zł (jeden zabieg).Smooth fotoodmładzanie z efektem ablacji
Jest to nowoczesny zabieg wykonywany laserem Erbowo-Yagowym, który powoduje lekkie, kontrolowane złuszczenie naskórka oraz przebudowę kolagenu. Zabieg poprawia wygląd skóry: ujednolica koloryt, redukuje przebarwienia, wygładza strukturę skóry, zwęża rozszerzone pory. Dzięki niemu w skórze następuje obkurczenie i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, przebudowa kolagenu i skrócenie włókien kolagenowych, co daje efekt tzw. zagęszczenia skóry. Zabieg w wyraźny sposób ujędrnia i wygładza skórę.
Przeciwwskazania
Stosowanie suplementów mogących wywołać fotouczulenie, takich jak skrzyp polny, dziurawiec, nagietek, oraz niektórych leków, m.in. antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych, przeciwnowotworowych, przeciwpsychotycznych, światłouczulających, leków na epilepsję, a także ciąża i okres karmienia, świeża opalenizna, łuszczyca, bielactwo, aktywna opryszczka oraz cukrzyca.
Przed zabiegiem
Na miesiąc przed zabiegiem odstaw kosmetyki zawierające retinol i witaminę C, zaś na około tydzień przed nim odstaw kosmetyki samoopalające i powstrzymaj się od wykonywania pilingów chemicznych. Jeśli miewasz opryszczkę, warto też rozpocząć terapię heviranem.
Zabieg
Głowica lasera przykładana jest punkt po punkcie do brody, wzdłuż linii żuchwy i policzków, następnie pod oczami i na czole. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko spuchnięta. Zastosowanie technologii crio, czyli chłodzenia skóry specjalnym nawiewem podczas zabiegu, powoduje, że pacjentka zamiast bólu odczuwa jedynie niewielkie ciepło głowicy. Jeśli jednak jesteś bardzo wrażliwa na ból, możesz wcześniej poprosić o znieczulenie obszaru poddanego zabiegowi, np. kremem Emla.
Po zabiegu
Od razu nakładany jest krem regenerujący. Skóra będzie lekko zaczerwieniona, dlatego należy stosować dwa razy dziennie krem regenerujący. Można również używać pantenolu dla szybszej regeneracji. Od trzeciego dnia po zabiegu należy używać kremu nawilżającego dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. W tym czasie może pojawić się lekkie złuszczanie naskórka utrzymujące się do ośmiu dni. Należy korzystać z filtrów słonecznych i w okresie gojenia unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne.a
Efekty
Tuż po zabiegu odczujesz wyraźne napięcie skóry. Jednak na pełne efekty trzeba będzie poczekać ok. trzech tygodni. Zabieg daje najlepsze rezultaty po wykonaniu serii trzech–pięciu zabiegów w odstępach trzytygodniowych.
Czas: Zabieg trwa około 30 minut (ze znieczuleniem godzinę).
Cena: Zależy od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg: twarz 500 zł, twarz i szyja 700 zł, twarz, szyja i dekolt 1000 zł.SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/rok temu
Dla mnie strzałem w 10 jest własnie laser frakcyjny w la pelle we wrocławiu. Zabieg praktycznie bezbolesny, bezpieczny dla skóry i nie trwa długo, bo około 30 minut
/rok temu
Bardzo polecam zabieg laserem iPixel. Fajnie przebudowuje skore, wplywa na powstawanie nowego kolagenu, odmladza, wyrownuje delikatne zmarszczki.
/2 lata temu
rzeczywiście, laser PicoSure potrafi delikatnie i niezauważalnie odmłodzić naszą twarz. tak naprawdę to dużo lepsze niż te wszystkie botoksy i inne zabiegi. też byłam w Klinice Miracki bo narazie jako jedyni mogą się nim pochwalić ale mam nadzieję, ze już wkrótce znajdzie się w innych gabinetach
POKAŻ KOMENTARZE (8)