Domowy tonik kwiatowy dla skóry - zrób sama!

Tonik czyli inaczej woda kwiatowa dla skóry. Jakie działanie ma woda kwiatowa? Woda kwiatowa działa na skórę oczyszczająco i odświeżająco. Jak przygotować własny domowy tonik kwiatowy? Całkiem prosto! Podajemy przepis.
Domowy tonik kwiatowy dla skóry - zrób sama! fot. Fotolia

Woda kwiatowa z czasów Nerona

Wody kwiatowe są znane od stuleci. W starożytnym Rzymie Neron z upodobaniem napełniał fontanny wodą różaną i spryskiwał nią swoich gości. Aromatyczne kwiaty pomarańczy, które wplatano do bukietów panien młodych za czasów włoskiej księżniczki Neroli, były również przetwarzane w pachnące perfumy i toniki. W czasach nowożytnych karierę zrobił olejek lawendowy, będący obecnie nie tylko składnikiem kosmetyków do pielęgnacji ciała, ale także środków czystości do pielęgnacji domu.

Wody kwiatowe działają na skórę oczyszczająco i odświeżająco. Warto o tym pamiętać i postarać się znaleźć dla siebie chwilkę w naszym zabieganym świecie. Nie musisz od razu kupować gotowej wody. Możesz zrobić ją sama w domu.

Jak przygotować własny tonik kwiatowy? Domowy sposób

Weź 100 g destylowanej lub źródlanej wody. Dodaj do niej 20 kropli olejku aromatycznego. Bardzo dobre są olejki z róży, pomarańczy i lawendy. Możesz też zastosować inny olejek, ale najpierw upewnij się u sprzedawcy jakie ma działanie na umysł i ciało.

Ważne jest, żeby właściwości olejku odpowiadały twoim oczekiwaniom. Wymieszaj olejek z wodą i odstaw mieszankę w zacienione miejsce na kilka dni.

Bardzo istotne w preparowaniu własnej wody kwiatowej: koniecznie używaj do robienia twoich wód kwiatowych tylko szklanych naczyń. Aluminiowe czy metalowe wydzielają do wody substancje niekorzystne wpływające na jakość twojego kwiatowego toniku (woda będzie zawierać związki metalu lub aluminium). Następne co powinnaś zrobić, to przefiltrować twoją mieszankę przez papierowy filtr do kawy. W ten sposób oddzielisz olejek od wody. Twoja woda kwiatowa jest już gotowa! Stosuj ją codziennie, tak jak tonik do skóry – rano i wieczorem. Unikaj stosowania w okolicach oczu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)