POLECAMY

Domowe sposoby na zadbane dłonie

Jeśli borykamy się z problematyczną płytką paznokcia, warto zastosować domowe sposoby. Domowe sposoby na piękne paznokcie są naprawdę skuteczne i często mogą zastąpić drogie, specjalistyczne preparaty...

Jeśli borykamy się z problematyczną płytką paznokcia, warto zastosować domowe sposoby. Domowe sposoby na piękne paznokcie są naprawdę skuteczne i często mogą zastąpić drogie, specjalistyczne preparaty:

  • Moczenie w żelatynie – codzienne moczenie paznokci w żelatynie spożywczej wspaniale wpływają na wygląd paznokci. Pierwsze efekty widoczne są po dwóch tygodniach.
  • Bawełniane rękawiczki - raz w tygodniu można nałożyć na dłonie odżywczą maseczkę - przed snem nasmarować dłonie grubą warstwą kremu, następnie nałożyć rękawiczki i pozostawić aż do rana. Dzięki temu dłonie będą gładkie i jędrne.
  • Sok z cytryny – żółtą płytkę paznokciową można wybielić smarując ją sokiem z cytryny lub zwyczajną oliwką.
  • Moczenie w oliwie z oliwek– codzienne moczenie paznokci w ciepłej oliwie oliwek doskonale wpływa na kondycję paznokci.
  • Maseczka z ziemniaka - gotujemy dwa ziemniaczki, rozgniatamy je tworząc puree, dodajemy 2 łyżki oliwy z oliwek ( lub oleju), odrobinę mleka i tak powstałą masę nakładamy na dłonie.
  • Gumowe rękawice - są absolutnie niezbędne przy wykonywaniu wszelkich domowych czynności, w czasie których stykamy się z wodą i detergentami.
  • Kremowanie rąk – obowiązkowo po każdym myciu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (23)
/rok temu
tej wiosny zaczęłam stosować się do pielęgnacji ciała jaką stosują Koreanki, codziennie mam swoje małe rytuały pielęgnacyjne. wczoraj uzupelniłam swoje kosmetyki o kilka z tej nowej koreańskiej marki Benton w douglasie. super jest np krem do rąk ten shea butter and coconut :)
/rok temu
Chcąc mieć piękne dłonie trzeba o nie dbać bardziej niż o resztę ciała bo są najbardziej narażone, na temperatury, detergenty, szorowanie itp. Ja mam sprawdzony sposób na super dłonie. Raz na jakiś czas maseczka złuszczająca epiltouch, a do codziennych prac to grubo smaruję kremem nawilżającym, zakładam gumowe rękawiczki i krem się dużo lepiej wchłania. Efekt jest świetny.
/rok temu
Dla mnie zadbane dłonie to podstawa. Nie wiem jak można pomijać tę część ciała. Przecież dłonie świadczą o człowieku! Pamiętam jak jakiś czas temu dostałam paskudnego uczulenia od płynu do zmywania (jeden jedyny raz nie założyłam rękawiczek). Niestety bardzo mi się posypały paznokcie potem :( próbowałam jakoś sama sobie pomóc, ale ostatecznie wybrałam się do salonu. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się cudów, ale spotkało mnie pozytywne zaskoczenie :) jak ktoś potrzebuje ratunku dla swoich pazurków to polecam salon w Warszawie DriMed.
POKAŻ KOMENTARZE (20)