Domowe maseczki do twarzy

A tak prawdę mówiąc, przez cały rok powinnaś stosować takie zabiegi oczyszczające i nawilżające Twoją skórę. Wtedy przejście z sezonu zimowego na wiosenny nie byłoby dla Ciebie i Twojej skóry tak trudne. Jednak praktyka okazuje się dużo smutniejsza.
Marta Wilczkowska / 07.05.2008 22:55

Maseczka z ogórka. Umyj i obierz jednego średniego ogórka. Zetrzyj na drobnej tarce i zmieszaj z 2 łyżkami śmietany. Dokładnie oczyść skórę i nakładaj powstałą papkę. Po 20 minutach zmyj letnią wodą.
Maseczka bananowa. Umyj o obierz jednego banana. Rozgnieć go na miazgę i zmieszaj z kilkoma kroplami oliwy z oliwek i kilkoma kroplami soku z cytryny. DokładnieDomowe maseczki do twarzy oczyść skórę i nakładaj powstałą papkę. Po 20 minutach zmyj letnią wodą.

Maseczka z siemienia lnianego. 2 łyżki siemienia lnianego ugotuj w wodzie i poczekaj aż ostygnie. Nałóż je na gazę i przyłóż do twarzy. Zdejmij po 20 minutach, twarz zmyj letnią wodą. Dla łatwiejszego wykonania tej maseczki możesz użyć mielonego siemienia lnianego wtedy nie musisz nakładać go na gazę, a bezpośrednio na skórę twarzy.

Nie zapominaj, aby stosowane przez Ciebie kremy na dzień zawierały także ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. A tak prawdę mówiąc, przez cały rok powinnaś stosować takie zabiegi oczyszczające i nawilżające Twoją skórę. Wtedy przejście z sezonu zimowego na wiosenny nie byłoby dla Ciebie i Twojej skóry tak trudne. Jednak praktyka okazuje się dużo smutniejsza. Wiele kobiet na co dzień nie przykłada wiele starań do pielęgnacji i robi to tylko od przysłowiowego „święta”. Co jest przyczyną? Najczęściej brak czasu. Każda z nas chce przecież wyglądać atrakcyjnie. Panie stanu wolnego mają z pewnością dużo więcej luk czasowych do wykorzystania tylko i wyłącznie dla siebie. Te, które są matkami, zwłaszcza młodymi, walczą o każdy niezapełniony obowiązkami moment.

Czytaj także: Kosmetyczne właściwości maseczek z kurkumy.

Ostatecznie, ważne jest, abyśmy my wszystkie czuły się dobrze w swojej skórze i nie miały z powodu jej słabej kondycji, kompleksów, nie pozwalających nam cieszyć się w pełni życiem. A przecież wiosna to najpiękniejsza pora roku! Nie zapominaj o tym, tak jak o systematyczności w pielęgnowaniu swojego ciała.mwmedia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/22.09.2016 16:55
ja w sumie już jakiś czas temu zrezygnowałam z takich maseczek, bo kupiłam sobie maskę taką w kawałku co sie nakłada na twarz, raz po zabiegu w klinice mi się przydała, a później już kupiłam, nazywa się Wow Mask i fajną ją zastosować na dzień przed jakimś wyjściem, dobrze się sprawdza :)
/17.10.2013 15:31
warto o tym poczytać tu - http://modafon.pl/729-domowa-maseczka-na-twarz.html
/28.11.2010 12:33
Odświeżająca maseczka do twarzy: Bierzemy trochę kiszonej kapusty. Układamy ją na talerzu. Dodajemy odrobinę posiekanej w kostkę cebuli i ćwierć startego jabłka. Polewamy delikatnie olejem rzepakowym. Tak przygotowaną kapustą zagryzamy dwie pięćdziesiątki wódki. Twarz błogo się uśmiecha i odświeża
POKAŻ KOMENTARZE (3)