Jessica Alba dla Braun fot. serwis prasowy Braun

Domowe kosmetyki gwiazd - Jessica Alba - Sposoby na piękną cerę

Tylko u nas!
Joanna Mroczkowska / 14.07.2014 11:19
Jessica Alba dla Braun fot. serwis prasowy Braun

Jak informowałyśmy was niedawno, Jessica Alba została globalną ambasadorką marki Braun. Gwiazda użyczyła swojego wizerunku marce, ale również przyłączyła się do akcji - #breakfree - która ma za zadanie wspierać kobiety i ich pozytywne myślenie o sobie. W związku z tym redakcja Polki.pl zaproszona została na konferencję prasową, podczas której miałyśmy możliwość spotkania się z gwiazdą. Wykorzystałyśmy ten moment by zapytać ją o jej sposoby na piękny i zdrowy wygląd skóry i włosów. A w związku z tym, że Jessica Alba znana jest ze swojego ekologicznego podejścia do życia, zdradziła nam kilka sposobów na domowe kosmetyki, które sama stosuje.Jessica Alba i przepisy na domowe kosmetyki


Polki.pl: Ekologiczne kosmetyki z naturalnych składników są coraz bardziej popularne. Czy Ty mimo swojego trybu życia znajdujesz czas, by robić je sama domowymi sposobami?
Tak, pewnie! Mam kilka sprawdzonych przepisów. Jednym z nich jest maseczka do twarzy, której wykonanie zajmuje tylko chwilę. Mieszam jogurt grecki z mieloną kawą. W zależności, czy Twoja cera jest sucha możesz dodać do tego olejek kokosowy, a jeśli tłusta sok z cytryny. Świetnie oczyszcza, a całość zajmuje dosłownie 10 minut.

Polki.pl: A Twój domowy sposób na polepszenie kondycji włosów?

Ze względu na pracę moje włosy są obciążone różnymi produktami, dlatego często by pozbyć się resztek kosmetyków, które obciążają włosy używam octu jabłkowego. On w naturalny sposób oczyszcza je.

Polki.pl: A skóra ciała?
Lubię własnej roboty peeling. Używam do tego jakiegokolwiek olejku, który mam w domu - oliwa z oliwek, migdałów, czy jojoby. Miksuje to z cukrem i ekstraktem z wanilii. To mój prosty przepis na ładniejszą skórę.Więcej sposobów na domowe kosmetyki: