Dłonie zawsze młode

Dłonie to niepisana metryka, doskonale zdradzają wiek kobiety. Warto o nie zatem dbać, by móc cieszyć się pięknymi i młodymi dłońmi przez długi czas.
/ 05.12.2013 07:02

Dłonie to niepisana metryka, doskonale zdradzają wiek kobiety. Warto o nie zatem dbać, by móc cieszyć się pięknymi i młodymi dłońmi przez długi czas.

Skóra dłoni jest niestety praktycznie cały czas narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Wielokrotne mycie rąk mydłem, mycie naczyń, prace domowe, mroźne powietrze, częste zmiany temperatur. To wszystko powoduje, że skóra staje się szorstka, przesuszona. A przecież zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Pamiętajcie więc, że tylko systematyczna pielęgnacja przyniesie pożądane efekty.

Dłonie zawsze młode

W drogeriach możemy znaleźć całe mnóstwo kremów, balsamów, olejków do pielęgnacji dłoni. Nie zapominajmy również o domowych sposobach, które są naprawdę skuteczne i często mogą zastąpić drogie, specjalistyczne preparaty.

Przedstawiamy wam kilka cennych porad dotyczących pielęgnacji skóry dłoni:

  • Kremuj ręce po każdym myciu.
  • Zmieniaj krem w zależności do warunków pogodowych. Latem wybieraj kremy z filtrem UV, zimą najlepsze będą te na bazie wazeliny, ze specjalną barierą antymrozową.
  • Raz w tygodniu stosuj kurację nawilżającą, poprzez założenie bawełnianych rękawiczkę na nasmarowane grubą warstwą kremu dłonie. Warto to zrobić przed snem i pozostawić aż do rana. Dzięki temu dłonie będą gładkie i jędrne.
  • Używaj peelingów, przynajmniej raz w tygodniu. Zabieg peelingu warto połączyć z masażem palców, dzięki czemu poprawi się ukrwienie.
  • Bardzo skuteczne są maseczki z ugotowanych ziemniaków i mleka. Posmaruj dłonie masą z ugotowanych ziemniaków wymieszanych z odrobiną mleka. Maseczka ta wygładzi skórę dłoni.
  • Przy wykonywaniu czynności domowych obowiązkowo zakładaj gumowe rękawice - są absolutnie niezbędne, gdy dłonie stykają się z wodą i detergentami.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/24.02.2017 19:46
Nawet najlepsze kremy i zabiegi nic nie pomogą kiedy dłonie są narażone na niszczące dzianie środków czyszczących .Nigdy nie dopuszczam aby moje dłonie miały bezpośredni kontakt z detergentami bezwzględnie zawsze pracuję w specjalnych gumowych rękawiczkach ochronnych .To jest podstawa aby mieć młode dłonie
/30.05.2014 14:52
ja jestem w takim wieku, że kremy już przestały działać... :-) dlatego koniec końców wybrałam się na "odmładzanie" dłoni. polega to mniej więcej na wypełnieniu skóry dłoni preparatem (radiesse). efekt jest niezły - skóra jest grubsza i elastyczna, nie wystają mi już ścięgna.
/18.03.2014 11:19
Bezwzględnie po każdym umyciu dłoni stosuję krem garnier, bez kremu do rąk nie wyobrażam sobie życia:) dodatkowo na noc od czasu do czasu zakładam rękawiczki nawilżające skinlite. Peelingu na dłonie nigdy nie robiłam, hmm...
POKAŻ KOMENTARZE (2)