POLECAMY

Dlaczego zimą warto złuszczać skórę?

Czy wiesz, jak powinna wyglądać zimowa pielęgnacja skóry? Warto postawić na zabiegi złuszczające! Dlaczego? Oto zalety złuszczania skóry zimą i podpowiedź, jak robić to skutecznie!

złuszczanie skóry zimą

Fot. Fotolia

Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych i metod, które czynią cuda zwłaszcza wtedy, gdy za oknem panują niskie temperatury. Zima to idealna pora chociażby ze względu na mniejsze promieniowanie słoneczne czy brak upałów. Na początku tej mroźnej pory roku skóra jest odporniejsza na podrażnienia i regeneruje się zdecydowanie szybciej.

Zalety złuszczania skóry zimą

Podstawą pielęgnacji naszej skóry jest jej regularne złuszczanie. Zima to czas, w którym tego rodzaju zabiegi są jak najbardziej wskazane.

Zabiegi złuszczające skórę:

  • poprawiają ogólny wygląd skóry,
  • zwężają pory,
  • likwidują przebarwienia,
  • spłycają zmarszczki i bruzdy.

"Wszelkiego rodzaju peelingi polegają na głębokim oczyszczaniu i usunięciu rogowatej warstwy naskórka" – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa. "Dzięki nim skóra staje się gładka, rozjaśniona i jędrna" – dodaje.

Wśród szerokiej oferty zabiegów należy wybrać takie, które będą odpowiednie dla danego rodzaju cery.

Zobacz także: Kremy ochronne na zimę – nasze typy!

Jakim zabiegom złuszczającym poddać się zimą?

Paniom o tłustej skórze twarzy zaleca się wykonanie peelingów chemicznych, czyli tych z wykorzystaniem kwasów owocowych, natomiast posiadaczki delikatniej cery powinny wybierać zabiegi mechaniczne. 

"Jednym z nich jest ASA Peel, w trakcie którego wykorzystując podciśnienie wyrzucane zostają kryształki tlenku glinu, które w delikatny sposób usuwają mikroskopijnej wielkości obumarłe komórki, dzięki czemu skóra odzyskuje świeży wygląd i jest aksamitnie gładka"  – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w Klinice Urody Mona Lisa.

Źródło: Materiały prasowe LTM Communiations

Zobacz także: Jak zrobić domowy peeling cukrowy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)