POLECAMY

Dlaczego z zabiegów SPA warto korzystać, kiedy jest zimno?

Dlaczego pobyt w SPA jest wskazany zimą? Z jakich zabiegów SPA warto korzystać, kiedy jest zimno?

spa zimą

Fot. Fotolia

Zabiegi SPA – polecane o każdej porze roku!

Korzystanie z zabiegów SPA jest wskazane i polecane we wszystkich porach roku. Dzieje się tak ze względu na jego rewitalizujące i wzmacniające właściwości. Jednakże zima jest szczególną porą, podczas której warto odwiedzić hotele, które oferują tego rodzaju usługi. To właśnie w ten najzimniejszy w Polsce moment w roku, widać największy spadek samopoczucia, optymizmu i chęci do dalszego działania. Szybko zapadający zmierzch i szarość za oknem, często odbierają nam dobry humor.

Dzięki funkcjonowaniu hoteli typu SPA, możemy odżywić organizm, a także przywrócić równowagę miedzy ciałem, duszą i umysłem.

Zobacz także: Zabiegi SPA dla kobiet w ciąży

Zabiegi SPA idealne zimą

Najbardziej polecanymi zabiegami proponowanymi w okresie zimowym w hotelach SPA, są:

  • sesje w saunie i jacuzzi
  • zabiegi energetyczne,
  • naświetlające,
  • dotleniające.

Pozwalają one na aktywny kontakt ze światem zewnętrznym, nieco uszczuplony z powodu braku słońca i ograniczonej ilości czasu spędzanego na świeżym powietrzu, podczas mroźnych dni.

Innymi popularnymi zimowymi kuracjami są przeróżne masaże, których wybór jest ogromny, a goście mogą zdecydować na jeden z kilkudziesięciu, znajdujących w ofercie hotelowego SPA.

Rozgrzewające kąpiele w piwie czy winie, kąpiele z użyciem aromatycznych olejków czy okłady z błota z Morza Martwego są także relaksem dla ciała a ponadto odnową dla skóry.

Istotne przy wyborze zimowych pakietów zabiegowych jest bowiem zwrócenie uwagi na kwestie nawilżenia i regeneracji skóry, szczególnie skóry dłoni i twarzy. Są one najbardziej narażone na niekorzystne działanie ciężkiego, mroźnego powietrza.

Dzięki specjalnym kuracjom leczniczo-pielęgnacyjnym jesteśmy w stanie złagodzić efekty częstych skoków temperatury (przechodzenie z pomieszczeń ciepłych do zimnych) czy lodowatego wiatru i ostrego słońca. Takie podejście do odnowy biologicznej pozwala na chwilę zapomnieć o zimowej szarudze za oknem, sprzyja relaksacji i odprężeniu.

Zobacz także: O czym warto pamiętać jadąc do SPA?

Inne atrakcje zimowego SPA

Hotele typu SPA, proponują ponadto wiele dodatkowych zimowych atrakcji jak kuligi, nordic walking czy zabawy połączone z biesiadą przy ognisku.

Jako, że miesiące zimowe w Polsce niezaprzeczalnie kojarzą się również z sezonem narciarskim, SPA może być także miejscem leczenia potencjalnych kontuzji. Pobyt w takim ośrodku sprzyja szybkiej rehabilitacji, po nieudanym wypadzie narciarskim. Taki pobyt nie tylko pozwala na wcześniejszy powrót do formy, ale również dobrze wpływa na nasz odpoczynek. W miłej i dostosowanej do potrzeb każdego gościa atmosferze, sprzyjającej relaksowi, przyjemniej upływa czas, a my nabieramy dystansu do otaczającej nas rzeczywistości.

Zobacz także: Sole do kąpieli – jak je stosować?

Odchudzanie w SPA?

Drugie podejście to modelling i odchudzanie ciała. Najczęściej stosowane w okresie poświątecznym, w celu wymodelowania sylwetki i zrzucenia zbędnych kilogramów. Specjalne programy i sesje przygotowywane w tym czasie przez hotele sprzyjają budowaniu motywacji i dyscypliny pozwalającej na uzyskanie zadowalających rezultatów w odchudzaniu.

Pobyt w SPA zimą, to przede wszystkim,możliwość naładowania akumulatorów duża dawka pozytywnej energii, ucieczka od mroźnych i nieprzyjemnych dni oraz poprawa stanu zdrowia i pielęgnacja ciała realizowana poprzez specjalnie przygotowane, na tą porę roku, zimowe zabiegi SPA. Pozostaje tylko spróbować zadbać o siebie zimą, aby wiosną cieszyć się promienną skórą i piękną sylwetką.

Źródło: Materiały prasowe Manor House SPA

Zobacz także: Jak stworzyć domowe SPA?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Ja uwielbiam jeździć do SPA. Beauty First w Hotelu Mamaison, to moje ulubione miejsce. Uważam, że SPA zimą jest korzystne dla ciała i dla ducha :)