POLECAMY

Dlaczego tradycyjne metody usuwania cellulitu nie działają?

Z cellulitem walczy wiele kobiet, w tym również te bardzo szczupłe. Zdowa dieta, odpowiednia ilość wody, a nawet masaże i drogie balsamy nie pomagają? Czy jest skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu czy zostanie on już na zawsze i trzeba się z tym pogodzić?

Fot. Fotolia

Kosmetyki na cellulit

W drogeriach jest bardzo dużo różnych preparatów mających pomóc nam w pozbyciu się cellulitu. Firmy kosmetyczne prześcigają się tylko w coraz to nowszych substancjach mających rozbijać cellulit i  aktywnie spalać tłuszcz. Niestety używanie tych preparatów a jednocześnie siedzenie całymi dniami przed monitorem komputera nie sprawi, że cellulit zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nawet jak zużyjemy kilkanaście opakowań kosmetyków na pomarańczową skórkę.

Polecamy: Walka z cellulitem - wywiad

Masaże specjalnymi przyrządami

Na rynku pojawia się również coraz więcej masażerów. Niektóre są elektryczne, a inne ręczne przypominające wałki z wypustkami o różnych kształtach, kulkami, a nawet z igiełkami, które mają przebijać skórę i pomagać wniknąć balsamom do jej wnętrza. Niektóre kobiety w to wierzą, mimo że nie przynosi to żadnych efektów. Masaże są zdrowe i dobrze wpływają na wygląd skóry, ale podobnie jak z kosmetykami, to nie wystarczy, żeby całkowicie pozbyć się cellulitu. Takie masażery mogą tylko pomóc w walce z pomarańczową skórką, a nie stać się lekarstwem na cellulit.

Dieta na cellulit

Wiele kobiet może potwierdzić, że stosowanie wyłącznie diety nie pomogło im pozbyć się cellulitu w stu procentach. Niektóre panie tygodniami nie jedzą nic słodkiego i nie pozwalają sobie na schabowego nawet raz w miesiącu, piją dużo wody, a cellulit ich nie opuszcza. Dlaczego tak się dzieje? Podobnie jak w poprzednich przykładach, dieta tylko wspomaga pozbycie się pomarańczowej skórki. Zdrowe odżywianie i prowadzenie siedzącego trybu życia, na pewno nie pomoże nam w uzyskaniu gładkiej i napiętej skóry.

Polecamy: Jak walczyć z cellulitem po czterdziestce?

Zabiegi antycellulitowe

Salony kosmetyczne prześcigają się w coraz to nowocześniejszych zabiegach na cellulit. Kobiety potrafią wydać tysiące złotych w takich miejscach, żeby pozbyć się pomarańczowej skórki. Prawda jest taka, że gdyby te zabiegi faktycznie były tak rewelacyjne, nie byłoby gwiazd z cellulitem. A często zdarza nam się widzieć ich niedoskonałości skóry. Zabiegi na pomarańczową skórkę wykonane kilkakrotnie mogą zmniejszyć jej widoczność, ale nie usuną jej całkowicie na zawsze.

Jedynym skutecznym i sprawdzonym sposobem na cellulit jest sport. Prawda jest taka, że żadna z kobiet uprawiająca sport regularnie przez długi czas nie ma problemu z pomarańczową skórką. Jeśli zaczniesz spalać tłuszcz podczas ruchu i dołączysz do tego zdrowe odżywianie, nie będziesz potrzebowała żadnych balsamów, masażerów ani drogich zabiegów antycellulitowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/miesiąc temu
Ja się teraz zapisałam na zabiegi fali uderzeniowej na cellulit. Bardzo tanio znalazłam w Krakowie na Zakątku 13, bo tylko 150 zł. Podobno skuteczność jest rewelacyjna. Idę sprawdzić na sobie, bo inne zabiegi na mnie nie działają tak jak powinny. Zostawiam numer do nich jakby któraś też chciała 881527527.
/2 lata temu
Bo robimy je nie systematycznie i nie jesteśmy konsekwentne. Taka prawda. Ja staram się pamiętac o codziennym masażach szczotką do ciała Brista który poza tym, że skutecznie pomaga to jeszcze dodaje sił i energii:)