POLECAMY

Depilator najlepszy dla Ciebie

Rodzajów depilatorów obecnie jest tak wiele, jak rodzajów telefonów komórkowych. Trudno jednak jest realnie ocenić, który najlepiej nadaje się do jakiego typu skóry. Radzimy jak wybrać odpowiedni depilator, by jak najbardziej uprzyjemnić zabieg depilacji.
Depilator najlepszy dla Ciebie

Depilacja jest o tyle efektowna, że włoski zaczynają odrastać zwykle dopiero po około 3-4 tygodniach. Jest to możliwe dzięki temu, że depilator, zaopatrzony w specjalną głowicę depilującą, usuwa włoski wraz z cebulkami. Odrastające włoski po każdym zabiegu są rzadsze i znacznie cieńsze. Wadą jednak tego sposobu depilacji jest ból, jaki musi jednak mu towarzyszyć. Dlatego też producenci depilatorów zachodzą w głowę, zastanawiając się nad tym, jak można by uprzyjemnić ten zabieg kobietom. Teraz nie ma już prawie na rynku depilatorów, które nie byłyby zaopatrzone w jakąś dodatkową funkcję, czy to chłodzącą skórę (znieczulającą ją) czy to podnoszącą włoski.

Polecamy: Jak dbać o skórę po depilacji?

Najlepszy z możliwych

Nie oszukujmy się, zabieg depilacji depilatorami jest i będzie bolesny, podobnie jak zabieg woskowania. Jednak możemy zrobić coś, by powodował jak najmniej bólu. W sklepach można znaleźć różne depilatory przeznaczone dla różnych klientek, trzeba tylko wiedzieć jak je rozpoznać. Oto kilka przykładów:

  1. depilator z głowicą chłodzącą przeznaczony jest dla pań, które są bardzo wrażliwe na ból, ale i dla tych, które po raz pierwszy poddaj się tego rodzaju zabiegowi depilacji; depilator ten zawiera dodatkowy pojemnik z płynem, który należy minimum dwie godziny przed zabiegiem schłodzić w lodówce; bezpośrednio przed depilacją dołączamy go do urządzenia; zmrożony płyn będzie działał jak częściowe znieczulenie dla skóry, która będzie poddania zabiegowi depilacji, dzięki czemu odczuwany ból będzie znacznie mniejszy;
  2. depilator z rękawicą chłodzącą - niektóre firmy zamiast pojemniczka z płynem dodają specjalną rękawicę chłodzącą, która ma spełniać taką samą funkcję; chłodzi się ją odpowiednio wcześniej, a przed zabiegiem gładzi miejsca, które będzie się depilowało;
  3. depilator z masażerem – przeznaczony dla klientek, których wrażliwość na ból nie jest tak wysoka; masażer masuje skórę przed depilacją, dzięki czemu zmniejsza ból;
  4. depilator z masażem ultradźwiękiem – niemalże całkowicie eliminuje ból; kobieta prawie w ogóle nie odczuwa dyskomfortu związanego z usuwanie włosków wraz z cebulkami;
  5. depilator z funkcją depilacji wrażliwych miejsc – przeznaczony do depilacji m.in. okolic bikini;
  6. depilatory unoszące włoski – obecnie większość depilatorów zaopatrzona jest w tę funkcję, umożliwia ona łatwiejsze i skuteczniejsze usuwanie włosków.
    Większość depilatorów ma załączono jeszcze szczoteczkę do czyszczenia głowicy. Niektóre modele jednak można również myć pod bieżącą wodą.
    Kupując depilator warto pamiętać, że jest on jednak przeznaczony dla kobiet o wyższym progu bólu. Nie zaleca się ich stosowania kobietom, które maja skórę naczyniową albo problemy z żylakami. Nie poleca się ich również do usuwania włosków z okolicy bikini, gdyż mogą powodować bardzo duży ból.

Zobacz także: Depilacja laserowa

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Ja mam problem z tym, że wrastają mi włoski po depilacji woskiem czy też po wibratorze. Nie chcę wracać już do golenia maszynką. Zastanawiam się czy nie zdecydować się na depilację laserem. Ile potrzeba serii by pozbyć się na stałe włosków z nóg?
/7 lat temu
Bardzo dobre są te depilatory, które mają funkcję wibracyjną, która pomaga usunąć też te leżące włoski oraz wodoodporne, które można używać z żelem czy pod wodą. Jak patrzyłam na electro.pl to nawet takie modele nie są jakoś szczególnie drogie, a lepiej zainwestować i mieć dobre wydepilowane nogi.