Depilator na prezent fot. Adobe Stock

Depilator na prezent - najlepsze modele już od 200 zł

Urządzenia podzieliłyśmy na 3 grupy - depilatory laserowe, elektryczne i do twarzy. Zobacz opinie i ceny.
Małgorzata Germak / 03.11.2019 19:47
Depilator na prezent fot. Adobe Stock

To gadżet, który pokocha każda kobieta. Depilator ułatwia skutecznie pozbyć się niechcianych włosów z ciała. Na rynku dostępne są depilatory laserowe i elektryczne w rożnych cenach. Jak wybrać najlepszy na prezent? Ten przegląd ci pomoże.

Na skróty:

Najlepsze depilatory laserowe do użytku domowego

Zabieg depilacji laserowej polega na emitowaniu wiązki światła z lasera, która przenika przez skórę i jest pochłaniana przez barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Tak trwale niszczona jest cebulka włosa. Ważne - skuteczność takiej depilacji zależy od karnacji. Najłatwiej usuwa się włosy ciemne i grube.

Philips Lumea Prestige, cena: ok. 1300 zł

Ma nasadkę do twarzy oraz do okolic bikini i pod pachami. Urządzenie wyposażone jest w czujnik, który umożliwia dobranie indywidualnie ustawień do odcienia skóry. Przeznaczony jest do różnych typów skóry i włosów. Użytkownik może pobrać aplikację Philips Lumea, gdzie znajdzie wskazówki dotyczące depilacji oraz harmonogram depilacji każdego obszaru ciała.

Co piszą o tym urządzeniu internautki?

– Przy regularnym stosowaniu efekty są znakomite.
– Po sesji świecenia nie ma na skórze podrażnień. Nie odczuwałam też dyskomfortu na skórze ani nie oparzyłam się.
– Jestem po 6. serii. Zostały naprawdę niewielkie niedobitki. Nogi gładkie jak nigdy.
– KWC, Wizaż.pl

depilator laserowy Philips Lumea

Braun Silk Expert IPL, cena: ok. 1260 zł

Główny tryb działania urządzenia umożliwia jego płynne przesuwanie po skórze, co przyspiesza depilację większych partii ciała, np. nóg. Wyposażony jest w czujnik kontaktu ze skórą - dzięki niemu można go użyć również na delikatnej skórze (np. na twarzy). Depilator Braun posiada tryb delikatny, przy którym wykorzystywana jest mniejsza intensywność światła - to opcja dla początkujących. W zestawie jest też szczotka złuszczająca do ciała.

Za co cenią go internautki?

– Depilator jest dobrze wykonany, ma kształt opływowy dzięki czemu wygodnie się go trzyma, nie jest też ciężki.
– Ten depilator uwolnił mnie od podrażnień, wrastających włosków, swędzącej skóry i tych wszystkich pozostałych nieprzyjemnych skutków golenia czy tradycyjnej depilacji.
– Jest świetny dla skóry skłonnej do podrażnień. Po użyciu skóra jest gładka, bez zaczerwień
– KWC, Wizaż.pl

depilator IPL Braun

Remington IPL, cena: ok. 860 zł

W modelu 6750 zastosowano technologię propoulse, dzięki której impulsowe światło na trwałe usuwa włosy. Depilator ma dużo okienko świetlne, co przyspiesza zabieg. Urządzenie wyposażono w żarówkę kwarcową, której nigdy nie trzeba wymieniać. Ma 5 ustawień pracy i nasadkę do miejsc wrażliwych. Nie pracuje w trybie bezprzewodowym.

Plusy urządzenia według użytkowniczek:

– Urządzenie wymaga cierpliwości, ale efekty są naprawdę powalające.
– Włoski rzeczywiście odrastają zdecydowanie wolniej i są słabsze
– KWC, Wizaż.pl

depilator IPL Remington

Babyliss, cena: ok. 750 zł

Użytkownik ma do wyboru 5 poziomów intensywności pracy - każdy dostosowany do typu skóry (urządzenie wyposażone jest w czujnik sensoryczny). Jego wydajność to 300 tys. impulsów. W trybie „Precyzja” impulsy są sterowane ręcznie, aby móc dokładnie wykonać zabieg. Depilator jest lekki i kompaktowy, nadaje się w podróż. Ma nakładkę do depilacji twarzy.

Na co zwróciły uwagę internautki?

Stosuję od 4 miesięcy na okolice pach, bikini i nóg. Zlikwidowało owłosienie w ok. 70%. Pozostałe 30 % włosków jest cienkie i łatwo się goli
– KWC, Wizaż.pl

depilator IPL Babyliss

Najlepsze depilatory elektryczne

Choć moda na laserową depilację trwa w najlepsze, depilatory elektryczne nadal dobrze się mają. To produkty bardzo przystępne cenowo, a przy regularnym używaniu również skutecznie radzą sobie z usuwaniem owłosienia na ciele. Depilacja mechaniczna nie jest tak bolesna jak kiedyś, dzięki nowoczesnym technologiom.

Braun Silk-épil 9, cena: ok. 380 zł

Ten model ma o 40% szerszą głowicę w porównaniu z poprzednimi depilatorami Braun - dzięki temu depilacja jest szybsza. Opcja Wet&Dry umożliwia używanie go na mokro i na sucho. Urządzenie posiada pulsacyjne wibracje, które zmniejszają ból i dyskomfort podczas zabiegu. Ruchoma głowica umożliwia depilację nawet trudno dostępnych miejsc. Depilator wyposażono w lampkę Smartlight  - użytkownik nie przegapi żadnego włoska. Depilator zawiera 6 dodatków - rożnych nasadek i głowic.

Co piszą o nim internautki?

– Efekty depilacji są naprawdę świetne. Włoski usuwane są całkowicie. Nigdy po depilacji nie mam czerwonych nóg ani krost.
– Depilowałam na sucho i na mokro nogi, pachy i okolice bikini i zawsze efekt jest tak samo dobry.
– Nawet krótkie włoski są zbierane, lampka pozwala na precyzyjny zabieg, a funkcja senso-smart pilnuje, żeby za bardzo nie dociskać
– KWC, Wizaż.pl

depilator Braun Silkepil 9

Philips Satinelle Advanced, cena: ok. 315 zł

To nowoczesny depilator do użytku na sucho i na mokro. Model BRE640/00
ma specjalny zakrzywiony uchwyt, który ułatwia przesuwanie urządzenia po skórze. Głowica została wyposażona w dyski ceramiczne - dzięki temu można wychwycić drobne włoski. Depilator jest wyposażony też w głowicę przycinającą i nasadkę do okolic bikini (umożliwiają regulację włosków we wrażliwych miejscach na ciele). Ma nasadkę do napinania skóry.

Czym skradł serca użytkowniczek?

– W ciągu pół godziny uporałam się z depilacją nóg, rąk, pach i bikini.
– Możliwość depilacji na mokro - duży plus. Dodatkowe nakładki masująca i napinająca skórę pozwalają na depilację bez bólu
– Ceneo.pl

depilator Philips

Panasonic, cena: ok. 300 zł

Model ES-ED90 ma głowicę, którą można obracać aż o 60 stopni, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do kształtów ciała. Dotyka skóry pod takim kątem, że delikatnie usuwa włosy razem z cebulkami. Urządzenie wyposażone jest w 48 dysków depilujących, lecz prze fakt, iż nie mają one kontaktu ze skórą, skóra po depilacji nie jest podrażniona. Depilatora można używać na sucho i na mokro.    
W zestawie znajduje się głowica depilująca do nóg i rąk, grzebyk do linii bikini, głowica goląca, trymer, nakładka dla początkujących, nasadka do pielęgnacji stóp i do szybkiej depilacji.

Co pozytywnego wychwyciły internautki?

– Najlepszy depilator, jaki miałam do tej pory. Depilacja wcale nie boli, skóra po depilacji nie jest podrażniona.
– Depilator jest wyjątkowo cichy - porównywalny do szczoteczki elektrycznej do zębów
– Ceneo.pl

depilator Panasonic

Braun Silk-épil 5, cena: ok. 190 zł

Model 5185 znalazł się w naszym zestawieniu jako tańsza opcja, jeśli ktoś nie ma budżetu na najnowszy model. To urządzenie nie ma takich nakładek i dodatków jak wyżej opisane, ale jest dobrze oceniany przez internautki. Urządzenie jest wodoodporne, posiada 2 poziomy prędkości. Posiada ruchomą głowicę (może się wychylać do 15 stopni w przód i w tył) i system redukcji bólu. Depilator wyposażono w technologię SmartLight, która oświetlenie miejsce depilacji. Do zestawu dołączone są rolki masujące, kosmetyczka oraz rękawica chłodząca.

Co piszą o nim użytkowniczki?

– Dobrze łapie i wyrywa włoski, nawet te krótkie.
– Dzięki zamontowanej lampce, która nie jest oślepiająca, skuteczniej i szybciej wykonałam zabieg
– KWC, Wizaż.pl

depilator Braun Silkepil 5

Depilatory do twarzy

Do usuwania niechcianych włosków z delikatnej skóry twarzy nadają się depilatory laserowe, m.in. te, które znalazły się w tym przeglądzie - wystarczy użyć odpowiedniej nakładki, która zwykle znajduje się w zestawie. Na rynku dostępne są też małe urządzenia dedykowane wyłącznie twarzy. Są to depilatory elektryczne, które usuwają włoski w sposób mechaniczny.

Braun Face 810, cena: 119 zł

To depilator do twarzy wraz ze szczoteczką do oczyszczania twarzy. Urządzenie ma wąską głowicę, która umożliwia precyzyjną depilację. Głowica ma 10 mikrootworów, które wychwytują włoski o długości 0,02 mm i usuwają razem z cebulkami. Urządzenie wykonuje do 200 ruchów na sekundę. Nadaje się do depilowania podbródka, górnej wargi i czoła oraz do modelowania brwi. Dodatkowo w zestawie znajduje się soniczna szczoteczka do oczyszczania twarzy.

depilatro do twarzy Braun Face

Tweeze Premium Wellneo, cena: 50 zł

Urządzenie ma 18 pęset w głowicy i usuwa małe włoski (od 0,5 mm). Wbudowane światełko sprawia, że depilacja jest jeszcze bardziej precyzyjna. Nadaje się do depilacji twarzy i delikatnych miejsc na ciele. Depilator jest zasilany na baterię AA.

depilator do twarzy Tweeze

Więcej pomysłów na prezent:Pomysł na prezent - smartwatch. Przegląd damskich modeli (top 10)Prezenty gwiazdkowe do 100 zł Prezent dla żony na święta - rady, pomysły, inspiracje