POLECAMY

Depilator laserowy to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. I wcale nie jest taki drogi, jak wam się wydaje!

Kilka zabiegów depilatorem laserowym i spokój na pół roku. Zobacz, dlaczego depilacja laserowa to najlepsza metoda pozbycia się niechcianych włosków.
Depilator laserowy to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. I wcale nie jest taki drogi, jak wam się wydaje! fot. Fotolia

Depilator laserowy to najlepszy wynalazek ludzkości. Tak odpowie (przynajmniej) co druga kobieta na świecie. Powód jest prosty -  wraz z pojawieniem się depilatorów laserowych skończyła się kobieca udręka z niechcianym owłosieniem. Od teraz gładkie ciało jest na wyciągnięcie ręki!

Jeszcze do niedawna depilacja laserowa możliwa była wyłącznie w gabinecie kosmetycznym. Teraz każda z nas może wykonać zabieg w domu. Wystarczy, że zaopatrzycie się w depilator laserowy. Nie trzeba do tego żadnych szczególnych umiejętności czy przeszkolenia - jego obsługa jest banalnie prosta. Podkreślamy jednak, że depilator laserowy to nazwa potoczna. Nazywamy tak depilatory, które swoje działanie opierają na  fotodepilacji, czyli przede wszystkim urządzenia IPL - maszyny emitujące światło podobne do światła lasera, ale nie będące laserami.

Co jednak powinnaś o wiedzieć o depilatorze laserowym zanim zdecydujesz się na jego zakup?

Jakie są metody depilacji i czym się różnią?

Depilator laserowy - jak to działa?

Zabieg depilacji laserowej polega na wykorzystaniu zjawiska tak zwanej fototermolizy - wiązka światła emitowanego z lasera przenika przez skórę i jest pochłaniania przez melaninę, a więc barwnik którego największe stężenie znajduje się w mieszkach włosowych. Dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej możliwe jest trwałe zniszczenie cebulki włosa.

Depilator laserowy - jaki model wybrać?

Na rynku jest kilka depilatorów laserowych przeznaczonych do użytku domowego. Najpierw określcie wasz budżet - ceny depilatorów wahają się od 1200 do 2500 złotych. Egzemplarze różnią się od siebie najczęściej pojedynczymi udogodnieniami (ilością nasadek, długością kabla, czasem działania bez zasilania) ale ich działanie jest dokładnie takie samo.

Od razu podkreślamy, że raz wydane na depilator laserowy pieniądze są niczym w porównaniu z tymi wydanymi na zabiegi. Cena za depilator zwróci się szybko, zwłaszcza jeśli korzystać będziesz z niego z mamą czy siostrą.

Depilator laserowych - czy u wszystkich się sprawdzi?

Niestety nie. Skuteczność tego typu depilacji zależy w dużej mierze od naszej karnacji i koloru owłosienia. Najłatwiej usunąć włosy ciemne i grube. Z depilacji laserowej powinny zrezygnować osoby o bardzo ciemnej karnacji lub o bardzo jasnych, rudych lub siwych włosach.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Zadowalające efekty są już po 3-4 zabiegach. Już po takim czasie włoski zaczynają wolniej odrastać, a co ważne jest ich o wiele mniej. Po 5-6 zabiegach włoski nie powinny już w ogóle odrastać. Później, mniej więcej co 6-8 miesięcy należy wykonać zabieg przypominający. Jeden zabieg całego ciała trwa 30 minut.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej?

Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową?

Jesień lub zima to idealna pora na to, aby rozpocząć depilację. Zabiegi powinny być wykonywane co dwa tygodnie, więc idealnie gładką skórą możecie się cieszyć już po 2-3 miesiącach.

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/7 miesięcy temu
Uważam że nie ma lepszej opcji na depilacje niż depilacja ipl, warto zainwestować w dobry depilator, np panasonica
/rok temu
Jak dla mnie najlepszym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Depilacja woskiem, depilatorem są dla mnie zbyt bolesne. Znalazłam w Krakowie Klinice Dr Legrand i tam na prawdę to nie boli. Podczas ostatniej depilacji nóg, zasnęłam. W gabinecie panuje spokój i harmonia i leci super muzyka, dlatego tak bardzo lubię tam chodzić. Polecam każdej kobiecie, która boi się bólu.
/rok temu
też mi się tak wydaje. Będę się zresztą póki co umawiać na pachy bo na nogi to już chyba o tej porze roku za późno. Vesuna w Kraku ma zniżki na pakiety ale pewnie jeszcze będę szukała czy nie znajdę czegoś taniej
POKAŻ KOMENTARZE (4)