Metody depilacji fot. Adobe Stock

Depilacja woskiem to metoda szybka i skuteczna! Naprawdę się opłaca!

Masz dość codziennego golenia nóg? Szukasz lepszej metody? Depilacja woskiem to propozycja dla ciebie.
Joanna Futkowska / 18.09.2018 15:30
Metody depilacji fot. Adobe Stock

Choć deilację woskiem na ciepło można zrobić w domu, osobom, które nie mają doświadczenia radzimy wybrać się do salonu, gdzie doświadczona kosmetyczka szybko załatwi sprawę. W jej wykonaniu zabieg będzie mniej bolesny, szybszy i skuteczniejszy. Depilację woskiem przeprowadza się w wielu salonach, są nawet sieci, które specjalizują się tylko w depilacji woskiem, np. Time for Wax i inne.

Jak wykonać depilację pastą cukrową? Instrukcja krok po kroku!
 

Depilacja woskiem - na czym polega zabieg.

Kosmetyczka rozsmarowuje rozgrzany wosk na skórze, nakłada na niego kawałek materiału, dociska go, a gdy wosk zastygnie, szybkim ruchem zdziera go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Jest też inna metoda, gdy depilację wykonuje się samym woskiem (tzw. twardym woskiem). Zabieg depilacji woskiem trwa dość długo i nie jest tani (nogi od 85 zł, ręce od 50 zł, wąsik od 12 zł). 

Po zabiegu kosmetyczka smaruje skórę preparatem, który działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia i spowalnia odrastanie włosów i przynajmniej na miesiąc możemy zapomnieć o depilacji.

Depilacja woskiem dokładnie oczyszcza skórę z owłosienia. Można w ten sposób usuwać włoski z całego ciała: nóg, rąk, pach, twarzy, nawet miejsc intymnych. Niestety zabieg jest bolesny, ale ból trwa tylko chwilę, a efekty wynagradzają moment cierpienia. Skóra pozostaje gładka 3 do 6 tygodni. Do wad zabiegu należy to, że nieraz włoski po nim wrastają. Często też podrażnia skórę, zwłaszcza wrażliwą.

Depilacja woskiem na ciepło – jak przygotować do niej skórę?

To ważne, bo efekt zabiegu będzie lepszy, a sam zabieg mniej nieprzyjemny.

  • Do zabiegu włoski trzeba zapuścić. Jeśli będą za krótkie, wosk może ich nie “chwycić" i część z nich pozostanie na skórze. Najlepiej, by miały 0,5 - 1 cm. By osiągnęły taką długość zazwyczaj muszą odrastać około dwóch tygodni.
  • Na kilka dni przed planowaną depilacją trzeba intensywnie nawilżać skórę. Po każdej kąpieli  wcieramy w nią balsam nawilżający.
  • Dzień wcześniej należy zrobić peeling. Gdy skóra będzie wygładzona, włoski łatwiej będzie wyrwać. A regularne usuwanie zalegających na skórze martwych komórek naskórka pomoże także zapobiegać wrastaniu odrastających włosków.
  • Dzień przed zabiegiem nie wolno się opalać na słońcu ani w solarium.
  • W dniu depilacji nie należy natłuszczać skóry, dlatego nie używamy do jej smarowania balsamu, oliwki, olejku.

Po depilacji woskiem...

Po zabiegu skóra może być podrażniona. Wtedy dobrze jest używać łagodzących preparatów aptecznych (np.  Cicavit+ SVR, Cicalfat Avene), które złagodzą nieprzyjemne podrażnienie i zaczerwienienie.

Przez dobę po depilacji woskiem nie należy:

  • wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, ani korzystać z solarium,
  •  stosować kosmetyków na wydepilowane części ciała,
  • korzystać z sauny.

Depilacja ciepłym woskiem - nie dla każdego

Powinny z niej zrezygnować osoby z żylakami, pękającymi naczynkami, chorobami skóry i alergią. Nie jest wskazany również przy tendencji do obrzęków i niskiej krzepliwości krwi. 

Więcej na temat depilacji woskiem
Depilacja woskiem – bolesna, ale skuteczna
Depilacja woskiem