nogi, golenie, depilacja

Depilacja w domu - wybierz najlepszą metodę

Golarka, depilator, wosk, a może depilacja laserowa w domu? Wybierz najlepszą dla siebie metodę usuwania zbędnego owłosienia.
/ 21.04.2011 06:35
nogi, golenie, depilacja
Dostosuj metodę do rodzaju włosków
Krem do depilacji – podziała skutecznie, jeśli masz jasne i delikatne owłosienie. Ta metoda jest odpowiednia także dla kobiet z popękanymi naczynkami krwionośnymi, które nie powinny nadwerężać skóry depilatorami elektrycznymi lub gorącym woskiem.

Wosk – odpowiedni dla osób z delikatnymi włoskami. W przypadku mocnych i grubych zimny wosk nie zdaje egzaminu, jest za słaby i nie wyrywa włoska w całości. Dlatego warto wybrać się do kosmetyczki.

Depilator elektryczny – dobre rozwiązanie dla skóry, która nie sprawia większych problemów (popękane naczynka, skłonność do podrażnień czy wrastające włoski). W każdym innym przypadku dobrze spełnia swoją rolę.

Kremy tylko zgodnie z instrukcją
Wpływają destrukcyjnie na włoski, niszcząc keratynę – białko, z którego są zbudowane. Włos robi się miękki, rozpulchniony i można go łatwo usunąć łopatką. Kremy trzeba systematycznie stosować, gdyż włosy odrastają bardzo szybko, zazwyczaj już po dwóch dniach. Swoje działanie zawdzięczają perhydrolowi, który może podrażniać skórę, zwłaszcza delikatne okolice bikini. Dlatego nie trzymaj kremu dłużej, niż określono na opakowaniu (zazwyczaj jest to 10 minut).

Wosk – na zimno czy na gorąco?
Mamy dwa rodzaje wosków: gorący i zimny.
W drogeriach są dostępne zestawy z gorącym woskiem, paskami materiału i specjalnym podgrzewaczem lub garnuszkiem, który możesz włożyć do mikrofalówki. Zanim posmarujesz woskiem skórę, sprawdź, czy jego temperatura nie jest za wysoka.
Łatwiejsze w użyciu są plastry z zimnym woskiem. Przed użyciem ogrzej je w dłoniach, za pomocą suszarki albo na kaloryferze. Przyklejaj je w kierunku, w którym włosy rosną, a odklejaj w przeciwnym. Jeśli preferujesz tańszą depilację w domowym zaciszu i jesteś gotowa poświęcić na nią sporo czasu – ten rodzaj depilacji jest dla ciebie idealny.

Który wosk jest najlepszy? Pytaj i radź na uroda.pl

Gładkość na długo
Depilator elektryczny wyrywa włos z cebulką, co oznacza, że skóra będzie gładka przez trzy tygodnie. Minusem metody jest duża bolesność, która utrudnia depilację wrażliwych partii ciała, takich jak bikini czy pachy. Jeśli jesteś bardzo wrażliwa na ból, depiluj się po kąpieli, kiedy skóra jest rozpulchniona. Producenci prześcigają się w wymyślaniu patentów ułatwiających depilację. Urządzenia wyposażane są np. w nasadki zmniejszające dyskomfort, głowice do pilingu (zapobiegają wrastaniu włosków) czy lampki podświetlające skórę. My polecamy wiosenne nowości – Silképil 7 Dual Brauna i EP6030 – 3 w 1 Smooth & Silky (Remington, 299 zł).

Konsultacja: dr n. med. Joanna Czuwara z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej "Viva Derm".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/13.01.2017 15:22
mnie te domowe golenie czy depilowanie jedynie odstrasza. poza tym efekty krótkotrwałe i często bolesne. od dawna chodzę na depilację laserową do drlegrand.pl Jest bezbolesna, bo używają bardzo nowoczesnego lasera diodowego, no i efekt gładkiej skóry ładnie i dlugo się utrzymuje, a na tym mi zależało!.
/15.12.2016 15:16
Ja też zaufałam technologii ipl w domu. Mam Braun Silk-expert IPL i jestem bardzo zadowolona z efektów, nie zamieniłabym go na żaden inny. Usuwa nawet najmniejsze włoski po 4 zabiegach i to trwale! A na dodatek teraz jest promocja w której do zakupu wybranych produktów Brauna dostaje się bon do ESOTIQ!
/23.06.2016 08:09
A ja sie nie zgodzę z tuttifrutti - może i takie urządzenia nie są tanie, bo to wydatek ponad tysiaka, ale zabiegi w salonach kosmetycznych to dopiero kosmos - depilacja samych ud koszt rzędu 200-400zł zalezy jeszcze od salonu i trzeba zrobić kilka zabiegów. Zakupiłam Braun Silk-expert IPL i mogę używać go spokojnie kilka lat, na różne partie ciała i na pewno wyjdzie mnie taniej niż miałabym robić to u kosmetyczki, do tego depilacje wykonuję sobie sama w domu i kiedy tylko mam ochotę, zabieg trwa o wiele krócej i mam pewnośc, że jestem jedyną użytkowniczka urządzenia. Dla mnie domowa depilacja przy użyciu takiego urządzenia ma wiele więcej plusów niż taka salonowa.
POKAŻ KOMENTARZE (6)