POLECAMY

Depilacja laserowa w praktyce

Wybierasz się na zabieg depilacji laserowej i nie wiesz, czego się spodziewać? A może wahasz się i nie wiesz, czy ta metoda jest odpowiednia dla Ciebie? Przeczytaj, a dowiesz się, jak w rzeczywistości wygląda depilacja laserowa.
Depilacja laserowa w praktyce

Przygotowanie do depilacji laserowej

Jedynym istotnym aspektem przygotowania do tego zabiegu jest fakt, że na około miesiąc przed nim nie można włosków „wyrywać”, czyli używać depilatora, pęsety lub wosku. Światło lasera działa na melaninę zawartą w cebulkach włosów, więc nie wolno ich samodzielnie usuwać. Obecność włosków ponad powierzchnią skóry nie jest wymagana – można je golić maszynką.

Przebieg samego zabiegu

Depilacja laserowa przeprowadzana jest przez lekarza dermatologa (lub pod jego ścisłym nadzorem) w gabinecie kosmetycznym. Osoba wykonująca zabieg naświetla wybraną partię skóry małą wiązką światła. Podczas tego naświetlania może być odczuwalny lekki dyskomfort w postaci ukłucia, pieczenia lub swędzenia (każdy, kto poddał się takiemu zabiegowi inaczej to opisuje). Najnowszej generacji aparaty do depilacji laserowej prawie w ogóle nie wywołują takich niedogodności dzięki odpowiednim nasadkom do różnych partii ciała i odpowiedniej „porcji” promieni świetlnych. Jeśli jest to jednak dla pacjenta stresujące lub kłopotliwe, depilowaną skórę można posmarować wcześniej żelem chłodzącym lub znieczulającym. Całkowity czas depilacji waha się od kilkunastu minut do nawet dwóch godzin (w zależności od wielkości depilowanej powierzchni).

Zobacz, jak działa depilacja światłem i falami radiowymi

Powtarzanie zabiegów – nie do uniknięcia

Jest to konieczne, aby zapewnić sobie możliwie największą efektywność zabiegu. Włoski mają bowiem swój własny cykl życia, który składa się z kilku stadiów – jedne dopiero się rozwijają, inne zakończyły już wzrastanie, a jeszcze inne są w fazie oczekiwania na wzrost. Światło lasera działa tylko na włoski w fazie wzrostu. Cykl życia włosków nie zachodzi równomiernie – na tej samej okolicy ciała znajdują się włoski w różnych okresach wzrostu. Kolejne serie depilacji są po to, by poradzić sobie z włoskami, które wcześniej były w innych stadiach. Łączna ilość serii zależy od wielkości depilowanego miejsca i wynosi około 7-8, ale przy małych powierzchniach ciała mogą wystarczyć już 3-4 zabiegi. Odstępy muszą być na tyle długie, bo umożliwić wygojenie się depilowanych miejsc, ale nie powinny wynosić więcej niż 6 tygodni.

Bardzo małe zagrożenie powikłaniami

Depilacja laserowa obarczona jest minimalnym ryzykiem powikłań. Lekarz kwalifikujący do takiego zabiegu, wyklucza wszystkie czynniki mogące powodować jakiekolwiek zagrożenia zdrowotne. Mimo to nie zawsze da się uniknąć konsekwencji – najczęściej w postaci miejscowych zakażeń bakteryjnych, urazów lub niewielkich blizn (szczególnie u osób, u których wcześniej stwierdzono spowolnione lub utrudnione gojenie skóry).

Zobacz też: Pozbądź się bólu w trakcie depilacji

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (207)
/rok temu
Ja miałam wąsik laserowo depilowany. 4 zabiegi i efekt jest super, problem zniknął mam nadzieję na długi czas. A zabiegi miałam w Warszawie w klinice Miracki. Maja nowoczesny laser, więc zabiegi nie były specjalnie bolesne, dało się przeżyć ;)
/rok temu
Warto zainwestować w te zabiegi. Uważm ,że kobieta bez problemu jakim jest golenie non stop jest szczęsliwsza. Ja czuję ogromny komfort,szczególnie latem. Golę się tylko tak dla siebie 1 w miesiącu. Chodzi o pachy i bikini. Na te okolice zdecydowałam się wykonać serie po 4 zabiegi i efekt jest niesamowity. Mam owłosienie grafitowe,włosy były dość cienkie ale laser dał radę:) ja byłam w kosmedica i jestem bardzo zadowolona wykonaniem usługi.
/rok temu
Ja zaczęłam używać urządzenia Brauna IPL do depilacji w domu - mogę je wykorzystać na wszystkich partach ciała, zarówno na twarzy jak i na nogach - a niestety w salonach jeden zabieg jest dosyć kosztowny same łydki to koszt rzędu 100-200zł, a potrzeba ich kilka i nigdy nie ma 100% pewności, że pozbędziemy się wszystkich włosków. Postanowiłam zainwestować więc w takie urządzenie i teraz testuję zarówno na twarzy jak rękach, nogach i muszę przyznać pierwsze efekty są widoczne, a włosy odrastają słabsze i jest ich mniej.
POKAŻ KOMENTARZE (204)