POLECAMY

Depilacja laserowa - test

Depilacja laserowa to jedyny sposób na definitywne pozbycie się zbędnego owłosienia. Nie jest ani tani, ani zbyt przyjemny, ale za to bardzo skuteczny.
Depilacja laserowa - test fot. FREE
Jeżeli teraz zaczniesz chodzić na zabiegi, latem będziesz mogła pochwalić się idealnie gładkimi nogami. Depilację laserową przetestowała Sylwia Witkowska.

Na zabieg depilacji laserowej zdecydowałam się bez wahania. Miałam dość chodzenia co miesiąc na wosk i wiecznego stresowania się odrastającymi włoskami! Najpierw umówiłam się na próbę laserową. Trzeba było sprawdzić, jak moja skóra reaguje na laser. Dowiedziałam się, że przeciętnie wystarcza 4–5 takich zabiegów, ale mi, jako posiadaczce wyjątkowo jasnej skóry i włosów, potrzeba będzie więcej (im ciemniejszej są włoski, tym łatwiej absorbują promienie lasera i tym szybciej są usuwane).

Poddanie się depilacji laserowej oznacza, że nie można w tym czasie opalać miejsc depilowanych, dlatego dobrze jest zacząć umawiać się zimą, najpóźniej wczesną wiosną. Bardzo sympatyczna kosmetyczka obiecała też, że usunięte tą metodą włoski już nigdy nie odrastają. To mnie przekonało. Kiedy po próbie okazało się, że moja skóra dobrze reaguje na laser, umówiłam się na pierwszy zabieg. Zdecydowałam się na łydki i pachy.

Przed zabiegiem trzeba zrezygnować z depilacji woskiem, a potem zgolić odrośnięte włoski (golenie może się odbyć w gabinecie bezpośrednio przed depilacją). Cały zabieg trwał krótko, ok. 30 minut. Kosmetyczka wytłumaczyła mi, że to zasługa nowego lasera diodowego, którego duża głowica bardzo skraca czas zabiegu. Niestety, nie należał on do najprzyjemniejszych. Pracę lasera można porównać do ostrzeliwania skóry mocno rozgrzanymi igłami. Nie zniechęciło mnie to jednak do dalszych zabiegów.

Po depilacji skóra była zaczerwieniona jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Musiałam ją mocniej nawilżać i stosować kremy łagodzące podrażnienia. Po kilku dniach skóra wróciła do normy.

Drugi zabieg też nie był zbyt przyjemny, ale przynajmniej wiedziałam już, czego się spodziewać. Efekty zaczęły być widoczne już po trzecim. Włoski stały się słabsze i przerzedzone. Wtedy też dowiedziałam się, że przed zabiegiem można stosować dostępną na receptę maść znieczulającą. Jej stosowanie wydłuża jednak czas zabiegu (chyba że posmarujesz się nią samodzielnie w domu), bo żeby zaczęła ona działać, trzeba odczekać co najmniej 30–45, a najlepiej 60 minut. Zdecydowanie polecam jednak opcję ze znieczuleniem – dzięki temu uderzenia lasera nie są tak nieprzyjemne.

Po sześciu zabiegach na mojej skórze nie pojawiają się już niechciane włoski. Co za ulga!

Jak działa laser diodowy?
Light Sheer Diode Laser System dzięki dużej mocy (2900 W) i dużej głowicy pozwala na wykonywanie szybkich i skutecznych zabiegów depilacji. Emitowana przez niego wiązka promieni pochłaniana jest przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Na światło lasera reagują tylko włoski znajdujące się w fazie wzrostu. Pozostałe, które znajdują się w fazie inwolucji lub spoczynku, nie zostają zniszczone. Dlatego zabieg trzeba kilka razy powtórzyć (co 4–6 tygodni).

Nasza ocena:
Depilacja laserowa to superrozwiązanie w przypadku, gdy włoski stanowią duży problem, są bardzo gęste, ciemne i mocne, lub gdy skóra źle reaguje na depilację woskiem.


Gdzie i za ile:
Instytut Zdrowia i Urody Sharley, al. Jana Pawla II 73/75, Warszawa
tel. 22 636 46 64,
www.sharley.com.pl
Ceny za 1 zabieg: pachy od 400 zł; bikini od 700 zł; łydki od 700 zł; uda od 800 zł, ręce od 400 zł, twarz od 250 zł.


Tagi: depilacja
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Zapraszamy do naszej Kliniki na nowoczesną, szybką depilację laserem VECTUS. VECTUS - to jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, który pozwala precyzyjnie dobrać parametry zabiegu. Gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo, wysoką skuteczność, efektywność oraz pełną satysfakcję i komfort, który zapewnia ekspresowe tempo pracy lasera oraz zastosowanie chłodzenia kontaktowego dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Co miesiąc proponujemy Państwu atrakcyjne PROMOCJE! Klinika Medi-Derm tel: 22 760 33 77, 611 84 11
/6 lat temu
mika, bardzo ważne jest jakim sprzętem miałaś robioną depilację! ipl podobno nic kompletnie nie daje, dlatego wybrałam studiolaser gdzie mają laser diodowy. na razie robiłam tylko pachy, ale efekt jest super :)
/9 lat temu
ani dobry nie jest laser!. mialam 3krotny zabieg dal mi g**** nie polecam(;