POLECAMY

Depilacja laserowa – którą metodę wybrać?

To, jaką metodę depilacji laserowej wybierzemy, zależy od rodzaju naszych włosów: gdy włosy są ciemne i grube, ale jest ich niewiele, można zdecydować się na IPL, gdy gęste i ciemne – lasery aleksandrytowy i diodowy, a gdy jasne lub rude – laser neodymowo-jagowy. Czym różnią się te metody depilacji?
Depilacja laserowa – którą metodę wybrać?

IPL – nie bez wad

Rodzaj zastosowanego lasera jest uzależniony od rodzaju skóry i włosków. Gdy włosy są ciemne i grube, ale jest ich niewiele, można zdecydować się na IPL. Nie jest to typowy laser, bo emituje jednocześnie wiele długości fali światła, a nie wiązkę jednolitą jak laser. Działa na melaninę zawartą w skórze, niszcząc ją za pomocą ciepła. Jest słabszy niż laser i mniej skuteczny, bo światło IPL nie przenika zbyt głęboko. Nie może więc dotrzeć do tych najgłębiej rosnących włosków. Działa jedynie u osób z bardzo ciemnymi, grubymi włosami i jasna skórą.

Po IPL czasem się zdarza, że włoski, zamiast zniknąć, zaczynają mocniej rosnąć. Dlaczego? Bo urządzenia tego typu emitują światło rozproszone o różnych długościach fali, które może pobudzać procesy zachodzące w skórze.

Zobacz też: Jak się pozbyć włosków nad wargą?

Lasery aleksandrytowy i diodowy – włosy gęste i ciemne

Kiedy skóra jest jasna, a włosy gęste i ciemne, wtedy sprawdzają się lasery aleksandrytowy i diodowy. Działają one głębiej niż IPL, są więc skuteczniejsze. Jednak i w tym przypadku skóra powinna być nieopalona, bo urządzenia te również działają na melaninę, czyli barwnik włosa. Zabiegi są bolesne, dlatego skórę przed seansem smaruje się specjalistycznym kremem.

Laser neodymowo-jagowy – głównie dla blondynek i rudych

Jeśli włosy są jasne, rude lub ciemne należy zastosować uniwersalny laser neodymowo-jagowy. Wytwarza on taką długość fali światła, która dociera najgłębiej. Niszczy przy tym nie tylko barwnik we włosie, ale też hemoglobinę, czyli naczynia krwionośne, które odżywiają mieszek włosowy. Dzięki temu może usuwać także jasne i rude włoski. Z powodu wysokiej energii zabieg może być nieco bolesny, dlatego laser musi być wyposażony w specjalną głowicę chłodzącą lub z nawiewem zimnego powietrza.

W przypadku depilacji laserowej skóra nie może być świeżo opalona. Poza tym należy także zwrócić uwagę na wszelkie blizny, skaleczenia, zdrapania, pieprzyki, a także inne znamiona.

Zobacz też: Jaka depilacja jest najlepsza dla Ciebie?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
ja wlasnie jestem w trakcie serii zabiegów w klinice Estetica Nova (dr Ewy Rybickiej) fajne jest to że tam są pakiety z lepszą ceną, robię bikini laserem mediostar, mam porównanie z innymi i rzeczywiście odczucia bólowe są nieporównywalne, robie jeszcze łydki i tam w ogole nic nie odczuwałam :) miód malina :)
/rok temu
Sama miałam ciemne włosy, takie trudno się samej goli, łatwo wrastają, później brzydko to wygląda. Zaczełam chodzić na serię zabiegów do klinki Krajewski i jestem bardzo zadowolona z efektu, który uzyskaliśmy.
/6 lat temu
Nowoczesne urzadzenia IPL emituja wiazke o okreslonej dlugosci fali a nie "jednocześnie wiele długości fali światła" lub sprawe zlatwie sie filtrami, do epilacji uzywa sie filtrow od 640 i 690 do 1200nm, wiec nie ma problemu pobudzania do wzrostu jak sugerowano w artykule. Nieprawda jest, ze IPL jest slabszy od lasera i mniej skuteczny, duzo zalezy od urzadzenia i osoby wykonujacej zabieg. www.yasoda.pl