POLECAMY

Co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej?

Słyszałaś o depilacji laserowej, ale nie jesteś do niej do końca przekonana głównie dlatego, że na wiele swoich pytań nie uzyskałaś odpowiedzi. Przeczytaj wypowiedzi ekspertów i dowiedz się wszystkiego o depilacji laserowej!
Co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej? fot. Materiały prasowe

Jaka pora roku jest najlepsza na depilację laserową?


Zima jest najlepszym momentem na zaplanowanie epilacji (depilacji laserowej). O ile wiosną i latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle jesienią i zimą ryzyko maleje. Co ważne, w chłodne miesiące znikają ślady opalenizny. Dlaczego to takie istotne?

- W przypadku opalonej skóry, światło lasera zamiast popłynąć prosto do mieszka włosowego i go zniszczyć, rozproszy się na skórze i dojdzie do podrażnienia. Po opalaniu należy odczekać minimum miesiąc, aby móc przystąpić do zabiegu – mówi Kamila Adryjanek, fizjoterapeuta w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Dlaczego depilacja laserowa jest lepsza od tradycyjnych metod?

Tradycyjne metody (np. golenie, depilator, wosk) dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty. Dodatkowo niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych, a w skrajnych przypadkach - blizn.

- Epilacja jest wolna od tych zagrożeń, a przy tym jest metodą szybką, bezinwazyjną
i bezbolesną. Pozwala na skuteczną redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała - od twarzy (na przykład wąsik, uszy, czy policzki), przez pachy, ramiona, dłonie, po nogi i bikini
– mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeutka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Czy wybór lasera ma znaczenie?

- Na rynku dostępnych jest bardzo wiele laserów depilujących. Decydując się na zabieg warto wybrać placówkę, która oferuje największy wybór metod redukcji niechcianego owłosienia – dzięki temu lekarz będzie mógł zalecić najlepsze rozwiązanie – mówi Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas zabiegu w pierwszym etapie skóra jest schładzana, co sprawia, że jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Następnie laser wysyła impuls niszczący strukturę włosa.

- Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanego obszaru oraz stopnia owłosienia - na przykład te na twarzy trwają krócej, niż na nogach. Pełną redukcję owłosienia otrzymujemy po około 4-6 zabiegach, które wykonuje się w odstępach określonych indywidualnie przez specjalistę – mówi Kamila Adryjanek, mgr fizjoterapii w Dermamed we Wrocławiu.

Dokładną liczbę zabiegów oraz odstępy w serii dobiera się indywidualnie, w zależności od leczonego obszaru i szybkości z jaką odrastają włosy.

Jak wygląda skóra zaraz po epilacji?

- Zaraz po epilacji można powrócić do codziennej aktywności. Na skórze może pojawić się rumień, który po kilku godzinach ustępuje. Właściwą reakcją jest również obrzęk w miejscach ujść włosów - mówi dr n. med. Marcin Frączek, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Uszkodzone podczas zabiegu włosy przesuwają się w kierunku powierzchni skóry, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie - jeśli martwe włosy są szorstkie lub sztywne - można je ogolić. Z każdym zabiegiem włosów jest coraz mniej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/5 dni temu
Jestem już po pierwszym zabiegu i efekt jest już całkiem spory, przynajmniej jak dla mnie. Czeka mnie na pewno jeszcze kilka, ale to do ustalenia z lekarzem :)
/3 tygodnie temu
I jak wyglądały Twoje zabiegi w Klinice Krajewski?
/miesiąc temu
Byłam dopiero w Klinice Krajewski na konsultacji przed zabiegiem, ale lekarz już zgodził się na epilację. Za 3 dni mam pierwszy zabieg.
POKAŻ KOMENTARZE (6)