POLECAMY

Depilacja elektrolizą – prąd kontra włoski

W orężu do walki ze zbędnym owłosieniem swoje miejsce znalazł także prąd. Metoda ta to elektroliza. Umożliwia pozbycie się włoska z miejsca, w którym wyrasta. Nie dla wszystkich ta metoda jest jednak bezpieczna. Przeczytaj, jak wygląda depilacja elektrolizą i kto nie może sobie na nią pozwolić.
Depilacja elektrolizą – prąd kontra włoski

Prąd w walce z nadmiernym owłosieniem

Metoda depilacji poprzez elektrolizę polega na wpuszczeniu bardzo niewielkiej dawki prądu elektrycznego w okolicę miejsca, z którego wyrasta włos (czyli tak zwanej cebulki). Mimo iż opis może sugerować, że sposób ten jest dość drastyczny, cały zabieg odbywa się prawie bezboleśnie. Napięcie prądu jest naprawdę niewielkie, a igła bardzo cienka. Obecnie metoda ta ulepszona jest o tak zwaną elektrolizę chemiczną. Dzięki temu zostają zniszczone także tkanki wokół cebulki włosa (w tym mikroskopijne nerwy i naczynka krwionośne), przez co nie ma ona zdolności do odnowienia się, a co za tym idzie – do odrośnięcia włoska. Metoda ta dostępna jest w gabinetach kosmetycznych. Aby uzyskać wymagany efekt – całkowity brak włosków w danej partii ciała, zabiegi należy wykonywać kilka, a czasami kilkanaście razy. Ich częstotliwość i czas trwania uzależnione są od wielkości obszaru, poddawanego depilacji i ilości mieszków włosowych znajdujących się w jego obrębie.

Zobacz też: Gdy depilacja staje się niezbędna...

Kto nie może skorzystać z elektrolizy?

Niestety zabieg ten niesie ze sobą ryzyko zdrowotne dla osób, które cierpią na choroby przewlekłe. Należą do nich: choroby tarczycy (nadczynność i niedoczynność), choroby serca (arytmie, zastawkowe wady serca), choroby neurologiczne (padaczka) i choroby skóry (szczególnie atopowe zapalenie skóry i wszelkiego rodzaju choroby alergiczne skóry, ale też grzybice). Elektroliza nie jest także polecana kobietom w ciąży. Osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca także muszą zrezygnować z tej metody depilacji. Dyskusyjna jest kwestia wykonywania elektrolizy u diabetyków. Wcześniej choroba ta była absolutnym przeciwwskazaniem do tej metody depilacji. Obecnie niektóre gabinety kosmetyczne dysponują specjalnymi igłami do elektrolizy u diabetyków. Pamiętaj, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy możesz skorzystać z tej metody depilacji, poradź się swojego lekarza!

Polecamy: Pozbądź się bólu w trakcie depilacji

Czym elektroliza różni się od depilacji laserem?

Podstawową różnicą jest brak zależności od obecności melaniny (barwnika włosków). Laser wnika w mieszek włosowy i niszczy właśnie ten barwnik, a co za tym idzie – cały włosek. Natomiast elektroliza niszczy cebulkę włosa niezależnie od tego, czy znajduje się w nim melanina, czy nie. Ponadto laser ma określoną grubość skóry, przez którą może wniknąć do środka. Elektroliza wnika na głębokość wprowadzonej igły. Jest to naruszenie ciągłości tkanek, zatem niesie ze sobą minimalne ryzyko uszkodzeń lub zakażeń skóry, czego nie ma w przypadku depilacji laserowej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/3 lata temu
prąd tak, ale w inny spsob :) ja uzywam depilatora elektrycznego panasonica i nie znam lepszego sposobu na depilacje.
/3 lata temu
Tez nie polecam zwolińskiej. Naciagnely mnie na 'pewna' depilacje. Włosy oczywiście odrosly!!!!
/4 lata temu
[quote=~gość] Instytut Danuty Zwolińskiej w Krakowie [/quote] NIE POLECAM ABSOLUTNIE INSTYTUTU PANIE ZWOLIŃSKIEJ !!!! NACIĄGACZE !!!
POKAŻ KOMENTARZE (6)