(D)epilacja – czym się różni depilacja od epilacji?

Zabieg epilacji laserowej, w odróżnieniu od depilacji, na stałe usuwa zbędne owłosienie. Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej? Na czym polega i dlaczego jest skuteczny? Czy jest bezpieczny?
/ 22.03.2013 09:04

Zima – dobry czas na zabiegi

Zbliżający się koniec zimy to odpowiedni czas na to, aby powoli zacząć  przygotowywać nasze ciało na lato. Warto wprowadzić nie tylko zmiany do naszego jadłospisu, ale również zadbać o kondycję i wygląd skóry.

Zima to okres, gdy nie wystawiamy naszej skóry na silne działanie promieni słonecznych, nie odkrywamy ciała, więc skóra podana zabiegowi ma czas na rekonwalescencję.

Jak odróżnić depilację od epilacji?

Na początku warto zaznaczyć, że decydując się na zabieg usuwania zbędnego owłosienia, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybór terapii, która na stałe usunie włoski i pozwoli cieszyć się gładką skórą przez cały rok. Taki efekt uzyskamy dzięki epilacji laserowej, którą należy oddzielić od depilacji laserowej, bowiem znacznie się od niej różni.

Depilację można samodzielnie wykonać w domowym zaciszu, jednak jej efekty nie są trwałe – po pewnym czasie włosy, choć słabsze i cieńsze, znów odrastają.

Zabieg epilacji laserowej jest bardziej praktyczny, ponieważ na stałe usuwa zbędne owłosienie występujące na ciele. Jest to profesjonalny zabieg, który przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym.

Epilacja to nie tylko terapia laserowa o właściwościach estetycznych, ale również zdrowotnych. Bolesne i wrastające włoski, które stają się zmorą dla wielu Polek, mogą zostać skutecznie usunięte raz na zawsze – a wszystko za sprawą promieni, które są emitowane przez laser. Działają one zarówno na zewnętrzną część skóry, jak i  przenikają do wnętrza mieszka włosowego i niszczą cebulkę włosa.

Czym są technologie multiaplikacyjne?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się terapie wykonywane za pomocą technologii multiaplikacyjnych. Połączenie światła UV, IPL, tradycyjnych bądź dwuimpulsowych diodowych laserów, a także wymiennych modułów, gwarantują niezawodne oraz efektywne zabiegi dla wszystkich fototypów skóry, a co więcej, wykorzystując kontaktowe chłodzenie naskórka, zapewniają pełne bezpieczeństwo i brak dyskomfortu zarówno podczas terapii, jak i po. Spośród innych metod wyróżnia ją przede wszystkim to, że cała procedura jest szybka i bezbolesna. Obecnie jest to najnowocześniejsza i najskuteczniejsza technika pozbywania się owłosienia.

Zabiegi wykorzystujące najnowsze technologie są o tyle innowacyjne, że każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, bowiem laseroterapia wykonywana jest za pomocą wymiennych głowic. Osoba odpowiedzialna za zabieg dobiera odpowiedni promień światła do rodzaju terapii i  potrzeb klienta.

Dodatkowo może on czuć się pewnie, ponieważ wcześniej wykonywana jest także próba laserowa, która pomaga optymalnie dobrać stosowną ilość energii niezbędnej do otrzymania jak najlepszych efektów. Ponadto sesje są krótkotrwałe i nie wymagają znieczulenia.

Należy podkreślić, że epilować możemy praktycznie każdy obszar ciała – pozbędziemy się zarówno owłosienie na twarzy, pod pachami, na łydkach, na pośladkach, jak i w miejscach trudniej dostępnych (pachwiny czy okolice bikini).

Zobacz też: Czy zabieg epilacji jest bezpieczny?

Jak przygotować się do epilacji?

Co najmniej miesiąc przed wizytą w gabinecie należy zaprzestać stosowania wosku, depilatora oraz wszystkich innych metod depilacji, które na co dzień pomagają nam pozbyć się niechcianych włosków wraz z cebulkami. Dlatego też decydując się na zabieg, weźmy  również pod uwagę fakt, że laser skutecznie niweluje tylko włosy znajdujące się w fazie intensywnego wzrostu – aby efektywnie usunąć owłosienie, należy kilkakrotnie odwiedzić gabinet i powtórzyć sesję.

 Parę dni przed epilacją warto nawilżać skórę kremami. Również lekka dieta, bogata w  witaminy i dużą ilość wody, wzmocni nasz naskórek, a zatem zmniejszy ryzyko zaczerwień i opuchnięć.

W przyspieszeniu regeneracji skóry na pewno pomoże przestrzeganie kilku podstawowych zasad: przede wszystkim nie używamy kosmetyków na bazie alkoholu, nie stosujemy peelingów i zabiegów, które mogą podrażniać skórę. Ponadto unikamy intensywnych promieni słońca, stosujemy preparaty zawierające wysokie filtry UV, a na twarz nakładamy odpowiedni makijaż, który ochroni naświetlane miejsca.

Zastosowanie epilacji laserowej, dzięki swojej skuteczności, nie tylko pozwoli zapomnieć o codziennej, uciążliwej depilacji (i o jej skutkach ubocznych), ale też poprawi wygląd naszej skóry, zapewni odpowiednią higienę ciała, a co najważniejsze: zwiększy pewność siebie.

Zobacz też: Jak usunąć włosy na twarzy?