POLECAMY

Poznaj najlepszy sposób depilacji!

Szybki, prosty i niemal bezbolesny. Miałaś już okazję go wypróbować?
Poznaj najlepszy sposób depilacji! fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Domyślacie się o czym mowa? Tak dokładnie, o stosowanej od wieków przez Arabki, paście cukrowej. Kiedyś był to po prostu roztopiony cukier, teraz do pasty dodaje się również sok z cytryny i mieszankę ziół, które mają łagodzić podrażnienia.

Depilacja pastą cukrową - zalety

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski, co zdecydowanie zmniejsza ból. Podrażnienia po depilacji pastą cukrową są znikome, najczęściej znikają już tego samego dnia. Depilację pastą można przeprowadzić nawet wtedy, gdy włoski są bardzo krótkie. Dzięki czemu możecie cieszyć się gładką skórą bez czekania, aż włoski odrosną. Depilacja zapewnia spokój na 2-3 tygodnie. Co więcej, jest też idealną metodą depilacji dla alergików i osób zmagających się z problemem żylaków, pękających naczynek krwionośnych. Wady? Nie znalazłyśmy ani jednej.

Depilacja pastą cukrową - metody depilacji

  • na zimno -  niewielką ilość pasty rozgniatamy w dłoniach jak plastelinę, wyrabiamy ją tak długo, aż zacznie kleić się w dłoniach. Wyrobioną pastę należy rozciągnąć na fragmencie skóry, aby powstała kilkumilimetrowa warstwa. Po ułożeniu pasty należy ją od razu energicznie oderwać (można przykleić do niej również pasek materiału i dopiero później oderwać). Oderwaną pastę można ponownie rozgnieść w dłoniach i ułożyć na innym fragmencie skóry.
  • na ciepło - depilację należy zacząć od umieszczenia miseczki z pastą w gorącej kąpieli wodnej. Nabierz jej niewielką ilość drewnianą lub plastikową szpatułką i rozprowadź pastę na wybranym fragmencie skóry. Następnie przyklej pasek materiału, wyprasuj go delikatnie palcami i zerwij energicznym ruchem.

Depilacja pastą cukrową - o czym warto wiedzieć przed zabiegiem?

Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling, usuniesz dzięki niemu martwy naskórek, podniesiesz włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Tuż przed depilacją odtłuść skórę talkiem lub pudrem, dzięki czemu pasta będzie się lepiej przyklejać do skóry.

Więcej o depilacji:

Poznaj 8 metod depilacji
Jak zapobiegać wrastaniu włosków?
Przygotuj ciało na lato!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)