POLECAMY

Wszystko co powinnyście wiedzieć o depilacji brazylijskiej

Zobaczcie, jak się do mniej przygotować i co robić tuż po zabiegu
Wszystko co powinnyście wiedzieć o depilacji brazylijskiej fot. FREE

Depilacja brazylijska to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Mimo że dość bolesny ma bardzo duże grono wiernych fanek. Jeżeli wybierasz się nie niego pierwszy raz koniecznie zobacz, o czym powinnaś pamiętać przed, w czasie i po zabiegu!

Co warto zrobić PRZED depilacją brazylijską?

1. Dowiedz się jak najwięcej o gabinecie - czy w gabinecie jest czysto? Czy obsługa używa jednorazowych rękawiczek? Jeżeli te warunki nie są spełnione powinna ci się zapalić czerwona lampka. Właściwie to purpurowa!

2. Nie usuwaj owłosienia na 2-3 tygodnie przed depilacją - dzięki temu będzie możliwe dokładne usunięcie wszystkich zbędnych włosków.

3. Unikaj chodzenia na depilację w czasie miesiączki - w czasie okresu jesteśmy bardziej wyczulone na ból. Dlatego warto oszczędzić sobie.

4. Zrób peeling 3-4 dni przed zabiegiem - dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, dzięki temu usuwanie włosków nie będzie tak bolało. To nie jest obowiązkowy krok, ale warto o nim pamiętać.

5. Higiena to podstawa - tuż przed zabiegiem warto przemyć okolice intymne lub przetrzeć je chusteczką przeznaczoną do higieny intymnej.

6. Nie używaj balsamu do ciała - ważne, aby nie natłuszczać skóry tuż przed zabiegiem. Przez to trudniej będzie usunąć włoski.

O czym warto pamiętać W CZASIE depilacji brazylijskiej?

1. Komunikacja - pamiętaj, aby dokładnie powiedzieć, jakiego efektu oczekujesz. Wiele kobiet chce pełnej depilacji wokół linii bikini, warg sromowych czy odbytu.

2. Będzie bolało - ale tak bardzo. Potraktuj to jako dobry ból!

3. Postaraj się zrelaksować - wiemy, że łatwo nam mówić, ale dobre nastawianie bardzo pomaga.

Co warto zrobić PO depilacji brazylijskiej?

1. Postaw na luźne ubrania - obcisłe spodnie, stringi i ubranie treningowe, które przylega do ciała, może powodować podrażnienia. Wszystko przez to, że przylega do ciała i powoduje tarcie.

2. Wprowadź w życie zasadę 48h - przez ten czas skóra jest najbardziej wrażliwa, skłonna do podrażnień i infekcji. Unikaj wtedy seksu, chloru, słonej wody i promieni UV.

3. Nawilżaj/natłuszczaj - nawilżaj te okolicę delikatnym balsamem lub łagodzącym olejkiem np. jojoba.

Więcej kosmetycznych trików i porad:

Tych 5 rzeczy nigdy nie rób swoim paznokciom!
Po której stronie nosić przedziałek?
7 urodowych trików dla leniwych
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Ja znalazłam dużo lepszy sposób na depilację. :) ostatnio zdecydowałam się na zakup depilatora IPL od Panasonica - nie był aż tak drogi jak na depilator tego rodzaju, a sprawdza się genialnie! Depilacja w ogóle nie boli i mam spokój przez długi czas.
/2 lata temu
Zapraszamy do Make My Dream, gdzie Ewa Olczak wykonuje autorską metodę depilacji woskiem bez bólu! Polega na pneumatycznym, bezigłowym znieczuleniu! Koszt pelnego bikini to 180zł
/2 lata temu
przy okazji daj sobie usunąć mozg a może odwróć kolejność, będzie mniej bolalo