Depilacja brazylijska fot. Adobe Stock

Depilacja brazylijska - co to jest i jaka jest cena?

Depilacja brazylijska to jeden z najpopularniejszych zabiegów usuwania owłosienia w gabinetach kosmetycznych. Najczęściej wykonywana jest za pomocą wosku pszczelego.
Małgorzata Machnicka / 16.03.2020 11:03
Depilacja brazylijska fot. Adobe Stock

Depilacja brazylijska polega na usunięciu wszystkich włosów łonowych, również tych występujących na wargach sromowych i w okolicach odbytu. Metoda dopuszcza jedynie pozostawienie wąskiego paska owłosienia na środku łona.

Na czym polega depilacja brazylijska?

Klasyczna depilacja brazylijska wykonywana jest za pomocą wosku pszczelego. Kosmetyczka nakłada go szpatułką w kierunku wzrostu włosów, następnie przykłada do niego bawełniany plaster i odrywa w przeciwnym kierunku, usuwając je wraz z cebulkami. Taka metoda pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia na 3-4 tygodnie. 

Jak przygotować się do zabiegu? Wystarczy nie golić włosków przez co najmniej 2 tygodnie - muszą mieć minimum 0,5 cm długości. Na kilka dni przed depilacją należy unikać natłuszczania skóry, ponieważ wpłynie to na dokładność zabiegu.

Wady? Wosk przylepia się nie tylko do włosków, ale także do skóry - może skutkować podrażnieniem podczas odklejania plastra. Zalety? Zabieg jest stosunkowo niedrogi

Depilacja brazylijska - inne metody

Depilację brazylijską można wykonać kilkoma metodami - woskiem (o którym wyżej), pastą cukrową lub laserem.

Depilacja brazylijska pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową wygląda niemal tak samo jak w wypadku wosku, ale ma więcej plusów - pasta cukrowa przylepia się jedynie do włosków, dzięki czemu ta metoda nie podrażnia skóry i jest o wiele mniej bolesna niż depilacja woskiem. Świetnie sprawdzi się więc u osób z wrażliwą i alergiczną skórą. 

Depilacja brazylijska laserowa

Depilacja laserowa to najlepsza i najskuteczniejsza i najtrwalsza metoda usuwania owłosienia - po kilku zabiegach można pozbyć się owłosienia raz na zawsze. Ma jednak jedną wadę - jest najdroższa ze wszystkich. 

Depilacja brazylijska w domu

Depilację brazylijską można wykonać w domu, jednak należy przygotować się na pewne trudności.

Po pierwsze - dostęp do niektórych miejsc ciała jest utrudniony. Po drugie, jeśli nie mamy doświadczenia, depilacja brazylijska wykonana w domu będzie o wiele bardziej bolesna. Po trzecie, nieumiejętnie zrobiona może wywołać podrażnienia, a nawet niebezpieczne dla zdrowia zakażenia.

Depilacja brazylijska - cena

Wszystko zależy od wybranej metody - depilacja woskiem to koszt około 80 złotych, a pastą cukrową około 150 złotych. Depilacja laserem jest sporo droższa - kosztuje około 250 złotych za zabieg (trzeba powtórzyć go kilka razy).

Więcej o depilacji:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)