Depilacja brazylijska - na czym polega ta metoda i czy warto ją wykonać?

Sprawdź co sądzimy na ten temat.
Depilacja brazylijska - co to jest fot. Fotolia
Depilacja brazylijska to w skrócie całkowita depilacja miejsc intymnych (z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu) za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Zazwyczaj pozostawia się jedynie wąski pasek włosów nad łechtaczką. Mimo, że metoda jest bardzo bolesna, jej fanek wciąż przybywa. Musicie pamiętać, że owłosienie intymne pełni funkcję ochronną – pozbywając się go całkowicie, zwiększamy ryzyko powstania infekcji.

Depilacja brazylijska - co przed zabiegiem?

Aby zabieg mógł zostać przeprowadzony, włoski muszą mieć długość min. 0,5 cm - powinno się unikać golenia przez mniej więcej 10 dni przed zabiegiem. Tuż przed depilacją należy unikać również natłuszczania skóry, ponieważ uniemożliwi to dokładne przeprowadzenie depilacji brazylijskiej.

Depilacja brazylijska - jak długo utrzymuje się efekt?

Dzięki zabiegowi skóra jest gładka przez nawet 2 miesiące. Ponadto systematyczne powtarzanie depilacji brazylijskiej gwarantuje znaczną redukcję niechcianych włosów (włosy przerzedzają się i osłabiają).

Depilacja brazylijska - cena

Depilacja pastą cukrową to koszt około 150 zł, a depilacja woskiem - ok. 80 zł.

Depilacja brazylijska - co po zabiegu?

Po zabiegu wydepilowane miejsca należy przede wszystkim mocno nawilżać - najlepiej olejkami. Należy pamiętać, że przed pierwsze 2-3 dni powinno się nosić bezszwową bieliznę (nie będzie bardziej podrażniać miejsc intymnych).

Depilacja brazylijska - przeciwwskazania

Podczas wyrywania włosków z cebulkami za pomocą wosku może dojść do pęknięcia naczyń krwionośnych, w związku z tym zabieg nie jest wskazany dla osób, które mają problemy ze słabymi naczynkami oraz dla osób zmagających się z chorobami skóry.

Depilacja brazylijska w domu

Zdecydowanie odradzamy. Co prawda, można ją wykonać samodzielnie, ale po pierwsze dostęp do niektórych miejsc ciała bez pomocy drugiej osoby jest utrudniony. Po drugie wykonując taki zabieg samodzielnie, można doznać dużo niepotrzebnego bólu.

Więcej o metodach depilacji:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
ja to robię non-stop -pomogę . Jeżeli nie przeszkadza Ci ze jestem facetem z wawy , to nie ma sprawy...
/3 lata temu
chyba sie skusze na ta depilacje brazylijska