POLECAMY

Density Platelet Gel – na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg PRP Density Platelet Gel polega na pobraniu krwi pacjenta i wstrzyknięciu z niej osocza bogatego w płytki krwi w dowolne miejsce na ciele – najczęściej twarz, szyję lub dekolt. Jakie efekty pozwala osiągnąć Density Platelet Gel?

density platelet gel

fot. Kostrzewa PR

Produkty krwiopochodne wytwarzane z krwi lub jej składników wykorzystywane są w medycynie od ponad 30 lat z uwagi na zawartość substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych. Jednym z tego typu preparatów jest PRP (Platelet Rich Plasma), czyli osocze bogatopłytkowe otrzymywane z krwi żylnej pacjenta, zawierające liczne czynniki wzrostu, które po aktywacji stymulują odbudowę komórkową, a tym samym prowadzą do regeneracji tkanek.

W medycynie estetycznej zabiegi z wykorzystaniem PRP stosuje się od 2003 roku i dzięki wysokiej skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami, zdobywają one coraz większe grono zwolenników.

PRP Density Platelet Gel to zabieg pobudzający skórę do odnowy, wykorzystujący naturalne właściwości organizmu do regeneracji. Uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych ze względu na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych.

Komu poleca się zabieg PRP?

PRP Density Platelet Gel polecany jest zarówno 20-latkom, jak i osobom dojrzałym. Szczególnie rekomendowany jest pacjentom, których skóra wykazuje reakcje alergiczne (skóra atopowa) oraz tym wszystkim, którzy poszukują naturalnych zabiegów i bezpiecznych produktów o wysokiej skuteczności.

Terapie PRP Density Platelet Gel sprawdzają się także doskonale po zabiegach medycyny estetycznej oraz w walce z łysieniem.

Na czym polega zabieg?

Zabieg Density Platelet Gel trwa ok. 20-30 minut i polega na aplikowaniu powierzchniowo w skórę osocza bogatego w płytki krwi, pozyskanego z krwi pacjenta. Ostrzykiwana jest głównie twarz, szyja, dłonie i dekolt.

Jakie są efekty zabiegu Density Platelet Gel PRP?

Efekty są długotrwałe: skóra odzyskuje jędrność i młodzieńczy blask, znika szarość i zmęczenie, a także drobne zmarszczki.

Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu (TGF-beta, EGF, PDGF, VEGF, BFGF), które:

  • pobudzają procesy regeneracji tkanek,
  • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych),
  • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste,
  • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Zabiegi osoczem bogatym w płytki krwi stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyspieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

Efekty:

  • skóra jest zregenerowana,
  • poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia,
  • fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu,
  • skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza,
  • cera nabiera blasku.

Zobacz też: Zabiegi upiększające - poradnik

Przed zabiegiem trzeba oddać krew

W celu otrzymania osocza bogatopłytkowego konieczne jest pobranie od pacjenta pewnej objętości krwi pełnej. Jej ilość zależy od objętości osocza bogatopłytkowego jaką zamierza się uzyskać. Najczęściej potrzebne jest od 9 do 18 ml krwi w celu otrzymania 5 ml osocza bogatopłytkowego. Krew zostaje pobrana próżniowo do fiolki z antykoagulantem i żelem separującym, a następnie odwirowana w celu oddzielenia płytek krwi od pozostałych składników.

Preparat prawidłowo pozyskanego osocza bogatego w płytki krwi pozostaje stabilny i sterylny przez około 8 godzin. Osocza nie można zamrażać, przed każdym zabiegiem należy je przygotowywać na nowo.

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym można stosować jako samodzielny zabieg odmładzający. Wówczas należy wykonywać ją w seriach – ilość uzależniona jest od wieku i stanu skóry. Bardzo dobre efekty przynosi cykl 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych, a także łączenie zabiegu z nićmi PDO.

Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. Zabieg można wykorzystywać zarówno do odmłodzenia i poprawy skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz w leczeniu blizn i rozstępów.

Terapie PRP można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, tj.: laseroterapia, pilingi, mikrodermabrazja, nici PDO. Doskonale przygotowują skórę do innych zabiegów, dzięki PRP Density Platelet Gel komórki skóry lepiej współpracują, a po zabiegu – szybciej się regenerują.

Bezpieczeństwo stosowania PRP Density Platelet Gel

PRP Density Platelet Gel jest preparatem autologicznym, a jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, ani też zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby czy HIV. Dzięki zastosowaniu zamkniętego systemu sterylnych probówek ryzyko zakażenia jest bardzo niewielkie.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu PRP Density Platelet Gel

Terapie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecane są do rewitalizacji skóry, poprawy jej struktury i gęstości, korekcji zmarszczek i fałd. Warto zdecydować się na zabieg, gdy skóra jest wiotka, sucha i zmęczona. Zabiegi PRP Density Platelet Gel dają również pozytywne efekty w zahamowaniu wypadania włosów, zwalczaniu rozstępów i blizn.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu PRP Density Platelet Gel to: ciąża, laktacja, choroby nowotworowe, ostre zakażenia wirusowe, zakażenie wirusem HIV, przewlekłe choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, leczenie immunosupresyjne, zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Zobacz też: ABC botoksu – jak działa jad kiełbasiany?

Źródło: materiały prasowe Kostrzewa PR/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)