Czysta skóra

Podajemy 3 bardzo proste zasady, jak utrzymać cerę w czystości i zapobiec rujnującym wielkie wyjścia kłopotom.

Podajemy 3 bardzo proste zasady, jak utrzymać cerę w czystości i zapobiec rujnującym wielkie wyjścia kłopotom.

Czysta skóra

depositphotos.com

1. Czyste ręce – bakterii jest wszędzie pełno, nawet w twojej łazience, nie wspominając o klawiaturze, biurowych telefonach, komórkach, gdzie po prostu roi się od drobnoustrojów. Dotykając lekko twarzy od razu narażamy się na infekcję a więc zaczerwienienie, pryszcze, zaskórniki.

Rozwiązanie jest przy tym proste: ręce myć przed każdą toaletą twarzy, w ciągu dnia trzymać raczej w kieszeni, zaś sprzęt biurowy regularnie odkażać.

2. Mycie – dwa razy dziennie bez dwóch zdań. Makijaż, brud, tłuszcz, serum, bakterie, pyłki, pot – wszystko to w ciągu dwunastu godzin zdąży spowodować na buzi małe trzęsienie ziemi. Zmywacz dobieramy oczywiście starannie do rodzaju cery, aby też zbyt nie wysuszyć tej delikatnej, zaś raz w tygodniu proces oczyszczania wspieramy peelingiem enzymatycznym.

3. Temperatury – zasada jest prosta: najpierw stosujemy ciepło do mycia, aby rozszerzyć pory, rozpulchnić skórę i dokładnie ją oczyścić, potem kończymy całą toaletę lodowatą wodą. Zimna woda nie tylko ożywi twarz i usunie zmęczenie, ale przede wszystkim zamknie pory chroniąc skórę przed zewnętrznymi czynnikami, zwłaszcza bakteriami.

Nie zapomnij o nawilżaniu...
Do tego wszystkiego trzeba trzeba jeszcze pamiętać, że zdrowa skóra to nawilżona skóra, a osiągnąć ją można nie tylko poprzez hojnie aplikowane kremy, ale głównie dzięki piciu i jedzeniu wody. 2 litry w szklankach to bowiem jedno, a spożywanie dużej ilości soczystych owoców i warzyw to drugie - w tak skonsumowanych płynach jest bogactwo antyoksydantów i minerałów, które są największym błogosławieństwem dla skóry.

Jeśli chodzi o kosmetyki, to wybór jest bardzo ważny nie tyle ze względu na efektywność tych najlepszych, co raczej szkodliwość tych źle dobranych. Na trądzik po 25 roku życia nie stosujemy pod żadnym pozorem preparatów dla nastolatek, a każda dermatologiczna przypadłość typu trądzik różowaty czy alergia wymaga skonsultowanego z lekarzem leku. Nieprawidłowy kosmetyk podrażnia, zaostrza stany zapalne, powoduje pojawianie się większej liczby wykwitów i wysusza skórę.

...i daj spokój wyciskaniu!
Wreszcie, w kwestii wyciskania, o którym wszyscy wiedzą, że nie wolno i tylko mało kto bierze to do serca, faktycznie każde uwolnienie zawartości wyprysku to źródło potencjalnego zakażenia skóry. Jeśli jednak już na twarzy mamy alarmującą bombę, z którą nie sposób się światu pokazać procedura jest następująca: bierzemy gorący prysznic, po którym nachylamy buzię nad ziołową parówką a na koniec lekko oklepujemy skórę czekając aż pryszcz sam wyjdzie na wierzch. Miejsce dokładnie dezynfekujemy i pozostawiamy w spokoju na całą noc.

Tych kilka zasad naprawdę wystarczy, aby uczynić olbrzymią różnicę - jeśli tylko będziemy wystarczająco zdyscyplinowane…

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)