Czym są ekstremalne modyfikacje ciała?/fot. Fotolia

Czym są ekstremalne modyfikacje ciała?

Jakie znasz przykłady ekstremalnych modyfikacji ciała? Opisujemy kilka najbardziej szokujących, czyli m.in. pokrytego tatuażami Zombie boy’a, przypominającego jaszczurkę Erica Sprague’a, wyglądającego jak kot Dennisa Avnera czy posiadającą blisko 2500 kolczyków Elanie Davidson.
/ 27.09.2016 12:59
Czym są ekstremalne modyfikacje ciała?/fot. Fotolia

Moda czy zaburzenia psychiczne?

Zainteresowanie modyfikacjami ciała wzrasta. Niewątpliwie przyczyniają się do tego doniesienia w mediach o osobach, które radykalnie zmieniły swój wygląd, jak chociażby ostatnio popularny Zombie Boy, który zarabia swoim nowym wizerunkiem na życie. Osoby do których dociera taki przekaz mogą stwierdzić, że może to być ekscytujący (i dochodowy!) sposób na życie.

Coraz więcej osób szuka sposobu, dzięki któremu zostałyby zauważone przez otoczenie. Przestałyby być anonimowe i, ich zdaniem, nijakie. Psychologowie i psychiatrzy zastanawiają się nad głębszym podłożeń tego typu postaw i zachowań: czy naprawdę możemy mówić jedynie o modzie?

Zobacz też: Modyfikacje ciała - oszpecanie czy sztuka?

Zombie boy i inne radykalne modyfikacje

Od kilku miesięcy swoje pięć minut sławy przeżywa Rick Genett, czyli Zombie Boy. Został zaangażowany m.in. do kilku kampanii reklamowych znanych koncernów mody oraz teledysku Lady Gagi. Jednak nie jest on jednym człowiekiem o szokującym wyglądzie.

Oto inne przykłady radykalnych modyfikacji ciała:

  1. Człowiek jaszczurka, czyli Eric Sprague. Ten mężczyzna pewnego dnia stwierdził, że chce wyglądać jak jaszczurka. Swoją metamorfozę rozpoczął od wytatuowania całego ciała. Kolejnym etapem przemiany była modyfikacja języka, który wyglądałby jak ten u jaszczurek. Zatem Eric postanowił wyciąć jego kawałek... Poza tym wszczepił sobie kilka implantów i spiłował zęby.
  2. Człowiek leopard – metamorfoza podobna do tej, którą przeszedł wspomniany wyżej Eric. Tom Leppard ma niemalże całe ciało ozdobione cętkami leoparda.
  3. Elanie Davidson – oto kobieta, która ma niemalże 2500 kolczyków, z czego ponoć ok. 500 w okolicach miejsc intymnych. Poza tym zafundowała sobie ogromną ilość tatuaży, w tym na twarzy.
  4. Kala Kaiwi – mężczyzna ten ozdobił swe ciało kolczykami i tatuażami. Poza tym wbił w czaszkę metalowe szpikulce i wszczepił implanty. Dodatkowo rozciągnął otwory w uszach i przeciął język.
  5. Dennis Avner, czyli Stalking Cat. Ten pan pewnego dnia stwierdził, że chce upodobnić się do kota. Proces przemiany obejmował: tatuaże, zaostrzenie zębów, wszczepienie implantów, przecięcie górnej wargi, zmodyfikowane chirurgicznie uszy, by przypominały wyglądem kocie. Ponadto Dennis ozdobił swoje ciało kolczykami, jak również doczepianymi wąsami i ogonem zbliżonym do tygrysiego.

Czy opisani powyżej ludzie ozdobili swoje ciało, czy je oszpecili? Na to pytanie zdania są podzielone… 

Zobacz też: Skaryfikacja - blizny z wyboru