WYNIKI! Czym jest dla Ciebie komfort snu? Wygraj aparat i zestaw od Always!

Odpowiedz na pytanie i wygraj cenne nagrody!
WYNIKI! Czym jest dla Ciebie komfort snu? Wygraj aparat i zestaw od Always! fot. Fotolia

Laureatki konkursu:

  • ebola_sbc
  • citrie
  • ayria
  • ubuntu44
  • Dostojewska
  • jolamo

Dobry, jakościowy sen przynosi regenerację dla ciała i umysłu. To dzięki niemu mamy siłę, energię do działania, pomysły, chęci i pragnienia. Jest podstawą, ważnym fundamentem zdrowego i szczęśliwego życia. Warto pamiętać, że zaniedbując higienę snu, może zyskujemy drogocenne chwile, ale tracimy dużo więcej przez następne dni. Coraz krótszy sen, który wchodzi w nawyk może przyczynić się do poważnych schorzeń, dlatego warto zadbać o dobry wypoczynek i pełną regenerację.

Szacuje się, że przesypiamy ok. 1/3 naszego życia. W świecie, gdzie coraz większy jest dostęp do wszystkiego o czym marzymy, trudno myśleć o wypoczynku. Co więcej, świat dający wiele możliwości także stawia nam wyzwania, by się rozwijać, by wiedzieć, mieć, rozumieć coraz więcej. W takim, skądinąd pięknym świecie trudno pamiętać o prostym odpoczynku, o odzyskaniu sił.

Pomimo różnorodności i wielobarwności rzeczywistości bardzo istotne jest stworzenie swojego osobistego rytuału snu. Warto przed zaśnięciem wybrać się na krótki spacer lub jogging. Wysiłek uwalnia endorfiny do mózgu, które wpływają na nasze poczucie szczęścia, zadowolenia i satysfakcji. Najważniejsze, by być w kontakcie ze swoim ciałem, słuchać jego sygnałów i na nie odpowiadać.  Nauczyć się bycia w zgodzie z tym, czego od nas "oczekuje". Nawet jeżeli planowaliśmy spacer, bo wiemy, że to zdrowe, czasem warto odpuścić i zaufać swojemu organizmowi. On najlepiej wie czego potrzebuje. Kiedy czujemy się senni najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pójście spać.

W kontekście snu należy też przyjrzeć się diecie. Stare i mądre przysłowie mówi: śniadanie jedz jak król, obiad jak książę, kolację jak żebrak. I jest w nim wiele mądrości. Wieczorem organizm nie potrzebuje energii z pożywienia, a wręcz przeciwnie - bezsensownie wykorzystuje ją na proces trawienia. Kolejne elementy o których warto pamiętać to: wietrzenie sypialni przed snem, odpowiednia temperatura w pomieszczeniu oraz porządek, aby przedmioty nas nie rozpraszały. W miarę możliwości dobrze jest powyłączać urządzenia elektryczne, aby osiągnąć całkowitą ciszę. Nasz nieświadomy umysł bardzo jest wyczulony na bodźce zewnętrzne.  Wszystko, co sprzyja uzyskaniu głębokiej fazy snu jest bardzo ważne i istotne. Jakość snu - ma bardzo duży związek z tym, jak się czujemy, jak funkcjonujemy i w jakim nastroju zaczynamy kolejny dzień - Ewa Guzowska – psychoterapeutka, ekspert marki Always, specjalizujący się w diagnozie i leczeniu zaburzeń snu.


Always Extra Night

Kobietom biologicznie trudniej jest zasnąć i utrzymać głęboki sen niż mężczyznom. Szczególnie podczas menstruacji, kiedy zmiany hormonalne powodują senność w ciągu dnia, zaś niepokój w nocy. Bóle menstruacyjne sprawiają dodatkowy dyskomfort, tak jak obawa przed przeciekaniem, przez co zwykle kobiety narażone są na niespokojny, przerywany sen i na zmęczenie następnego dnia. Dlatego marka Always, w trosce o jakość snu kobiet, stworzyła specjalne podpaski Ultra Extra Night. Mają o 60% szerszą tylnią część, która zapewnia dodatkową ochronę, tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Nowe podpaski zostały zaprojektowane tak, by dopasować się do ruchów podczas snu i zapewnić do 100% ochrony przed przeciekaniem. Dzięki temu kobiety mogą cieszyć się spokojnym snem i pięknym porankiem.


 


Zadanie konkursowe

A czym dla Was jest komfort snu? Idealna ciemność, pachnąca pościel, bezpieczeństwo. Jakie warunki powinny być spełnione abyście wstały wypoczęte? W kilku zdaniach odpowiedz na pytanie, a możesz stać się właścicielką najmodniejszego aparatu fotograficznego i zestawu od Always!


Nagrody:

  • aparat Instax Mini 8 Fujifilm + 10 opakowań podpasek Always (4xAlways Ultra Extra Night, 3xAlways Sensitive Night, 3xAlways Platinium Night)
  • 5 nagród pocieszenia, w skład których wchodzi 10 opakowań podpasek Always (4xAlways Ultra Extra Night, 3xAlways Sensitive Night, 3xAlways Platinium Night)

Konkurs trwa od 9 do 22 czerwca.

Przed udziałem w konkursie zapoznaj się z REGULAMINEM.

 
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (39)
/4 lata temu
komfort snu to dla mnie przespanie calej nocy bez budzenia sie po kilkanascie razy, ostatnio zapewnia mi to destresan noc
/4 lata temu
Nasz błąd,będziemy pamiętać następnym razem :)
/4 lata temu
Dziewczyny, wszystkie konkursy odbywają się na naszym forum! Aby wziąć udział w konkursie, musicie kliknąć w niebieski przycisk "biorę udział" :) Pozdrawiamy!
POKAŻ KOMENTARZE (36)