POLECAMY

Czy wiesz jak zlikwidować przykry zapach z ust?

Często jest to poważny dramat przy kontaktach międzyludzkich, wstyd się odezwać, bo z buzi wydobywa się jakiś fetor. Natężenie smrodu jest różnie, im większe, tym bardziej sprawy nie należy bagatelizować.
Czy wiesz jak zlikwidować przykry zapach z ust?

Po pierwsze – higiena buzi. To podstawa i często wystarczy oduczyć się nieprawidłowych nawyków, a nieprzyjemny zapach uleci w przestworza. Zaczynamy od mycia zębów – minimalnie dwa razy dziennie, optymalnie po każdym posiłku. Szczotkujemy 3 minuty – to również minimum. Nie omijamy żadnych zębów – cały garniturek szczotkujemy tak samo dokładnie!

Nić dentystyczna i płyn do płukania buzi – wielu zapomina o ich istnieniu, a poprawiają kondycję naszej buzi.

Okresowe badania dentystyczne – jeżeli nic się nie dzieje to przynajmniej raz w roku – żeby sprawdzić czy wszystko ok. Jeśli boli nas ząb – robi się dziura – od razu sprawę załatwiamy, a nie szpikujemy się przeciwbólowymi. Zgniły smród – zgniły ząb.

Gumy do żucia i miętówki – środek doraźny, w sytuacji kryzysowej świetnie się sprawdza – polecam, ale nie jako sposób na rozwiązanie problemu. Od nadmiernego żucia gumy też możemy się nabawić chorób.

Jeżeli higiena jamy ustnej nie wystarcza, zęby mamy zdrowe a nadal coś jest nie tak – to głośny sygnał, żeby zgłosić się do lekarza. Możemy mieć problemu z żołądkiem lub inne ważne schorzenia, a organizm w ten sposób krzyczy o pomoc, nie bagatelizujmy więc tego wołania i sprawdźmy czy wszystko ok. – zdrowie jest przecież bezcenne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)