POLECAMY

Czy wiesz jak radzić sobie z żółtymi paznokciami?

Zabarwienie paznokci na żółto określane w medycynie jako zespół żółtych paznokci, jest schorzeniem płytki paznokciowej. Jeżeli twoje paznokcie pożółkły i wstydzisz się je pokazać, wskazówki podane poniżej  pomogą ci uporać się z tym problemem.
Czy wiesz jak radzić sobie z żółtymi paznokciami?

Żółte zabarwienie płytki paznokciowej może być spowodowane używaniem lakierów (zwłaszcza ciemnych), detergentów, paleniem papierosów lub skutkiem zażywania  dużej ilości preparatów zawierających beta karoten (np. soki marchwiowe). Nie możemy jednak wykluczyć bardziej poważnych przyczyn wystąpienia zespołu żółtych paznokci- choroby płuc, tarczycy lub nerek.

Leczenie zespołu żółtych paznokci należy rozpocząć od poznania przyczyny. Powinniśmy skonsultować się z dermatologiem i wykonać potrzebne badania, aby wykluczyć wyżej wymienione choroby.

Kiedy przekonamy się, że paznokcie zżółkły nam z powodu używania ciemnego lakieru, detergentów, palenia papierosów  sprawdzonym domowym sposobem pozbycia się dolegliwości, jest moczenie paznokci w soku cytrynowym, a potem ich wypolerowanie. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele  rewitalizerów– wybielających płytkę paznokcia. Najlepszy skutek osiągniemy jeśli zastosujemy zarówno sok z cytryny, jak i wybielacze.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)