POLECAMY

Czy wiesz jak pozbyć się kurzajek?

Kurzajki to jedna z najbardziej powszechnych chorób skóry, niestety zakaźna. Jednak nie musimy się martwić, ponieważ sposobów na ich pozbycie się jest bardzo wiele. Jeśli podejmiemy się leczenia kurzajek, zmniejszymy ryzyko rozprzestrzeniania się ich na inne partie ciała, a także zarażenia innych ludzi.
Czy wiesz jak pozbyć się kurzajek?

Obecnie w aptekach możemy znaleźć wiele preparatów pomocnych w walce z kurzajkami. Są to m.in.: kwas salicylowy w żelu, który stosuje się punktowo w miejscach zmienionych chorobowo i preparaty do wymrażania. Musimy pamiętać, że nieumiejętne wycięcie sobie kurzajki, albo zbagatelizowanie problemu w krótkim czasie może doprowadzić do rozprzestrzeniania się jej na skórze.

Kolejnym sposobem jest chirurgiczny zabieg usunięcia kurzajki. Nie jest on skomplikowany. Lekarz używa w tym celu skalpela bądź też łyżeczki kostnej.

Aby wypalić kurzajkę, stosuje się kwas salicylowy. Jeśli nie chcemy uszkodzić zdrowej skóry wokół kurzajki, możemy nasmarować ją tłustym kremem.

Dobrym sposobem jest wymrożenie kurzajki. W tym celu przykłada do niej gazik, nasączony ciekłym azotem.

Domowym sposobem na pozbycie się kurzajki jest przygotowanie okładu z czosnku. Musimy po prostu zgnieść ząbek czosnku, zanurzyć go w małym kieliszku i odstawić na jedną dobę. Tak sporządzoną papką smarujemy kurzajkę i zaklejamy ją plastrem. Zabieg powtarzamy aż do skutku.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)