POLECAMY

Czy wiesz jak leczyć żylaki?

Wiele kobiet cierpi z powodu żylaków. Jeśli nie chcemy, aby ta przypadłość dotknęła i nas, powinnyśmy wiedzieć, że ich powstaniu można zapobiec. Wystarczy, że w porę rozpoznamy symptomy problemów związanych z mikrokrążeniem.
Czy wiesz jak leczyć żylaki?

Jeżeli nie chcesz nabawić się żylaków, pamiętaj, że pozycja stojąca i siedząca sprzyja ich powstawaniu. Jeśli twoja praca zmusza cię do długiego stania lub siedzenia, powinnaś po powrocie do domu odpoczywać w pozycji leżącej, z nogami podniesionymi do góry. Możesz podłożyć pod nogi dużą poduszkę, aby krew odpłynęła z dolnych części żył.

Pomocny będzie masaż drenażowy, który możesz wykonać sama. Dzięki niemu zmniejszy się napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Zostanie usprawniony przepływ krwi i limfy, co pomoże zlikwidować obrzęk stóp.

Jeśli na twoich nogach pojawiły się żylaki, będziesz mogła się ich pozbyć za pomocą metod medycznych. Jedną z nich jest zabieg obliteracyjny, wykonywany w gabinecie lekarskim. Pacjent zostaje wówczas poddany znieczuleniu ogólnemu lub miejscowemu. Do światła chorych żył lekarz wstrzykuje środek, który powoduje jego zamknięcie. Po pewnym czasie żyły przestają być widoczne. Niestety musimy liczyć się z tym, że po zabiegu przez miesiąc należy nosić opaskę uciskową bądź rajstopy uciskowe, a efektami ubocznymi mogą być krwiaki, blizny, a nawet ubytki skóry.

Pamiętajmy, że zabieg chirurgiczny w postaci obliteracji nie zawsze jest możliwy. W przypadku żył, których zastawki nie działają, trzeba wykonać operację.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Z doświadczenia wiem na tyle, że warto sięgnąć po krem, który uszczelni naczynia krwionośne i usprawni przepływ krwi - Varive. U mnie właśnie on sprawdził się dobrze, pomógł mi zawalczyć z żylakami, A wiadomo jak to młoda kobieta, chcę jeszcze w wakacje założyć krótszą sukienkę czy spodenki.