POLECAMY

Czy wiesz jak leczyć kurzajki?

Kurzajki wyglądają nieestetycznie, a niekiedy są nawet bolesne, jest jednak wiele sposobów, żeby się ich pozbyć, oto one:

Najbardziej rozpowszechnione jest używanie preparatów do miejscowego stosowania – dostępne w każdej aptece. Leczenie jest dość długotrwałe jednak i wymaga dużej systematyczności i wytrwałości. Substancje wyglądają jak bezbarwny lakier do paznokci, używa się ich 3 razy dziennie.

Bardziej uciążliwe kurzajki usunąć można chirurgicznie – za pomocą skalpela, łyżeczkowania, można też kurzajki zamrażać lub likwidować laserem. Oczywiście każdy z tych zabiegów musi wykonywać lekarz, w tej chwili są one stosunkowo niedrogie, a być może dostępne także w bezpłatnej opiece zdrowotnej.

Może jednym z mniej popularnych sposobów, ale dość starych, jest używanie do niszczenia kurzajek mocznika, kwasu salicylowego lub mlekowego

Można wykorzystać także czosnek – posiekany czosnek nakłada się na opatrunek i zostawia na noc. Sposób trochę niemiły w zapachu, ale w wielu przypadkach dość szybko działa.

Wynalazłam jeszcze na forach propozycję z cytryną – cytrynę kroi się w kostkę, zatapia w occie i zostawia na trzy dni. Codziennie przed snem należy 1 kostkę przyłożyć do kurzajki i zakleić opatrunkiem – rano go zdejmujemy. Na mnie zbyt szybko nie podziałało – ale przekazuję dalej, spróbować trzeba wszystkiego ;-)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)