POLECAMY

Czy wiesz, jak dbać o skórę wokół oczu?

Czy wiesz, że dbanie o delikatną skórę wokół oczu może polegać nie tylko na stosowaniu kosmetyków przeciwzmarszczkowych, ale również na właściwej diecie czy nawet na spaniu w najbardziej odpowiedniej pozycji?
Czy wiesz, jak dbać o skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest delikatna, ponieważ nie ma tu tkanki tłuszczowej. Z tego powodu skóra w tym miejscu wiotczeje szybciej i pojawiają się na niej zmarszczki. Dlatego należy o nią szczególnie dbać.
Oddalić proces powstawania zmarszczek i zachować na długo piękne i błyszczące oczy można osiągnąć dzięki przestrzeganiu pewnych reguł:

Sen

Nie należy spać z głową wtuloną w poduszkę, lepiej ułożyć się na boku lub na plecach. Przed snem warto wziąć odprężającą kąpiel i wypić szklankę ciepłej przegotowanej wody z łyżką miodu.
Nie spać na zbyt wysoko położonej poduszce, ponieważ rano można się obudzić z opuchlizną wokół oczu. Najbardziej wskazane jest podłożenie pod głowę specjalnego wałka, albo spanie „na płasko”. Wieczorem unikać picia dużej ilości płynów.

Zobacz też: Znaczenie snu - nie tylko medyczne

Opuchnięte oczy

Nie należy trzeć opuchniętych oczu. Zaleca się zrobienie delikatnego masażu kostką lodu albo zastosować naprzemienne okłady (zimny, gorący) z naparu lipy albo szałwii. Obrzęk zlikwidować można również okładami z plasterków surowego ziemniaka.

Ochrona przed słońcem

Oczy należy chronić przed słońcem nie tylko latem, ale i zimą – nie wychodzić z domu bez ciemnych okularów z filtrami UV.

Zobacz też: Jak bezpiecznie się opalać?

Przemywanie oczu

Do kieliszka z zaokrąglonymi brzegami wlać lekki roztwór soli fizjologicznej albo napar z ziół (koper włoski, lipa, bławatek, arnika). Oko przyłożyć do kieliszka tak, by było zanurzone w płynie i kilka razy szybko zamrugać.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)