POLECAMY

Czy wiesz jak dabać o zęby dziecka?

Zadbaj o zdrowie zębów u dziecka od samego początku. Ponieważ przykład idzie z góry, postaraj się aby Twoje zęby również nie były zdrowe i zadbane. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo dbać o zdrowie zębów swoich i swojego dziecka.
Czy wiesz jak dabać o zęby dziecka? fot. Czy.wieszjak.pl

W ostatnim trymestrze ciąży możesz wypróbować specjalne preparaty Carifree,  zwanych potocznie " lekami na próchnicę".

Po urodzeniu dziecka wypełniamy dokładnie zalecania higieniczne i lecznicze stomatologa u siebie i małego. Prawidłowa opieka opiera się na diagnozie. Diagnoza wynika z badania. Prawidłowe badanie to nie szukanie dziur ale wywiad ogólny, badanie ogólne, badanie kliniczne, badanie specjalistyczne. Najlepszy typ badania to CAMBRA.

Aby mały nie miał problemów, wykonujemy kontrolę zębów regularnie co 3 miesiące, ściśle przestrzegając zaleceń do 3 roku.

Regularne wizyty zmniejszamy do 3 w roku. Od 3 roku życia dziecka przestrzegamy zaleceń dietetycznych i higienicznych zaleconych przez lekarza. Dbając również o własne zęby, eliminujemy problemy ze znalezieniem "cierpliwego" dentysty, kosztowne i nie zawsze bezpieczne leczenie ortodontyczne, oszczędzamy kolosalne wydatki na inwazyjne leczenie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)