POLECAMY

Czy warto korzystać z sauny?

Chcesz skorzystać z sauny, ale nie wiesz którą wybrać? A może odwiedzasz ją regularnie, ale nie jesteś do końca pewien, czy jest ona skuteczna i bezpieczna? Twoje wątpliwości rozwieje nasz ekspert!
Czy warto korzystać z sauny?

Sauna infrared

Terapia przy użyciu sauny infrared jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania toksycznych metali i chemikaliów z organizmu. Walczy również z chronicznymi infekcjami, ale to nie wszystko.

Skóra wygląda młodziej

Sauna powoli pomaga przywrócić Twojej skórze młody wygląd usuwając z organizmu toksyny. Skóra jako największy organ ciała jest też największym kanałem wymiany. U większości osób nie jest ona aktywna, ponieważ zawiera zbyt dużą liczbę toksyn, a przez to nie pracuje tak jak powinna.

Zobacz także: Jak działa sauna?

Sauna infrared

Wspomaga proces pocenia

Często narzekamy na nadmierną potliwość, pocenie się jest jednak naturalną funkcją organizmu i bardzo potrzebną. Wzmożony proces pocenia to skutek poboczny wobec ciepła, jakiemu poddane jest ciało. Proces ten delikatnie i bezpiecznie pomaga eliminować wszelkie metale ciężkie i chemikalia. Badania medyczne wskazują, że największa liczba toksyn może być wyeliminowana przez skórę właśnie w procesie pocenia, co dodatkowo odciąża nerki i wątrobę.

Sauna a fitness

Sauna wywołuje podobny skutek jak niektóre ćwiczenia przy znacznie mniejszym wydatkowaniu energii. Regularne wizyty w saunie mogą obniżyć zbyt wysokie ciśnienie krwi i poprawić elastyczność żylno-tętniczą. Sauna ma swoje zastosowanie również w rehabilitacji pacjentów cardio, artretyzmie, alergiach, problemach skórnych i nadwrażliwości chemicznej. Jeśli masz ochotę stracić kilka kilogramów sauna z pewnością pomoże wraz dobrze dobraną dietą, ćwiczeniami i zabiegami kosmetycznymi na ciało.

Wpływ sauny na organy wewnętrzne

Poddanie ciała działaniu ciepła transportuje krew w kierunku warstw skórnych w celu rozdystrybuowania go. To z kolei oczyszcza organizm i delikatnie stymuluje cyrkulację. Sauna wpływa również na sympatyczny system nerwowy, dzięki niej ciało rozluźnia się i znacznie szybciej regeneruje.

Zastosowanie sauny w kosmetyce ciała

Sauna znajduje również zastosowanie w niektórych zabiegach kosmetycznych szczególnie odchudzających i ujędrniających ciało. Jak wiadomo balsam wchłania się znacznie lepiej po ciepłej kąpieli, gdy ciało jest rozgrzane, a pory skórne otwarte, czemu więc nie wspomóc się tym również przy zabiegach kosmetycznych. Z maską ujędrniającą zajrzyj do sauny. To dla Ciebie pełny relaks, a maska pracuje!

Kiedy wybierasz się do sauny pamiętaj, aby by była sprawna, czysta a personel przeszkolony w jej użyciu. Czasem warto zapłacić drożej za usługę, ale w pełni cieszyć się efektami i relaksować.

Poszukaj również gabinetu, gdzie sauna wykorzystywana jest w zabiegach kosmetycznych. Naprawdę warto!

Zobacz także: Usuwanie tłuszczu bez kompromisów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Tak to prawda, że osoby ze skłonnością do "pajączków" nie powinny korzystać z sauny, dotyczy to jednak głównie sauny suchej/parowej. Sauna infrared działa na innej zasadzie, nie mniej jednak nie powinno się chodzić na wysoką temperaturę na saune jeśli osoba ma skłonności do "pajączków". W przypadku zabiegów kosmetycznych sprawa jest nieco prostsza, osoby te powinny wybierac zabiegi gdzie temperatura w saunie jest "niska". W niektórych zabiegach kosmetycznych sauna wykorzystywana jest jedynie do aktywowania danych składników kosmetyku/maski i by klientka się zrelaksowała. Wybierając gabinet urody/kosmetyczny/Spa warto zapytać kosmetyczkę/masażystkę jak w zabiegu będzie używan asauna i czy osoba z tego typu skłonnościami może z nij skorzystać.
/8 lat temu
Słyszałam, że osoby ze skłonnościami do "pajączków" nie powinny korzystać z sauny. Co w takim razie z zabiegami kosmetycznymi wykorzystującymi saunę. Czy można się im poddawać bez szkodzeniu sobie?