POLECAMY

Czy Polki interesują się medycyną estetyczną?

Większość Polek niechętnie przyznaje się do korzystania z zabiegów upiększających (poza peelingiem) przy jednoczesnym interesowaniu się metodami zachowania młodego wyglądu i poprawiania urody – czytamy w „Rzeczpospolitej” w artykule „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”.
Czy Polki interesują się medycyną estetyczną?

Według badania TNS OBOP aż 92% młodych Polek (w wieku 18-29 lat) i 88% kobiet z wyższym wykształceniem interesuje się kosmetyką, medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. 82% spośród tysiąca ankietowanych Polek są zainteresowane zabiegami przedłużającymi młodość i poprawiającymi urodę. Wynika z tego, że rośnie nam nowe pokolenie pań, które interesują się poprawą wyglądu i zachowaniem jak najdłużej swojej urody.

Zapytano też Polki o to, co chciałyby poprawić w swoich twarzach. 66% odpowiedziało, że wygląd i kondycję skóry. 25% kobiet uznało, że nie chciałoby niczego zmieniać. Najwięcej ingerencji w swoje twarze chciałyby wprowadzić młode panie – tylko 15% z nich nie chciałoby w nie ingerować (wśród kobiet starszych po 60. roku życia – 37%). Kobiety poniżej 30. roku życia bardziej pragną zmian w wyglądzie swoich nosów (14%) i ust (6%) niż skóry.

Jeśli chodzi o ciało, 43% pytanych chciałoby zmienić wygląd brzucha, 24% - ud. Blisko 20% deklaruje, że nie chce żadnych zmian (w tym tylko 5% to kobiety pomiędzy 18-29. rokiem życia). Na co skarżą się panie? Te młodsze na wygląd pupy, ud i brzucha, starsze – dekoltu i szyi.

74% pytanych Polek uznało, że medycyna estetyczna jest bezpieczniejsza niż chirurgia plastyczna. 6% z nich korzystało już z usług gabinetów takiej medycyny. Większość pacjentek to trzydziesto- i czterdziestolatki. Z jakich zabiegów korzystają najchętniej? 52% upodobało sobie peeling, 17% zaufało zabiegowi likwidującemu przebarwienia, 16% - laseroterapii, a 13% - użyło botoksu lub kwasu hialuronowego, by pozbyć się zmarszczek.

Dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog i specjalista medycyny estetycznej, mówi: „Coraz więcej kobiet uważa, że tak, jak codziennie myją zęby, tak dwa razy w roku powinny pójść na peeling lekarski. Ale może być jeszcze jedna przyczyna takiego wyniku badania. Kobiety uważają, że do korzystania z peelingów wypada im się przyznać, a do zabiegów z użyciem wypełniacza lub botoksu już niekoniecznie”.

Zobacz też: Zabiegi upiększające

Źródło: „Rzeczpospolita”, 25.03.2011/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)