POLECAMY

Czy można zrobić kolczyk w paznokciu?

Miniaturki zwierząt, a może z dodatkiem cyrkonii lub na łańcuszku? Wzorów kolczyków do paznokci jest naprawdę wiele. Zabieg nie jest skomplikowany i drogi, a niektórzy wykonują go samodzielnie. Czy ten rodzaj piercingu jest zdrowy? Czy są jakieś przeciwwskazania do umieszczenia kolczyka w płytce paznokcia?
Czy można zrobić kolczyk w paznokciu?

Czy jest to zdrowe?

Zdaniem wielu osób umieszczenie kolczyka w płytce naturalnego paznokcia nie powinno wywołać zmian chorobowych ani uszkodzić struktury paznokcia. Przed wykonaniem zabiegu zalecamy jednak uprzednią konsultację z kosmetyczką, która specjalizuje się w wykonywaniu piercingu paznokci.

Osobom, które mimo wszystko obawiają się o swoje naturalne paznokcie, a jednocześnie nie mogą oprzeć się pokusie posiadania w nich kolczyków, proponujemy tipsy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, których naturalne paznokcie są kruche. Należy bowiem pamiętać, że płytka paznokcia, którą chcemy przekłuć, powinna być twarda, gruba i dodatkowo bez jakichkolwiek chorobowych zmian.

Przeciwwskazania

Piercing jest niewskazany do wykonania w przypadku naturalnych paznokci, które się rozdwajają. Poza tym nie powinno się montować kolczyków w miękkiej lub łamliwej płytce paznokcia.

Zobacz też: Jak na co dzień dbać o paznokcie?

Niezbędnik

Do wykonania piercingu paznokcia potrzebne jest specjalne wiertło, którym należy zrobić otwór w płytce paznokcia. Oprócz tego należy wybrać kolczyk. Warto przy tym kierować się nie tylko ciekawym kształtem, kolorem czy wzorem na kolczyku. Znacznie istotniejsza jest chociażby jego wielkość oraz wykonanie. Należy zastanowić się, czy dany model kolczyka nie będzie nam przeszkadzać, czy nie będziemy nim zaczepiać np. o ubrania.

Ponadto istotne jest też wykonanie i wykończenie danego kolczyka.

Przykładowo, czy nie ma on tzw. zadziorów, którymi zaczepiałabyś o ubranie, torebkę etc.

Wybierając kolczyk warto jest kierować się przede wszystkim jego jakością, a nie niską ceną.

Gdzie to zrobić?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u kosmetyczki, która ma spore doświadczenie w piercingu paznokci. Bez problemu oceni, czy w danym przypadku zrobienie takiego kolczyka jest wskazane, czy też nie.

Poza tym jeśli decydujemy się na wizytę u specjalistki, nie narażamy się na zniszczenie struktury paznokcia!

Jak to zrobić?

Kosmetyczka zaczyna zabieg umieszczenia kolczyka w paznokciu od utwardzenia płytki paznokcia, np. akrylem, żelem lub lakierem. Następnie wywierca dziurkę od spodu paznokcia (ok. 2 mm od jego brzegu). Wiercenie kontynuuje na powierzchni paznokcia.

Kolejnym etapem jest już umieszczenie kolczyka w paznokciu. Do tego często używa się pęsety. Ostatecznie kosmetyczka bardzo mocno zaciska dany kolczyk.

Cały zabieg jest bezbolesny.

Zobacz też: Jaka dieta jest najlepsza na piękne paznokcie?

Ile to kosztuje?

Wykonanie takiego zabiegu w salonie kosmetycznym kosztuje ok. 6-10 złotych, do czego należy jeszcze doliczyć cenę kolczyka.

Wiele osób decyduje się na samodzielne zrobienie piercingu paznokcia. Zanim jednak zdecydujesz się na taki zabieg – dokładnie poczytaj, a nawet zasięgnij porady u kosmetyczki.

Produkty niezbędne do założenia biżuterii paznokci dostępne są chociażby w sklepach internetowych.

Specjalistki od tego rodzaju piercingu zalecają, by pierwszy kolczyk był niewielkich rozmiarów i raczej prosty. Poza tym ponowne wykonanie zabiegu będzie możliwe dopiero wtedy, gdy paznokieć odrośnie, co zagwarantuje jego regenerację. Jeśli nosimy takie ozdoby, należy pamiętać, że wiąże się to z dużym niebezpieczeństwem, jak chociażby zerwanie paznokcia...

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
http://www.anabella.sklep.pl/ - kupiłam tam fantastyczne kolczyki!
/5 lat temu
Trochę bolało.. Ale jest fajny. Fajnie się komponuje, a przy słońcu odchodzi od niego blask..:) 200zł