POLECAMY

Czy można stosować kosmetyki dla dzieci

Myślisz, że kosmetyki dla dzieci są delikatniejsze i wręcz stworzone dla wrażliwej skóry? Sprawdź, czy warto ich używać!
Czy można stosować kosmetyki dla dzieci fot. FREE

Odpowiada dermatolog dr n. med. Marta Hass-Cieślińska z Gabinetu Dermatologii Estetycznej Proderma w Poznaniu.


Skóra dorosłego człowieka ma zupełnie inną strukturę niż skóra dziecka. Dlatego stosowanie tzw. dziecięcych kosmetyków rzadko ma uzasadnienie.


Kosmetyki dla dzieci też mogą podrażniać skórę,
zwłaszcza te, które możesz kupić w supermarkecie. Nie można więc stwierdzić, że są delikatniejsze.


Możesz ich używać, jeśli masz skórę atopową, z dużym niedoborem płaszcza lipdowego. W aptece znajdziesz linie kosmetyków (są one przeznaczone jednocześnie dla dzieci i dla dorosłych).


Masz skórę wrażliwą lub suchą? Sięgnij po apteczne kosmetyki stworzone specjalnie dla dorosłych. Zawierają dodatkowo składniki niezbędne dla „dorosłej” skóry, których nie znajdziesz w kosmetykach dla dzieci, m.in. filtry, witaminę C i E.


Balsamy do ciała i szampony do włosów dla dzieci również są stworzone dla dzieci – a nie dla ciebie!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/9 lat temu
Widać że w artykulikach na polkach palce maczają producenci kosmetyków(z tego sie biorę np.liczna akcje promocyjne z rozdawaniem mini-produktów) i mają swoje motywy,bo wiadomo że kosmetyki dla dorosłych są droższe niż dla dzieci. Kosmetyki dla dzieci to ni tylko tłuste kremy-emolienty!Na rynku jest mnóstwo różnych.A wybrane kosmetyki dla dzieci są nawet lepsze,bo nie zawierają wielu szkodliwych składników które są w "dorosłych" kosmetykach np.Sodium Laureth Sulfate-spieniacz a zarazem wysuszacz oraz wielu konserwantów. "Balsamy do ciała i szampony do włosów dla dzieci również są stworzone dla dzieci – a nie dla ciebie! " -widać że pisał to byle kto,zdanie nie posiada nawet uzasadnienia! Notabene to właśnie balsamy i szampony są bardzo korzystne również i dla dorosłych... Radzę korzystać z rad na jakiś niezależnych portalach,a nie związanych z gazetami
/9 lat temu
co za bzdury!-kosmetyki dla dzieci są wspaniałe także dla ich mam!!!!!!!!!!!
/9 lat temu
co za bzdury!-kosmetyki dla dzieci są wspaniałe także dla ich mam!!!!!!!!!!!
POKAŻ KOMENTARZE (2)