POLECAMY

Czy laseroterapia pochwy zapewnia lepsze doznania seksualne?

Laseroterapia pochwy jest polecana paniom cierpiącym na zespół rozluźnienia pochwy spowodowany np. porodami lub menopauzą. To jednak nie jedyny zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, który poprawia życie intymne kobiet – popularność zdobywają też metody leczące wysiłkowe nietrzymanie moczu, a także poprawiające wygląd warg sromowych.

Zalety bezinwazyjnej ginekologii estetycznej

O ile temat medycyny estetycznej już oswoiliśmy i coraz chętniej zaczynamy korzystać z jej dobrodziejstw, o tyle ginekologia estetyczna i jej metody nadal pozostają w naszym społeczeństwie tematem tabu. Warto wiedzieć, że zabiegi z zakresu tej dziedziny to nie fanaberia, lecz skuteczna terapia leczenia wielu intymnych dolegliwości kobiet. To także metoda na poprawę samooceny i komfortu psychicznego pań oraz sposób na zwiększenie satysfakcji z życia seksualnego wielu par.

Do niedawna jedynym sposobem leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu lub korekty defektów poporodowych była chirurgia plastyczna. Niestety, tego typu zabiegi wiążą się z ryzykiem powikłań i w zależności od wyboru metody dłuższym lub krótszym czasem rekonwalescencji. Tymczasem metody, takie jak terapia laserowa pochwy, nie dość, że są bezbolesne i nie wymagają znieczulenia, to dodatkowo są praktycznie całkowicie bezinwazyjne.

– Cały zabieg zaczynamy od założenia wziernika, co przyznaję, nie musi być zbyt przyjemne dla pacjentki, jednak na tym kończy się dyskomfort stosowanej metody. Sam zabieg z wykorzystaniem lasera Er:YAG Fotona jest bezbolesny i trwa bardzo krótko, bo około 15–20 minut. To śluzówka pochwy, która jest odpowiednio nawilżona, łagodzi odczucia bólu i zbyt dużego dyskomfortu. Poza tym, po zabiegu nie występuje krwawienie i nie tworzą się blizny, a pacjentka praktycznie od razu może powrócić do codziennych obowiązków – mówi doktor Krzysztof Mirocki z podkrakowskiego Centrum Medycyny Estetycznej Soayehr Med&SPA.

Więcej satysfakcji seksualnej

Dolegliwość, jaka pojawia się u kobiet po porodach i w okresie menopauzy, nazywana jest  fachowo zespołem rozluźnienia pochwy (VRS). Powodem tego schorzenia jest nadmierne rozciągnięcie mięśni okrężnych waginy. Efektem takiej sytuacji jest czerpanie mniejszej satysfakcji z kontaktów intymnych.

Według ekspertów problem może mieć złożone konsekwencje w postaci wpływu na kondycję psychiczną. Kobieta, która odczuwa spadek napięcia i rozluźnienie w pochwie, czuje, że obniża się przez to satysfakcja seksualna jej oraz jej partnera, a w efekcie sytuacje intymne zaczynają być dla niej krępujące, co przekłada się na mniejszą pewność siebie i obniżenie samooceny.

Laseroterapia pochwy pozwala szybko, skutecznie i na długo zaradzić problemowi rozluźnienia waginy, a przez to likwiduje seksualny dyskomfort. Według doktora Mirockiego po takim zabiegu błona śluzowa kobiecego kanału rodnego staje się bardziej elastyczna i ujędrniona. Pod wpływem działania promieni lasera włókna kolagenowe natychmiast skracają sie o około 30%, przez co znacznie zmniejszają wiotkość ścian pochwy. Stymulowana jest przy tym także produkcja nowego kolagenu, który zostanie naturalnie wytworzony w perspektywie kilku kolejnych tygodni. W ten sposób już po jednym zabiegu pochwa staje się bardziej elastyczna i jędrna, choć oczywiście ostateczny efekt zależy od indywidualnych predyspozycji pacjentki.

Zobacz też: Skuteczne zabiegi odchudzające – przegląd metod

Leczenie  schorzeń uciążliwych i wstydliwych

Za pomocą tego samego lasera można również leczyć niewielkiego stopnia wysiłkowe nietrzymanie moczu będące skutkiem zmian poporodowych. Schorzenie to dotyka kobiet w różnym wieku i objawia się mimowolnym i niekontrolowanym uciekaniem moczu podczas wysiłku. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo wstydliwy może być to dla kobiety problem. Tym bardziej zaskakujące może być to, jak szybko można się go pozbyć.

Laser, skracając włókna kolagenowe śluzówki i powodując powstawanie nowych, zmniejsza kąt nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie. Zazwyczaj dla pełnego efektu wystarcza już jeden zabieg tego typu. Dodatkowe regularne ćwiczenia mięśni Kegla powodują, że kobieta może pożegnać się z tym problemem na wiele lat.

Poprawianie atrakcyjności intymnej

Kobiety chcą czuć się atrakcyjne w każdej sytuacji. Najbardziej potrzebują tego poczucia w momentach intymnych, kiedy obnażają przed partnerem nie tylko swoje uczucia, ale przede wszystkim ciało. Jak się okazuje, nie tylko mężczyźni mogą mieć problem z wyglądem i wielkością narządów płciowych. Kobiety również bywają niezadowolone z wyglądu swojej strefy intymnej. W zakłopotanie wprowadzać może wielkość i wiotkość warg sromowych, a także zbyt ciemny kolor tych miejsc.

Ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw także tego typu estetycznym defektom. Dziś każda z pań może bez problemu odmładzać, czyli ujędrniać i wybielać swoje miejsca intymne. Wykorzystuje się w tym celu lasery lub preparaty na bazie kwasu hialuronowego.

– Za pomocą lasera wybielamy okolice intymne. W tym przypadku zabieg może być nieco bolesny, dlatego wcześniej znieczula się pacjentkę kremem EMLA. Głównym efektem tej metody jest wybielenie skóry, którą przy okazji dodatkowo odmładzamy i ujędrniamy. Wargi sromowe wypełniamy natomiast za pomocą preparatów na bazie kwasu hialuronowego – mówi specjalista.

Powiększanie warg sromowych może mieć nie tylko względy estetyczne, ale również zdrowotne. Zbyt małe wargi sromowe większe nie zapewniają dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego, co może powodować częste infekcje i podrażnienia.

Oczywiście nie wszystkim problemom intymnych sfer kobiecych można zaradzić przy pomocy bezinwazyjnych zabiegów ginekologii estetycznej. Przykładowo deformację lub przerost warg sromowych można zniwelować wyłącznie poprzez poddanie się zabiegowi chirurgii plastycznej. Jak widać, istnieje jednak szereg metod mogących w szybki sposób pomóc kobietom świadomym swoich potrzeb i szukającym najlepszych rozwiązań.

Zobacz też: Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa w walce z rozstępami

Źródło: materiały prasowe Soayehr/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
Ja sie caly czas zastanawiam nad tym zabiegiem. Nie ukrywam ze troche sie boje i czy na pewno pomoze? Jestem z okolic Zielonej Góry i tam chce gdzies pojsc na konsultacje. Kolezanki mama polecila mi Klinike Ginekologii Estetycznej dr. Rzepki w Sulechowie. Czy ktos z was byl tam u nich i moze polecic?
/3 lata temu
czytałam duzo o tym zabiegu, jestem zdecydowana tylko jeszcze zastanawiam sie nad wyborem kliniki/gabinetu do którego pojsc. Naczytalam sie bardzo duzo pozytywnych opinii o klinice ziemlewski. No i jak na razie najbardziej ta mi odpowiada... moze ktos z was tam robil ten zabieg?
/3 lata temu
Tak tak.Urodziłam pierwsze dziecko 4,5kg.Postanowiłam ,ze będzie miało rodzeństwo ale tylko przez cesarkę.Po pierwszym porodzie mam :BLIZNE po cięciu krocza,wysiłkowe nietrzymanie moczu ,sporadyczne ale nietrzymanie stolca, brak komfortu i odczuć podczas stosunku i td.Zaszłam w drugą ciążę i wywalczyłam cesarkę .Powinnam mieć ją za pierwszym razem i zabieg za tysiące złotych nie był by mi potrzebny a tak zapłacę temu samemu ginekologowi ,który kazał mi rodzić naturalnie -ironia losu-bo zrobił sobie szkolenia plastyki pochwy i rewitalizacji.
POKAŻ KOMENTARZE (2)